1. Onet.pl: Mężczyzna jechał bez maseczki, sąd odmówił wymierzenia kary. Sędzia podważyła rządowe rozporządzenia; 2. Zdrojowa TV: Tajemnicza Oliwia Richardson: NEOS a WOLNI LUDZIE – Rozwój osobisty i plany; 3. OdWIRujmy z Polski patologie. Tolak i Kubań; 4. NTV: Sanitarna V Rzesza – Ewa Pawela do Jarosława Kaczyńskiego

Tajemnicza Oliwia Richardson: NEOS a WOLNI LUDZIE

Nareszcie w procesie, który dotyczy sytuacji z marca lub początku kwietnia br, Sąd Powszechny zauważył bezprawie jakie zaserwował Polakom rząd PIS i uznał nakaz powszechny noszenia maseczek za bezprawny, tak samo jak i zakaz poruszania się bez wyraźnej potrzeby życiowej.

Jest to o tyle ważne, że obecny utrzymywany wciąż BEZSENSOWNY przepis po powszechnym obowiązku noszenia maseczek w sklepach i komunikacji publicznej jest RÓWNIE BEZPRAWNY jak i ten poprzedni.

W ślad za tym oczekujemy, że autorzy BEZPRAWNYCH ROZPORZĄDZEŃ zostaną postawieni przed Sądem i skazani za wydanie tych sprzecznych z Konstytucją i Prawami Obywatelskimi przepisów.

1. Onet.pl: Mężczyzna jechał bez maseczki, sąd odmówił wymierzenia kary. Sędzia podważyła rządowe rozporządzenia

Mężczyzna w czasie obowiązywania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa jechał rowerem, łamiąc tym samym zakaz poruszania się. Był też bez maseczki. Sąd w Kościanie odmówił ukarania go, a uzasadnienie wyroku jest dla rządu miażdżące – podkreśla „Gazeta Wyborcza”.

  • Nakaz noszenia maseczek miał „charakter powszechny”, dlatego – według sądu – jest nielegalny
  • Samo ograniczenie przemieszczenia się w czasie pandemii koronawirusa też bezprawne – pisze „GW”
  • Sędzia stwierdziła bowiem, że ustawa o zapobieganiu chorobom zakaźnym nie precyzuje, w jaki sposób rząd lub minister mogą ograniczać m.in. przemieszczanie się obywateli

Mieszkaniec gminy Czempiń (woj. wielkopolskie) 19 kwietnia wybrał się z rodziną na rowerową przejażdżkę. Zatrzymali go policjanci. Zaproponowali 500 zł mandatu za brak maseczki. Mężczyzna odmówił przyjęcia go. Policjanci dodali też inny zarzut: złamanie zakazu przemieszczania się bez ważnej życiowej potrzeby. Jako podstawę wskazali art. 54 Kodeksu wykroczeń, który przewiduje grzywnę za wykroczenie przeciwko „wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych” – informuje „Wyborcza”.

Sąd w Kościanie odmówił wszczęcia postępowania, a w uzasadnieniu podważył rządowe przepisy. Sędzia Agnieszka Olszewska podkreśliła, że zakaz przemieszczania się wprowadzono bezprawnie, ponieważ ustawa o zapobieganiu chorobom zakaźnym pozwala co najwyższej ograniczyć sposób przemieszczania się obywateli.

Samo ograniczenie przemieszczenia się też byłoby bezprawne – pisze „GW”. Sędzia powołała się na konstytucję, która gwarantuje obywatelom wolność poruszania się, którą można ograniczyć tylko w drodze ustawy, a nie rozporządzenia. Sędzia stwierdziła też, że ustawa o zapobieganiu chorobom zakaźnym nie precyzuje, w jaki sposób rząd lub minister mogą ograniczać przemieszczanie się obywateli.

Olszewska zwróciła też uwagę na podstawę prawną rozporządzeń wydawanych przez rząd w czasie epidemii. Z podstawy tej wynika, że można wprowadzić „obowiązek stosowania środków profilaktycznych”, ale tylko przez „osoby chore i podejrzane o zachorowanie”. Nakaz noszenia maseczek miał tymczasem „charakter powszechny”, dlatego – według sądu – również jest nielegalny.

źródło: https://wiadomosci.onet.pl/poznan/koronawirus-koscian-sad-nie-wymierzyl-kary-mezczyznie-bez-maseczki/8cgfwry

2. Zdrojowa TV: Tajemnicza Oliwia Richardson: NEOS a WOLNI LUDZIE – Rozwój osobisty i plany

https://www.youtube.com/watch?v=BZ46BEtxKaw

 

3. OdWIRujmy z Polski patologie. Tolak i Kubań

https://www.youtube.com/watch?v=UEY7K4e2x44

4. NTV: Sanitarna V Rzesza – Ewa Pawela do Jarosława Kaczyńskiego

https://www.youtube.com/watch?v=RTZ1or3xcuU

Podziel się!