Eksperyment podważył dotychczasowe prawa fizyki, czyli macie materialiści wyśmiany przez was orgon albo eter, albo trzymacie za Palec Boga!

Eksperyment podważył dotychczasowe prawa fizyki

Bussines Insider: Przełomowy eksperyment podważył dotychczasowe prawa fizyki. „Nowe odkrycia mogą zapoczątkować rewolucję”

Badaczom w USA udało się odkryć coś, co może podważyć dotychczasową wiedzę na temat fizyki kwantowej. Część przedstawicieli świata naukowego wskazuje, że za niektóre procesy może odpowiadać czarna materia.

  • Niedawny eksperyment amerykańskich fizyków wskazuje, że cząstki elementarne zwane mionami łamią prawa fizyki
  • Może to oznaczać, że kieruje nimi jakaś nieznana ludzkości siła, co sprawia, że przy obecnym stanie wiedzy naukowcy nie są w stanie wytłumaczyć pewnych zjawisk
  • Część naukowców sugeruje, że za zachowanie mionów może odpowiadać ta sama siła, która kieruje czarną materią, będącą niegdyś główną częścią składową kosmosu

Jedna z najczęściej występujących cząstek we wszechświecie, mion, zachowuje się niepoprawnie.

Być może to nie kwestia niepoprawnego zachowania, a błędnych praw fizyki. W rzeczywistości charakterystyka funkcjonowania mionów jest daleka od podstaw nauki zwanej fizyką. Naukowcy badający tę kwestię uważają, że albo ich podręczniki są niekompletne, albo cząsteczkami rządzi jakaś nieznana naukowcom siła.

Miony to rodzaj otyłych elektronów. Chociaż obydwie te cząstki mają ujemny ładunek elektryczny, to waga mionów jest 207 razy większa niż elektronów. Dzięki swojemu ładunkowi i właściwości zwanej spinem swoim zachowaniem przypominają drobne magnesy. Gdy trafiają w inne pole magnetyczne, dochodzi w nich do nieskończenie małego drgania.

 

więcej  u źródła: https://businessinsider.com.pl/technologie/nauka/przelomowy-eksperyment-podwazyl-dotychczasowe-prawa-fizyki/sf31kzw.amp

Podziel się!