Prometej Wyzwolony (Bartłomiej Góralski): Najważniejszy pierwiastek słowotwórczy na świecie – Wiedza o RA

Najważniejszy pierwiastek słowotwóczy na świecie – Wiedza o RA

https://www.youtube.com/watch?v=LIoRTD8O3Ko

Treść na blogu autora: https://prometej-wyzwolony.blogspot.com/2021/01/154-najwazniejszy-pierwiastek.html

 

Spis Treści:
Wprowadzenie
0:49 – wstęp
4:57 – RA – definicja
10:10 – RA – przykłady
23:22 – konstrukcja DRA
26:07 – konstrukcja TRA
28:36 – konstrukcja GRA
31:50 – konstrukcja WRA
32:07 – ciekawe słowa z RA – ważne!
38:17 – przykłady dla zastosowania RA w słowach o „negatywnym” zabarwieniu ( prawo biegunowości liter i ligatur )
40:26 – RA jako Bóg w Słowiańsko-Aryjskich wierzeniach
41:57 – nowy paradygmat
43:05 – podsumowanie
46:41 – RA-rytas na koniec: czym jest PIRAMIDA?
49:27 – cel życia na Ziemi dla potomków Ariów / Słowian
52:05 – paradygmat, pole morficzne, miecz, zbroja i…smok
Planuje zakup tablicy interaktywnej wraz z rzutnikem, ktore pomogą mi zapewnić lepsza oprawę techniczną kolejnych odcinków: https://www.interdesk.pl/pl/p/Tablica… Na dzień dzisiejszy ( 19.01 ) z DARowizn otrzymanych od widzów wpłynęło mi ok. 1 tyś zł.
Jeżeli materiały na kanale i blogu Prometej Wyzwolony uważasz za wartościowe możesz wesprzeć ich twórcę poprzez serwis PATRONITE:
https://patronite.pl/Prometej bądź przelewając dowolną kwotę na konto: 61 1240 1082 1111 0010 8278 4709 Bartłomiej Góralski, jako tytuł przelewu wpisując: DAROWIZNA
Podobał ci się film ? Daj kciuk w górę, zostaw komentarz.
Subskrybuj kanał aby być na bieżąco z nowymi filmami. paypal.me/PrometeuszWyzwolony
Facebook: Prometej Wyzwolony
email: bartlomiejgoralski@gmail.com
Twitter – Prometeusz Wyzwolony

Z tego co wiem…

Istniała kiedyś KULT-U-RA Aryjska, która zamieszkiwała Ziemię. Jej ślady odnajdujemy na całym świecie. Tym ludziom żyjącym na naszej planecie w zamierzchłych czasach ( których nie obejmuje oficjalna historia ) zawdzięczamy m.in. „cuda świata”. Ich poziom rozwoju był bardzo wysoki, odziedziczyliśmy po nich bardzo wiele jednak informacje o pochodzeniu zapożyczonej wiedzy zostały skrzętnie ukryte, zawoalowane tak, aby po tym prastarym ludzie było jak najmniej śladów. Według mnie Ariowie posługiwali się językiem ŹRÓDŁOWYM co do którego nie możemy jasno określić jak powstał. Wiemy, że jest on jak matematyka, i tak jak ona istniał być może przed człowiekiem, gdzieś tam – na płaszczyźnie duchowo-energetycznej z której czerpią wszyscy Natchnieni Twórcy – bo przecież matematyka zanim została ujęta przez człowieka w ramy istniała już w boskich tworach.

Ten uniwersalny język oparty na cyf-RA-ch funkcjonuje wszędzie wokól nas, w tym w przyrodzie

i choćby spalono wszystkie księgi to osoba jasno i logicznie myśląca odtworzy wszystkie prawa

bo one otaczają nas, są obecne w naszym życiu, określają je.

Tak więc MATEMATYKA była zanim człowiek ją dostrzegł.

Wierzę, że podobnie jest z naszym językiem – tak bliskim naturze i jej brzmieniom.

On BYŁ i JEST dzisiaj – i choć nie ma na ten temat żadnych ksiag, to prawda o nim odsłania się przed nami bo nadszedł właściwy czas. Ludzie osiągnęli pewien pułap, pewien pozim świadomości na którym może się dziać to co się dzieje. Odkrywają się przed nami nasze korzenie.

Podobnie jak z „zaginioną matematyką”, której użyłem jako przykładu – jeśli chodzi o naszą mowę my również możemy wszystko odtworzyć, bo choć nie ma ksiąg, to jest ŹRÓDŁO, a jest nim sam żywy język, który przetrwał ciemne wieki degeneracji człowieka.

Prawa i mechanizmy rządzące nasza mową i pisownią są jak matematyka, więc logicznie myśląc i używając WYOBRAŹNI możemy odbudować wiedzę o naszym języku. I zrobimy to.

Jak powstał nasz język ? Nie wiemy jak nasi praprzodkowie zbudowali piramidy, nie wiemy także jak powstał ten niesamowity system komunikacji i zapisu. Czy tak jak mówią mity „dostaliśmy” go w „pakiecie” wraz z pismem od istoty boskiej ?

Czy dostaliśmy język od Prometeja ? Bo jeśli stworzyliśmy go sami imitując przyrodę to jak to możliwe, że powstał JEDNOCZEŚNIE Z PISMEM? Na jakim poziomie musieli być nasi praprzodkowie aby zaprojektować coś takiego ? Nasz język i jego konstrukcja są prawdziwie boskie. Na kartach historii nie ma mowy o człowieku na takim poziomie rozwoju. Jedynie w mitach gdzie mamy możliwość obcować z Bogami spotykamy istoty których moc, będąca poza naszymi zdolnościami pojmowania, pozwalała by na tego typu „cuda”. Podobno „Jowiszowi” przypisuje się powstanie łaciny – kto zatem stoi za naszym językiem, którego łacina jest zaledwie namiastką ?

Na swoim kanale i blogu zajmuje się językiem ale ostatnio wiele miejsca poświęciłem Duchowości a także światu energii. W ten sposób przygotowywałem grunt pod niniejszy odcinek, który bez przyjęcia do wiadomości informacji o istnieniu niewidzialnej płaszczyzny Duchowo-energetycznej byłby niezrozumiały. Aby w pelni przyswoić prezentowaną tu wiedzę należy przyjąć koncepcje Tesli – świat to ocean niewidocznej dla nas dziś energii. Jeśli chcemy go zrozumieć musimy myśleć w tych katagoraich. Otacza nas Energia, jesteśmy energią, wszystko co robimy ma na celu pozyskanie bądź przemianę energii.

Nasz język również jest pełen energii, nasz język przepełniony jest Duchem – i właśnie o tym Duchu traktuje ta publikacja.

W tym odcinku będzie mowa o RA.

RA podstawowe jądro, pierwiastek słowotwórczy naszej mowy, „pierwsze słowo” obrazujące „wielki wybuch”, graficzne zobrazowanie idei „Boga”;

co ciekawe – RA będące najważniejszym jądrem pierwiastkiem słowotwórczym na świecie ( jak uważam ) to zarazem najwyższy Bóg w słowiańsko aryjskich wierzeniach. Drugi co do ważności związek liter w naszym języku – RO reprezentuje MOC, która zRODziła się z pierwszego podziału RA – tak właśnie powstał RO-D ( m.in. opiekun języka ).

Tak więc najważniejsze MOCE SPRAWCZE wszechświata w wierzeniach naszych przodków          to RA i ROD, nasi P-RA-RO-D-zice.

RA i RO to również najważniejsze elementy naszej mowy. To nie jest przypadek.

Nasi przodkowie utrzymywali, że pochodzą od RA i zaiste – z języka to wynika.

ROD-owi poświęcę oddzielną publikację. Tym RAzem skupmy się na RA:

R – energia, życie, ruch, działanie

A – nieskończoność ( gdy stoi na końcu ), koncentracja „w punkcie”

Próbować opisać czym jest jądro – pierwiastek słowotwórczy RA to trochę tak jak próbować ująć „Boga” w RA-my. Możemy próbować ale nie będzie to ob-RA-z pełny. Ta moc jest zbyt rozległa.

Podstawowe znaczenie:

RA – oznacza nieskończoną energię, boskie światło, pierwotną moc życiową, ruch. RA oznacza wszechobecnego Ducha. RA stojąc zarówno na początku jak i w środku czy na końcu wyrazu mówi przeważnie o tworzeniu, kreacji, życiu, energii, mocy, świetle, ruchu – jako podstawowe znaczenia. Odnośnie prawa biegunowości liter i ligatur ( odc. 128 ), RA to również potencjalne znaczenia przeciwstawne dla powyżej przytoczonych.

RA wchodzi w relacje z różnymi literami bądź ligaturami mówiąc nam m.in. o dawaniu, braniu, dzieleniu, oddzielaniu, tworzeniu, przemianie czy koncentracji życiowej energii. RA tworzy prawdopodobnie naliczniejszą grupę ligatur i konstrukcji, które nazywam nadligaturami.

RA wchodzi w skład m.in. takich związków jak GRA, TRA, KRA, DRA, WRA, PRA, i wiele, wiele innych.

Litera poprzedzająca jądro – pierwiastek słowotwórczy RA warunkuje jego znaczenie, określa kontekst. Przykładowo – G-RA mówi na ogół o koncentracji energii a np. D-RA mówi o jej „zabieraniu” ( bądź dawaniu ), T-RA mówi o przemianie ( bądź koncentracji ) itd. Analizujac różne wyrazy w kontekście otwierającej litery pamiętajmy o prawie biegunowości liter i ligatur.

Jak nadmieniłem wcześniej aby dobrze zrozumieć funkcjonowanie RA w naszym języku dobrze jest przyjąć koncepcję, że wszystko co nas otacza jest energią ( i informacją ), również my sami. Jeśli różne czynnośći, zjawiska, relacje sprowadzić do podstaw – wszystko rozchodzi się o energię.

Tą energię w naszym języku reprezentuje właśnie RA.

Te-RA-z zobaczmy na przykładowe wy-RA-zy; ze względu na ogromną ilość przykładów nie wszystkie słowa rozpisuje na ligatury aby nie przytłoczyć szanownego odbiorcy ilością informacji.

RA wiążę się z Duchowością, RA reprezentuje Ducha a więc zacznijmy od spraw Duchowych:

AŁ-RA ( prawidłowa pisownia – AŁ a nie AU ) AŁ – wszystko, zawierający wszystko w sobie, skoncentrowana informacja

mant-RA, czak-RA, mud-RA, wia-RA, natu-RA, kultu-RA

lite-RA, ligatu-RA, cyf-RA, wy-RA-z, ob-RA-z, RA-chuba

związane z powyższymi: liteRA-tu-RA i lektu-RA,zapewniające przepływ informacji (ruch energii)

GR-RA-AL – dzięki rozumieniu czym jest RA ten wyRAz ma sens, GRAAL – osoba o najwyższym poziomie pierwiastka RA

G-RA-SI(c)A – centrum zarządzanie energią u człowieka ( wyraz omawiany w odc. 150 )

CHA-RA-KT-ER ( od słowa „HARA” – czyli naszego splotu słonecznego, energetycznego centrum ), tempe-RA-ment, tempeRA-tu-RA

RA-j, RA-dość, RA-d, RA-jcować, RA-źny, ( żywy, ochoczy, ruchliwy ),

TE-ER-RA-AZ ( chwila obecna gdzie ma miejsce ruch energii, energia nie rusza się wczoraj ani jutro, rusza się TERAZ ), P-RA, E-RA

H-U-RA ( U-RA ), B-RA(w)O,

skó-RA, K-RA-SA ( piękno, uroda ), K-RA-sić – ozdabiać, upiękniać ( K = koncentracja / emisja )

RA-dło ( OR-RA-ć ), RA-zem, RA-mię,

RA-nek, RA-rytas, RA-czyć się, RA-ić ( rekomendować ),

gita-RA, li-RA, klawiatu-RA, ch-RA-py – wszystko emituje energię

RA-cja, RA-da,, P-RA(w)DA, P-RA(w)O, P-RA-WY, RA-jca – jako „nośniki światła”

RA-zić, RA-diacja ( promieniowanie – nawet w angielskim RA-Y to promień, nic dziwnego, jak czerpać to z najlepszego źródła )

RA-ma ( fundament, szkielet ), KO-RA ( warstwa wierzchnia „życia” )

RA-k – mniej oczywiste ale jeśli wiemy, że Rak idący tyłem symbolizuje „cofanie się, regresywność, chęć powrotu do stanu pierwotnego, do chaosu” sprawa staje się jasna – przeciez RA to właśnie CHAOS w którym ukryty jest porządek, ten CHAOS, który był na początku.

K-UR i KU-UR-RA – ten pierwszy – jako umieszczający energię ( K ) w naczyniu sumbolizowanym przez UR, ta druga – to samo co KUR + możliwość emisji ( drugie znaczenie K ) energii RA na zewnątrz ( w formie jajka ) w „nieskończoność” ( znaczenie litery A stojącej na końcu” )

KON-FIT-TU-UR-RA – czynności wykonane w „logicznym w ciągu” ( FI ) wyKONane według wskazówek przodków – np. przepisu Babci (KON) owocują koncentratem ( KON, T ) mocy życiowej    ( RA ) której konfitura staje się nośnikiem, naczyniem ( UR )

K-RA-N – dystrubutor boskiej energii, K-RA – zamarźnięta ( skoncentrowana ) boska energia

K-RA-TER – miejsce skąd wydostaje się energia

RA-tunek, RA-dykalny ( sięgający podstaw ),

RA-FI-N-ER-IA, ( oczyszczanie, krystalizacja ), RA-kieta, RA-tusz ( główny budynek )

RA-fa, chmu-RA, T-RA(w)A, MU-RA(w)A, TUN-DRA, GÓR-RA, RA-RÓG

RA-duga ( ros. Tęcza ), G-RA-HA ( sanskr. zbiór wszystkich ciał niebieskich )

( Rosyjski obok Polskiego jest zapewne najbliższy źródłu, niedogodnością naszych słowiańskich braci jest podmiana symboli, która miała miejsce dawno temu, również inne języki słowiańskie wywodzą się z rdzenia, któremu najbliższy jest dzisiejszy Polski, także sanskryt i forma zapisu Devanagari według mnie bazują na języku źródłowym i alfabecie runicznym Karuna – wniosek –

w innych językach z naszej grupy również będziemy odnajdywać RA w znaczeniu, które tu przedstawiam )

Jak jesteśmy przy rosyjskim – ciekawe słowo:

D(u)RA-K – oznaczające D(u)RA – gdzie RA oznacza „pełnię” a D – „pół pełni” – DURAK – to po prostu półgłowek – nie obraźliwie, chodzi o osobę która korzysta tylko z jednej półkuli mózgowej

Podobne słowo u nas – dziu-RA ( D(z)IU-RA ) oznaczające wgłębienie o nieregularnym kształcie         ( bo wgłębienie o regularnym kształcie to O-krągły O-twór )

Zestaw słów oznaczających ubytek w energi ( konstrukcja D-RA ):

D-RA-pieżnik

D-RA-pać ( DRA-pnąć używa się zamiennie z zab-RA-ć, uk-RA-ść ),

D-RA-mat ( ludzki dramat – zanim stał się formą sztuki – to ubytek energii na skutek niekorzystnego obrotu spraw )

D-RA-ga ( maszyna do pogłębiania koryta rzeki ),

D-RA-ka ( awantu-RA ), D-RA-snąć, D-RA-żnić, D-RA-styczny,

D-RA-nica ( deska odłupana z pnia )

A teraz jak już przyjrzeliśmy się tym słowom:

D-RA-kula – wyłowione przez twórcę z eteru idealnie opisuje kogoś kto drenuje energie

D-RA-gon – słowo ewidentnie nasze – zestawienie konstrukcji DRA z GON [ słowo smok jest zupełnie „płaskie” pozbawione głębi i sądze, że w źródłowym języku to właśnie DRAGON oznaczał pewną groźną kreature ( kreatu-RA ) ]

dla przeciwwagi dwa słowa z DRA w znaczeniu przeciwstawnym:

HY-DRA-NT – dystrubutor boskiej energii ( DRA – „dodaje” RA )

PO(z)DRA-wiam – „wysyłam” ci energię, wysyłam ci „promień RA”

Pamiętajmy – na tym świecie, wszystko to RA o różnej gęstości – w różnych przejawach.

Zestaw słów oznaczających przemianę energii – konstrukcja TRA:

TRA-wienie ( przemiana materii w energię )

TRA-gedia ( ubytek energii, przemiana )

TRA-sa ( przepływ energii )

TRA-tować – przemiana energii

TRA-nsakcja – przepływ energii

TRA-nsfuzja – przepływ energii

A-TRA-KT-TOR- pole energii zawiadujące przemianą energii mniejszych pól

KON-TRA-ST ( „przemiana” widoczna dzięki zestawieniu z innym czynnikiem )

i jeszcze dwa barwne słowa gdzie TRA kończy wyraz:

ul-TRA, eks-TRA – jeżeli coś jest ultra albo ekstra to zapewnia potężną dawkę…czegoś – co by to nie było – jeśli sprowadzimy to do podstaw – będzie to energia

Dla przykładu – trzy słowa w znaczeniu „koncentracja” – TRA-F, TRA-dycja, KON-CEN-TRA-T         ( KON – KON-densat + T-RA, jedno z dwóch podstawowych znaczeń to właśnie „koncentracja”, skupienie energii, patrz – właściwości litery T – odc. 116 )

Zestaw słów oznaczających koncentracje energi ( konstrukcja G-RA ):

G-RA-D, G-RA-B a także G-RA-NAT ( owoc – koncentracja mocy życiowej )

Jak jesteśmy przy owocach – zważywszy na to, że np. w ukraińskim owoce to „fruty” zakładam,

że angielska nazwa „grapefruit” wywodzi się od naszego słow G-RA-J-F-RU-T – po przecież ten owoc z winogronem ukrytym pod słowem „grape” ( swoją drogą – bliskim naszemu językowi ) ma niewiele wspólnego za to jest potężną baterią siły życiowej co symbolizuje związek G-RA ( grajfrut i granat to jedne z najbardziej wartościowych owoców ).

G-RA-NAT – jak wiemy może mieć też działanie destrukcyjne, taki jest drugi biegun RA, jakby nie było „granat” to „skompresowana” energia RA, która może być używana w sposób właściwy bądź…inny, patrz:

KA-RA-BIN:

KA – m.in. koniunkcja, logiczny ciąg, ułożenie w linii

RA – omawiane

B-IN – w tym kontekście: wykorzystanie jednego z dwóch możliwych biegunów mocy RA

( o podobieństwach wyrazu RABIN i KARABIN mówiłem w odc. 122. JAK WYGRAĆ Z LEWĄ RĘKĄ – CO MA RABIN DO KARABINU )

Wracając do G-RA

G-RA-witacja – wyraz omawiany w odc. 138

G-RA-dacja ( poziom RA )

G-RA-MAT-YKA – nauka o języku opartym o RA

G-RA-FI-KA – związana z tworzeniem, kreacją,

G-RA-FI-T ( także AT-RA-ment – służący do utrwalania myśli – czyli „materialnizowania” energii ), G-RA-fen

G-RA-tka, G-RA-tulacje, G-RA-tyfikacja – dawka skoncentrowanej, zagęszczonej energii

G-RA-ca, G-RA-bie, RA-bata – koncentracja energii

G-RA(c)JA ( osoba pełna wdzięku a więc…boskiego pierwiastka ),

G-RA(c)KI – zręczny, dzielny, chwacki, pełny energii RA ( zapewne RA-dosny )

G-RA-nica – jeśli naturalna – to mogą być to np. góry albo rzeka, jeśli sztuczna – to tak czy inaczej musi być to pewnego rodzaju „koncentracja energii”

Kilka przykładów dla konstrukcji W-RA:

W-RA-stać, W-RA-zić, W-RA-z, W-RA-żenie gdzie mamy ruch energii „do środka” ( możliwy jest też „na zewnątrz”)

Kilka ciekawych słów:

ES-ST-TRA-DA – gdzie TRA to energia występujących

ES – ruch energii na „zewnątrz” ( ES-ica, ES-kalacja ) albo do „wewnątrz” ( E-sencja, E-skorta ) – dlatego ci ktorzy występują wysyłaja energię ale również otrzymuja – od widzów – w formie aplauzu, braw, gwizdów, krzyków itd.

ST – przepływ energii, ruch enegrii – ST-runa, ST-rumień, ST-rzał, ST-rup, ST-udnia itd.

T-RA – koncentracja energii i jej potencjalna przemiana ( TRA-wienie, TRA-nsakcja )

DA = DA

Dla wyrazu ESTRADA kluczowe jest działanie ujęte jako „T-RA”, które odbywa się w jej centrum

z udziałem występujących na niej ludzi a owocuje ono „emisją energii” na zebranych wokół widzów, słuchaczy o czym mówią nam składowe wyrazu.

RE-ES–PI-RA-TOR ( gdzie RA to oddech )

RE – działanie wtórne

ES – omówione powyżej

PI – działanie cykliczne ( odc. 105 )

RA – energia, życie ( ODDECH )

TOR – patrz AŁ-TOR, konstruk-tor, instruk-TOR, a-TRA-k-TOR, TOR-a – coś / ktoś – kto nadaje bieg sprawom, prowadzi.

Czy słowo „respirator” jest nowe ? Składa się z 5ciu pradawnych związków z których każdy jest na swoim miejscu a ich suma mówi nam o istocie opisywanego zjawiska. RESPIRATOR to coś co „wtórnie ( RE ), cyklicznie ( PI ), emituje energie ( ES) oznaczoną jako RA w sposób uporządkowany (TOR)”.

Tak jak wielokrotnie już mówiłem i pisałem – już tam byliśmy, już to robiliśmy. Odgrywamy kolejny cykl a nasz język jest pomostem między dzisiejszymi nami a przeszłością.

Nasz język, który pokonał CZAS I PRZESTRZEŃ.

Wszystkie motory, skutery, traktory, komputery, emitery, transmitery, portale, roboty, drony, cyborgi, cybrydy, pulsary, kwazary i inne „nowoczesne” słowa w naszym języku mają nazwy złożone według pradawnych reguł.

Jak to możliwe ? Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie trzeba przyjąć podejście Sokratesa, Lao-Tse i innych wielkich mistrzów. Jakie to podejście ? W tym przypadku – jedyne słuszne – „Wiem, że nic nie wiem”. Kierując się powszechnie przyjętymi paradygmatami brniemy w ślepe zaułki przygotowane dla nas zawczasu.

Musisz oduczyć się tego co się nauczyłeś” mówił mistrz Yoda do Luke’a Skywalkera

w Gwiezdnych Wojnach – i rzeczywiście – takie podejście bardzo pomaga. Reset wiedzy

i instalowanie już tej właściwej, pozbawionej fałszu i obłudy.

Jeszcze kilka ciekawych słów:

KU-RA(c)JA – podwyższenie „wibracji”, zwiększenie boskiego pierwiastka RA w sobie w celu poprawy samopoczucia

RA-sa ( RA-SA to słowo określające naszych przodków jako całość – bez podziału na Ariów /            Słowian ), RA-SA to grupa krwi R1A1 – ponownie RA

AR-IA = IA-RA = JA-RA – Aria to człowiek będący „odbiciem” Boga na Ziemi ( w naszym języku czytamy również wspak – p-RA-widła omówione w odc. 4 )

Kilka przykładów dla zastosowania przeciwnego do „światła” ( bo przecież RA jako pełnia, jednia, reprezentuje również „mrok” ). Tak więc:

RA występuje również w takich słowach jak np.

U-RA-Z ( ubytek w energii, U – symbolizuje „niepełnie”, U-bytek ),

U-TRA-TA – ruch energii, przemiana,

W-RA-K ( „wracająca do „puli” energia ),

G-RA-T ( patrz – przeciwstawne znaczenie G – dekoncentracja + T na końcu – „przemiana” ),

B-RA-Ć ( koncentrować energie RA, ruch ku „sobie” ),

K-RA-ŚĆ ( oznacza koncentrować energie RA, człowiek, który kradnie ma na celu zawłaszczenie cudzej energii ),

G-RA-BI-Ć oznaczające mniej więcej to samo co G-RO-madzić ( G-RA-BI-Ć to również koncentrować, zagarniać do siebie „moc RA” ),

RA-NA – słowo nacechowane „negatywnie” ale również związane z boską energią i jej ruchem –

z rany „wycieka” życie.

Również słowo ST-RA-CH ( przeciwieństwo RA-dości ) zawiera pierwiastek RA. W tym wypadku RA reprezentuje energię, której wyrzut może powodować nawet zjawisko jak „jeżące się włosy”. Ligatura ST mówi o przepływie energii, RA – reprezentuje samą energię. Wyraz STRACH mówi o tym, że przepływa przez nas energia – w tym wypadku – taka a nie inna.

Przeciwstawna para: ST-RA-CH – RA-DOŚĆ to dobre zobrazowanie prawa biegunowości liter

i ligatur dla omawianej tu ligatury RA.

Tak więc:

RA to fundament naszej mowy, najważniejszy związek liter, podstawowy budulec a zarazem najwyższe Bóstwo w słowiańsko-aryjskich wierzeniach.

RA to istnienie przed jakimikolwiek podziałami, ponad dualizmem, przed ciemnością i światłem. RA – symbolizowany przez Okrąg.

RA to zaRAzem pierwszy liczebnik, oznaczający JEDNIE, Pełnie – RA-Z ( RA-AZ )

RA to nie „Bóg Słońca” jak uproszczono to pojęcie w Egipcie. RA to WSZYSTKOŚĆ.

WSZYSTKIE SŁOŃCA, WSZYSTKICH GALAKTYK i wszystkiego innego.

RA jest obecny w wierzeniach naszych przodków gdzie odgrywa najważniejszą rolę, ( również najświętsza rzeka Słowian nazywała się „rzeką RA” ale jej nazwę zmieniono na Wołgę ) także w naszej mowie RA jest fundamentem i podstawą. Wiedzę o RA usunięto, spalono księgi, wiedzę i wiarę skutecznie zdefragmentowano ale w oparciu o nasz język możemy wszystko odtworzyć bo tutaj to boskie światło przetrwało – choć próbowano nasz naród i nasz język uciszyć na wieki to jednak nie udało się to nikomu. Jedynie my sami – gdyby nasza degenaracja trwała dalej, jedynie my sami mogliśmy zapomnieć, za-być pradawną wiedzę o naszych korzeniach.

Nie pozwolimy na to.

Wraz z rozszerzaniem się pola morficznego nowego paradygmatu coraz więcej ludzi zaczyna interesować się wiedzą o języku. Ona przebija się na światło dzienne dzięki mojej pracy a także waszemu w niej udziałowi. Nowa idea, nowa myśl zaczyna się zawsze od jednej osoby, a gdy dołączają kolejne i kolejne – coraz łatwiej dostrzegać nowe fakty pozostałym – tak powstają i ewoluują pola morficzne, które warunkują nasz byt. Tak powstają pola atraktorowe, które kształtują ludzką myśl. To jest jak lawina, która rozpędza się bardzo powoli ale jak już ruszy…zmieni się obowiązujący, oparty na fałszu paradygmat. A za tym idzie wolność. Prawdziwa wolność, która zaczyna się w umysłach.

Dziś liczne informacje o naturzę rzeczywistości możemy wyciągnąć z języka, który zrekonstruujemy. ŹRÓDŁO mamy pod ręką – żadne księgi ani autorytety nie są nam potrzebne. Wiedza o naszych korzeniach została zagrzebana pod stosami nieprzydatnych informacji i fałszywych treści – ale ona JEST tuż obok nas i czeka na odkrycie.

Podsumowując ten odcinek:

RA to podstawowy budulec naszej mowy obecny w niezliczonej ilości wyrazów, w nazwach własnych, imionach, nazwiskach itd. RA to podstawowy budulec wszechświata.

RA to znany pod różnymi pojęciami Duch oznaczający Życie, animujący martwą materię, przenikający wszystko wokół, nadający bieg sprawom. RA to podstawa Życia, RA to podstawa wiary – WIA-RA ( WIE-RA ) to WIE-dza i rozumienie czym jest RA – a nie jak przyjęło się myśleć dziś – wiara jako „mocne przekonanie” o czymś.

WIARA, WIE-RA to nie religia.

Religia to uproszczona projekcja WIARY. WIARA jest jedna tak jak jeden jest RA.

RA to zarówno U-RA-N jak i B-RA-HMA, MIT-RA, RA-MA, AB-RA-HAM, RA-mzes i inne postaci z różnych mitologii i kart historii. RA to zarowno TOR-A jak i KO-RA-N. Okruchy RA porozsiewane są po różnych księgach. RA to RAmadan, RA to RA-gna-ROK ( ROK w naszym języku znaczy tyle co „przeznaczenie” – stąd „K-ROK” = zbliżanie się do przeznaczenia a

RA-gna-ROK możemy rozumieć jako „RA popychający przeznaczenie”, „RA sprawiający, że rzeczy się dzieją” ).

RA reprezentuje „Jedność w wielości”. RA reprezentuje wszystkość.

Ponad religiami.

W naszych wierzeniach RA ( RAMHAT ) dał początek wszechrzeczy ( na początku było słowo / chaos ), następnie był RO-D, który powstał z pierwszego D-ziału.

RO-D RO-D(z)I ( wyodrębnia ) kolejne bóstwa – PA-RA: SWARÓG / ŁADA, PERUN, JARIŁO

i kolejni Bogowie.

I tak – zostawiając w tej chwili Bogów „młodszych” – to co chciałem wykazać tym artykułem,

to co chciałbym podkreślić na koniec:

RA i RO TO NAJWAŻNIEJSZE ELEMENTY NASZEJ MOWY, JEDNOCZEŚNIE RA i

RO-D TO NAJWAŻNIEJSZE BÓSTWA W SŁOWIAŃSKO ARYJSKICH WIERZENIACH.

Na koniec – RARYTAS, było już – ale w ramach powtórzenia – dla nowych widzów:

PI-RA-MI-DA ( DA-MI-RA-PI ) – oznaczająca:

PI – cyklicznie, w kółko, „na okrągło” ( odc. 105 )

RA – boskie światło, energia

MI – wnoszę, dodaje, urozmaicam, systematyzuje ( odc. 87 )

DA – na chwilę obecną zostańmy przy tym, że DA to DA wiele wiele innych.

PIRAMIDA to budowla, która MIĘDZY INNYMI w spósób ciągły emitowała energie ( pobieraną być może z kosmosu albo generowaną w sposób dla nas niezrozumiały ), która zwiększała u ludzi poziom RA – a co za tym idzie – czyniła ich życie lepszym. Człowiek automatycznie miał wyższe wibracje, wyższą częstotliwość, lepszy NASTRÓJ czyli – wyższy poziom RA w sobie.

Czytając wspak – DA-MI-RA-PI ( w naszym języku czytamy również wspak – patrz odc. 4 ) wyraz ten mówi nam o kolejnym zastosowaniu piramidy: dzięki SARKO-FAGOM ( SARKO = OKRAS )

komórki ludzkich ciał były regenerowane, naprawiane, ulepszane, okRAszane energią, która umożliwiała ludziom dłuższe życie. DA MI RA nieskończoność ( PI ). Proste, prawda ?

Zastosowanie piramidy jako grobowiec dla faraona mogło wynikać tylko z niewiedzy o istocie tej budowli i jej możliwych zastosowaniach.

Kończąc już – jeżeli poruszyłem temat obecności boskiego pierwiastka RA w człowieku to pokrótce opiszę jaki jest cel życia na Ziemi dla potomków Ariów i Słowian – chodzi oczywiście o podwyższanie poziomu RA w sobie. Dla nas ( nasza grupa krwi R1A1 = RA ) właśnie na tym polega GRA zwana życiem. Im wyższy poziom pierwiastka RA w człowieku tym lepiej mu w duszy

G-RA- a to przekłada się na lepszy NASTRÓJ ( czyli pieśń ludzkiej Duszy ). Lepszy NASTRÓJ człowieka to bardziej harmonijna Ziemska symfonia. Wyższy poziom RA w człowieku (docelowo – GR-RA-AL) = lepszy NASTRÓJ = „wyższe wibracje” = wyższa częstotliwość nie tylko człowieka ale świata wogóle.

Im wyższy poziom RA w człowieku tym „bliżej Boga” się on znajduje. Naszym celem tu na Ziemi – doświadczać życia na wszelkie możliwe sposoby – robiąc to tak aby stopniowo podwyższać zawartość pierwiastka RA w sobie co odblokowuje dla nas nowe możliwości i doznania.

Wyższy poziom RA u mnie i u Ciebie – to ewolucja pola morficznego – co oznacza łatwiejszy rozwój dla innych, którzy jeszcze się nie przebudzili.

Naszym celem W(z)RA-ST-ać Duchowo.

Aby skutecznie wznosić się w rozwoju Duchowym potrzeba nam na powrót pozbierać rozbitą wiedzę w całość, odtworzyć. Bo wiedzę o RA rozbito na f-RA-gmenty tak jak WIEDZĘ w ogóle rozbito na poszczególne nauki.

Proces odtwarzania Wiedzy i Wiary jest w TRA-kcie, zapraszam Was na kolejne odcinki po więcej WIEDZY. Zakończę niestandardowo:

NAMASTE

Co oznacza ( mniej więcej ) boski pierwiastek we mnie pozd-RA-wia boski pierwiastk w Tobie.

Ten boski pierwiastek to właśnie RA.

Podziel się!