Zasługi PO/KO dla Polski i Polaków?

Zasługi PO/KO/KE dla Polski i Polaków?

Donalda i nie tylko – Całego Układu Okrągłego Stołu, ale szczególnie rządzących do roku 2015 partii Postkomunistycznych zasilanych mieszanym niemiecko-rosyjskim kapitałem i protektoratem: PO/KO (KL, UD, UW, PO, N, KO) i SLD (Lewica = SdPR, Wiosna, Razem).

 

Dla porządku dodam że udział w tych rządach brał też PSL, ale nigdy nie miał w nich siły sprawczej i jako jedyny próbuje teraz ratować dawny Ethos Witosowskiego PSL przyjmując Program Kukiz 15, czyli w dużym stopniu punkty postulowane przez Ruch Wolnych Ludzi.  Wypełnienie tego programu pozwoli PSL wrócić na łono społeczeństwa polskiego, a Kukizowi wywiązać się z misji jakiej się podjął w roku 2015.

 

Program KUKIZ’15+PSL

1. możliwość startu indywidualnego (JOW) do Sejmu (a nie tylko z list partyjnych) dla każdego Obywatela
2. możliwość głosowania przez internet (e-voting)
3. możliwość odwołania posła w trakcie kadencji
4. e-konsultacje wszystkich procedowanych ustaw.
5. obniżenie progu frekwencyjnego przy referendum krajowym do 30% i obowiązek dostosowania się do jego wyniku przez władze.
6. wybór Rzecznika Praw Obywatelskich, Prokuratora Generalnego, Krajowej Rady Sądownictwa oraz sędziów pokoju bezpośrednio przez Obywateli.
7. dobrowolność w opłacaniu składek ZUS przez przedsiębiorców
8. emerytury i renty zwolnione z podatku
9. 50% udział OZE w polskim miksie energetycznym.
10. wprowadzenie ustawy antykorupcyjnej

Dla mnie niech zrealizują, wymuszając to przy ważnych dla PIS zmianach prawa, pkt 1, 3 i 5 – I to wystarczy żeby Polacy stali się SUWERENAMI. Dalsze zmiany można załatwić przez 1Polska albo Ruch Wolnych Ludzi, albo dalsze działanie Koalicji Kukiz+PSL po roku 2023.

Ale żeby oni mieli taką siłę żeby stanowić REALNY JĘZYCZEK U WAGI muszą dostać 12-15% poparcia w wyborach do Sejmu. Czy to jest możliwe?

 

 

 

Podziel się!