1. ZnZ: Szczepionka na COVID-19 może wywoływać psychozę u pacjentów; 2. Niezalezna / wR24 / PAP: Strajk głodowy to za mało? Premier nie zamierza spotkać się z rolnikami; 3. Andromeda: Degradacja i rozkład. Rosyjscy żołnierze opowiadają o stanie wojska

Szczepionka na COVID-19 może wywoływać psychozę u pacjentów

 

1. ZnZ: Szczepionka na COVID-19 może wywoływać psychozę u pacjentów

Najnowsze badania rzucają niepokojące światło na potencjalne skutki uboczne szczepionki przeciwko COVID-19. Przegląd systematyczny przeprowadzony przez zespół naukowców wykazał, że znaczna liczba osób, które otrzymały tę szczepionkę, doświadczyła po raz pierwszy w życiu psychozy.

Badacze przeanalizowali dane z różnych źródeł i odkryli, że u wielu pacjentów, którzy zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19, rozwinęła się nowa psychoza. Ten nieoczekiwany efekt uboczny szczepionki zrodził wiele pytań dotyczących jej potencjalnego wpływu na układ nerwowy.

Bardziej szczegółowa analiza danych wykazała, że u znacznej części osób, u których po szczepieniu wystąpiła psychoza, wcześniej nie obserwowano żadnych problemów psychicznych. To spostrzeżenie skłoniło ekspertów do głębszego zbadania mechanizmów, dzięki którym szczepionki mogą wywoływać takie reakcje u niektórych pacjentów.

Pojawienie się nowych przypadków psychozy u osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 stanowi poważne wyzwanie dla organów odpowiedzialnych za zdrowie publiczne oraz placówek opieki zdrowotnej. Podkreśla to konieczność ścisłego monitorowania pacjentów po szczepieniu pod kątem wszelkich nietypowych objawów, zwłaszcza tych związanych ze zdrowiem psychicznym.

Czołowi specjaliści z dziedziny psychiatrii ocenili te ustalenia, podkreślając potrzebę dalszych badań, aby lepiej zrozumieć związek między szczepionką na COVID-19 a rozwojem psychozy. Eksperci zwracają uwagę na konieczność zachowania czujności i szybkiej interwencji w przypadkach, gdy po szczepieniu pacjent wykazuje oznaki choroby psychicznej.

W miarę kontynuowania globalnej kampanii szczepień, podmioty świadczące opiekę zdrowotną muszą być świadome tego potencjalnego skutku ubocznego i przygotowane na jego skuteczne zarządzanie. Otwarta komunikacja z pacjentami na temat możliwych zagrożeń oraz uważne monitorowanie pod kątem objawów psychozy mogą pomóc złagodzić skutki tego rzadkiego, ale poważnego powikłania.

Odkrycie nowej psychozy u pacjentów, którzy otrzymali szczepionkę przeciwko COVID-19, podkreśla złożony charakter skutków ubocznych tej szczepionki. Wyniki badań wskazują na potrzebę ciągłego monitorowania i badań, aby lepiej zrozumieć ten niepokojący związek i zapewnić bezpieczeństwo pacjentom.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

2. Niezalezna / wR24 / PAP/ Konfederacja: Strajk głodowy to za mało? Premier nie zamierza spotkać się z rolnikami

Niezalezna: Strajk głodowy to za mało? Premier nie zamierza spotkać się z rolnikami

https://niezalezna.pl/polityka/strajk-glodowy-to-za-malo-premier-nie-zamierza-spotkac-sie-protestujacymi-w-sejmie-rolnikami/517856

 

Sachajko wezwał Tuska do spotkania z głodującymi w Sejmie rolnikami. „Odpowiada pan za wszystkich Polaków“

https://niezalezna.pl/polityka/sachajko-wezwal-tuska-do-spotkania-z-glodujacymi-rolnikami-w-sejmie-odpowiada-pan-za-wszystkich-polakow/517904

wR24: Protest rolników w Sejmie NA ŻYWO!

https://banbye.com/watch/v_pOdROx_nDCPG

PAP: Bosak: premier bierze strajkujących rolników na przeczekanie

https://www.youtube.com/watch?v=YJaYppWWOOg

3. Andromeda: Degradacja i rozkład. Rosyjscy żołnierze opowiadają o stanie wojska

https://www.youtube.com/watch?v=VP654hBAG9g

Podziel się!

6 komentarzy do “1. ZnZ: Szczepionka na COVID-19 może wywoływać psychozę u pacjentów; 2. Niezalezna / wR24 / PAP: Strajk głodowy to za mało? Premier nie zamierza spotkać się z rolnikami; 3. Andromeda: Degradacja i rozkład. Rosyjscy żołnierze opowiadają o stanie wojska

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby komentować bez podpisywania i oczekiwania na moderację (od drugiego komentarza).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.