Wp.pl: Mumie z Takla Makan. Idealnie zachowane ciała Słowian w dalekich Chinach. Mają 4 tys. lat! (video)

Mumie z Takla Makan. Idealnie zachowane ciała Słowian w dalekich Chinach. Mają 4 tys. lat

Co prawda wiemy to od ponad  10 lat, ale cieszy, że Wirtualna Polska też już wie. Jakość merytoryczna i dokumentalna tego filmiku ma się nijak do tego co robi Ewa Rawicz. Wiadomość podana w opisie że w latach 90. XX wieku zbadano DNA i z tego wniknęło,  że to Słowianie jest nieprawdą. To nastąpiło 20 lat później. Taka jest rzetelność informacyjna tzw. masowych mediów, kłamią, są niechlujni i spóźnieni o 10-20 lat.

Tajemnicze słowiańskie mumie pochowano na pustyni Takla Makan w regionie Xinjiang, w Zachodnich Chinach. Liczą ok. 4 tys. lat. W 1939 r. odkryto tu cały wielki cmentarz zmumifikowanych ciał przybyszów z dalekich regionów. Surowy, suchy klimat pustynny świetnie zakonserwował ciała, włosy i odzież pochowanych tu ludzi. Badania DNA na początku lat 90. wykazały obecność m.in. Słowian. Dziś mieszkają tu Ujgurzy, lud pochodzenia tureckiego. Odkrycie stało się argumentem, że Europejczycy dotarli do Chin nawet tysiąc lat wcześniej, niż sądzono. Miejsce to było popularnym szklakiem handlowym. Uważa się, że wiele osób to pochowani wędrowcy. Ich wytatuowane ciała, o europejskich rysach, grzebano z elementami garderoby – kapeluszami, ubraniami ze skór i wełny. Badania w Takla Makan trwały do 2005 r. To pierwszy dowód mieszania się kultur w dalekich Chinach już 4 tys. lat temu.

 

https://wideo.wp.pl/mumie-z-takla-makan-idealnie-zachowane-ciala-slowian-w-dalekich-chinach-maja-4-tys-lat-6551474430441601v

Podziel się!