Inne Medium: Według fizyków po śmierci, część naszej świadomości będzie żyła wiecznie

Według fizyków po śmierci, część naszej świadomości będzie żyła wiecznie

Tradycyjnie nauka odrzucała duszę jako przedmiot ludzkiej wiary lub sprowadzała ją do psychologicznej koncepcji, która kształtuje naszą wiedzę o obserwowanym świecie przyrody. Ale nowe rozumienie świadomości podważyło to twierdzenie. Zgodnie z teorią świadomość pochodzi z mikrotubul wewnątrz komórek mózgowych (neuronów), które są miejscami kwantowego przetwarzania.

 

 

Według dr Suarta Hameroffa z University of Arizona i brytyjskiego fizyka Sir Rogera Penrosena, kiedy serce przestaje bić, krew przestaje płynąć, a mikrotubule tracą swój stan kwantowy, informacje kwantowe w mikrotubulach nie są niszczone.  Czy to może więc wyjaśniać doświadczenie bliskiej śmierci lub ideę wieczności naszej świadomości?

Naukowcy spekulują, że informacja kwantowa w mikrotubulach nie ulega zniszczeniu, nie można jej zniszczyć, po prostu rozprzestrzenia się i rozprasza we Wszechświecie jako całości. Być może informacja kwantowa może istnieć poza ciałem, być może w nieskończoność, jak dusza.

Eksperci twierdzą, że nasze doświadczenie świadomości jest wynikiem efektów grawitacji kwantowej w tych mikrotubulach, a teorię tę nazywają Zorkiestrowaną Redukcją Obiektywną (Orch-OR). Dlatego uważa się, że nasze dusze to coś więcej niż interakcja neuronów w mózgu. W rzeczywistości są stworzone z samej tkaniny wszechświata i mogły istnieć od niepamiętnych czasów.

Istnieje więc duża szansa, że część naszej świadomości, która jest niematerialna, będzie żyła po śmierci naszego fizycznego ciała.

źródło: https://innemedium.pl/wiadomosc/wedlug-fizykow-po-smierci-czesc-naszej-swiadomosci-bedzie-zyla-wiecznie

Podziel się!