Taraka: Wojciech Jóźwiak – Koniunkcja Saturn-Neptun skasowała nie tylko ZSRR, ale i Rosję carską

Koniunkcja Saturn-Neptun skasowała nie tylko ZSRR, ale i Rosję carską

 

Dokładnie. Oto ile wynosiła różnica między Saturnem a Neptunem czyli ścisłość koniunkcji, w tamtym czasie:
Abdykacja Mikołaja II (finał rew. lutowej) 1917-03-15 …. -6°33’
Dni Lipcowe (rewolucja przegrana przez Bolszewików) 1917-07-16 … -1°26’
Tzw. rew. październikowa (faktycznie zamach stanu) 1917-11-07 … +7°06’

Na początku tamtych wydarzeń Saturn był w Raku, Neptun na pocz. Lwa. Ścisła koniunkcja była w ok. 4,5 Lwa.
Miejsce to można skojarzyć zarówno z punktem 3-krotnym czyli Punktem Lwa, jak i 7-krotnym około 8° Lwa z hasłem „Wolność”, gdzie była koniunkcja Słońca i Plutona od której zaczęło się Powstanie Warszawskie 1944.

Wtedy w 1917 r. zaczynała się druga ważna konfiguracja: opozycja Saturna do Urana, czyli faza z cyklu Saturn-Uran „Ekstrema”. Podczas rewolucji październikowej 7 listopada 1917 Saturn był -5° przed opozycją!
Opozycja ta uściśliła się jesienią 1918 kiedy Wielka Wojna gasła. Podczas ogłoszenia niepodległości Polski (przez Radę Regencyjną, nie Piłsudskiego!) Saturn był zaledwie +0°42’ za Uranem. Ale jeszcze podczas wojny Polsko-sowieckiej ta opozycja była aktywna: podczas Bitwy Warszawskiej kontruderzenia znad Wieprza Saturn był 12°11’ Panny, Uran 4°07’ Ryb, czyli +8°.

Wracając do rewolucji rosyjskich 1917: wtedy była koniunkcja Saturn-Neptun podobnie jak około 1990 podczas rozpadu ZSRR. Około 1990 w koniunkcji brał udział Uran jako trzeci. W 1917 podobnie Uran dołączył się w postaci opozycji Saturn-Uran. Podobieństwo czynników działających w obu tych historycznych momentach jest uderzające!

Najbliższa faza Saturn-Uran będzie w roku 2021: kwadratura Saturna w Wodniku do Urana w Byku. Uran jest obecny w tym układzie podwójnie, bo także przez udział znaku Wodnika. Brakuje Neptuna, który wtedy niestety nie współdziała z tamtymi. Ale może wystarczy, że zostanie aktywowany np. przez Słońce? Np. podczas kwadratury Saturn Uran 14 czerwca 2021?

Czy w Rosji powstanie wtedy demokracja? Czy Rosja stanie się „dobra”? – Byłbym ostrożny. Warto pod uwagę wziąć inny wariant: odwrócenie frontu, że z sojuszu z Chinami Rosja przejdzie do obozu USA. Inne biedy też są możliwe.

 

źródło: http://www.taraka.pl/koniunkcja_saturn_neptun_skasowala_rosje

Podziel się!