1. TV Republika – NCzas.com/Wolne Media: O bezprawnym przejęciu TVP przez Koalicję 15 Października (PO/KO+2050 PSL+Lewica); 2. Gadowski tv: Rebelia Dobra 2024; 3. Kremlinka: Jak Hyundai stracił fabrykę w Rosji za równowartość 305zł?

Rebelia Dobra 2024

Konstytucja – hasełko Tusko-Lemingów – Śmiechu warte, ale to gorzki śmiech – bardzo – Od dzisiaj to KONSTY-Tuska.

W dniu 20. 12. 2023 Egzotyczna Koalicja (PO/KO+2050 PSL=Trzecia Droga+SLD [PostPZPR]=Nowa Lewica rozpoczęła prawdziwie bezprawne DZIAŁANIA w Polsce przejmując dla siebie w drodze POZAprawnego zamachu TVP (Polską Telewizję Publiczną) należącą od roku 2015 do  partii PIS na mocy ustawy z roku 2016.  Władzę w TVP przejęły dzisiaj w trybie zamachu stanu Tajne Służby.

Tym samym po 8 latach neo-faszystowskich rządów PIS w Polsce rozpoczęły się kolejne 4 lata neo-faszystowskich rządów tzw Koalicji 15 Października!!! – kolejnej post-PRL-owskiej formacji bałamucącej naród. Któraż to już zamiana nazwy Mości Komuno!

Tego samego dnia premier Tusk nie skorzystał z Prawa WETA w Unii Europejskiej i uchwalono jednogłośnie solidarne przyjęcie Migrantów re-lokowanych do poszczególnych krajów przez UE lub zapłacenie za każdego migranta nie przyjętego sumy 20 000 euro.

PONIEWAŻ WIELCY NIEZALEŻNI YOUTUBERZY (Oskar Bednarski, Igor Janke, Piotr Zychowicz, Kapitan Lisowski, NTV, wR24, Ator i inni) NABRALI JAKOŚ WODY W USTA I MILCZĄ JAK ZAKLĘCI (czyżby ze strachu przed Youtube w ręku nowej Koalicji???) WIĘC SPEŁNIAM OBOWIĄZEK RZETELNEGO DZIENNIKARSTWA I INFORMUJĘ WAS Z CZYM moim skromnym zdaniem MAMY DO CZYNIENIA. OD DZISIAJ W PEŁNI UZASADNIONE JEST MÓWIENIE O BEZPRAWIU NOWEJ WŁADZY. Króciutko mieli czyste te swoje lepkie obleśne łapki.

1. TV Republika – O bezprawnym przejęciu TVP przez Koalicję 15 Października (PO/KO+2050 PSL+Lewica)

Tv Republika

https://www.youtube.com/watch?v=-kGJgkFKJ6A

https://www.youtube.com/watch?v=zffNYK0y77U

Wolne Media / NCzas.com: Rewolucja w mediach reżimowych

Zmiana wajchy w tzw. mediach publicznych. Resort kultury odwołał prezesów Zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. oraz Rady Nadzorcze. W ich miejsce minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz powołał już nowe władze.

Ministerstwo wydało komunikat w tej sprawie. Przytaczamy jego treść. „Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako organ wykonujący uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa, posiadającego 100% akcji w Spółkach, działając na podstawie przepisów »Kodeksu spółek handlowych« odwołał 19 grudnia 2023 roku dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. i Rady Nadzorcze. Minister powołał nowe Rady Nadzorcze ww. Spółek, które powołały nowe Zarządy Spółek. Konieczność tego rodzaju działań oraz uzasadnienie wyznaczyła uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 grudnia 2023 roku w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskie Agencji Prasowej. Decyzja o odwołaniu dotychczasowych władz i powołaniu nowych została podjęta na Walnych Zgromadzeniach Akcjonariuszy przez właściciela Spółek, reprezentowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, któremu przysługuje pełna autonomia w zakresie podejmowania takich decyzji. Zabezpieczenie wydane przez Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej w dniu 14 grudnia 2023 roku, zgodnie z pisemnym stanowiskiem wydanym przez Prokuratorię Generalną Skarbu Państwa jako organu, który reprezentuje od strony prawnej interesy Skarbu Państwa, jest prawnie bezskuteczne i w żaden sposób nie wiąże ani Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ani nowych Zarządów czy Rad Nadzorczych Spółek” – oświadczono.

Tymczasem na kanale TVP Info, zamiast serwisów informacyjnych, puszczany jest serial „Korona Królów” oraz filmy przyrodnicze, a strona internetowa TVP.Info została wyłączona. Właśnie trwa przejęcie mediów publicznych przez nową ekipę. Już po godzinie 11.00 pojawiły się pierwsze oznaki przejęcia mediów publicznych przez nową władzę. Po godz. 11.00 widzowie TVP Info nagle przestali widzieć serwisy informacyjne, a zamiast nich stacja zaczęło wyświetlać serial parahistoryczny „Korona Królów” (aktualnie, 20.12.2023, godz. 13.00, leci jakiś film dokumentalny o dzikich kaczkach – przypis WM). Padł także portal internetowy TVP Info. „Wyłączyli TVP Info: antenę i portal. Ludzie zjeżdżają do TVP przy ul. Woronicza 17” – napisał w swoich mediach społecznościowych szef TVP.Info Samuel Pereira.

W budynku TVP zjawił się nowy przewodniczący rady nadzorczej z nadania ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicz – Piotr Zemło, któremu towarzyszyli mężczyźni, dość rośli, czyli tzw. „karki”, ubrani w czarne skórzane kurtki. Niedługo później w mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, na których widać, jak do budynku TVP wchodzi grupa funkcjonariuszy policji.

Trybunał Konstytucyjny na wniosek grupy posłów PiS wydał postanowienie o zabezpieczeniu w sprawie dotyczącej mediów publicznych. Minister kultury i dziedzictwa narodowego, p. Bartłomiej Sienkiewicz, nie może ingerować w zarządy mediów publicznych do czasu rozpatrzenia wniosku przez TK. Wniosek o takie zabezpieczenie sformułowano w ramach zaskarżenia do TK przez grupę posłów reprezentowanych przez p. Krzysztofa Szczuckiego (PiS) przepisów umożliwiających likwidację i rozwiązanie spółek kapitałowych stanowiących jednostki publicznej radiofonii i telewizji. Posłowie zawnioskowali, by zabezpieczenie obowiązywało do czasu rozpoznania konstytucyjności tych przepisów przez Trybunał. TK wyznaczył rozprawę w tej sprawie na 16 stycznia przyszłego roku.

Biuro TK poinformowało zaś PAP, że wydane zostało postanowienie o zabezpieczeniu. Wniosek posłów dotyczy oceny konstytucyjności ustawy o radiofonii i telewizji w zakresie, w którym odsyła ona do Kodeksu spółek handlowych, a w szczególności do przepisów z tego kodeksu mówiących o likwidacji i rozwiązaniu spółek kapitałowych oraz odwoływaniu i zawieszaniu członków zarządu przez walne zgromadzenie.

Źródło: NCzas.com, NCzas.info [1] [2] [3]
Kompilacja 4 wiadomości: WolneMedia.net

źródło: https://wolnemedia.net/rewolucja-w-mediach-rezimowych/

 

2. Gadowski tv: Rebelia Dobra 2024

https://www.youtube.com/watch?v=eA5_MwD6kc4

3. Kremlinka: Jak Hyundai stracił fabrykę w Rosji za równowartość 305zł?

https://www.youtube.com/watch?v=7N1T2XQVoZw

Podziel się!