Trójka. Paweł Kukiz: dla mnie najważniejsze są postulaty Kukiz’15! (Publikujemy te wspólne postulaty)

Wybory parlamentarne 2019. Paweł Kukiz: dla mnie najważniejsze są postulaty Kukiz’15

Wielokrotnie pisałem o tym, że dla realizacji Naszych Postulatów jestem gotowy iść z diabłem jeśli się pod nimi podpisze. Rzecz teraz tylko w tym, żeby ten koalicjant był w tych i innych sprawach kontrolowany przez Kukiz’15. PSL znalazł się pod murem – traci elektorat, a ruch do przodu w kierunku ludowości i obywatelskości jest jedynym kierunkiem który dale im szansę na dalsze działanie jako partii. To bardzo odważny ruch ze strony kierownictwa tej partii, ale uwaga!  – PSL musi zrealizować te postulaty, musi walczyć o nie, bo to jest OSTATECZNY i OSTATNI test ich wiarygodności.

I Kukiz i PSL są pod murem i skoro podpisali ten program to są zmuszeni go realizować. Kukiz pokazał że konsekwentnie dąży do tego od 4 lat, a PSL musi to pokazać przez kolejne 4 lata – inaczej przestanie istnieć. Dla Polaków jest to dobry sygnał.

 

Wybory parlamentarne 2019. Paweł Kukiz: dla mnie najważniejsze są postulaty Kukiz’15

Rozmowa Tutaj:

https://polskieradio24.pl/5/3/Artykul/2352764?fbclid=IwAR3a9GqFq7XXNef8l8g9hGko7wB43g80WzRTv9_EB2K32_wqoaarkvHfwuY
Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 09:06
– PSL jako partia kojarzona najbardziej z systemem wpisała do swojego programu postulaty, które by ten system przewróciły do góry nogami. Stąd decyzja o porozumieniu – mówił w „Salonie politycznym Trójki” Paweł Kukiz, lider ruchu Kukiz’15.

W czwartek liderzy Kukiz’15 Paweł Kukiz i PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podpisali porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu. Kandydaci Kukiz’15 będą startować z list komitetu PSL-Koalicja Polska.

Paweł Kukiz odniósł się do wspomnianej decyzji w „Salonie politycznym Trójki”. – PSL jako partia kojarzona najbardziej z systemem wpisała do swojego programu postulaty, które by ten system przewróciły do góry nogami. Stąd decyzja o porozumieniu – przyznał gość Trójki.

– Po raz pierwszy z tymi postulatami przyszedłem do Prawa i Sprawiedliwości, bo jest to największa partia, która w ciągu dwóch posiedzeń Sejmu jest w stanie wcielić propozycje Kukiz’15 w życie. Jeżeli PiS by tego dokonał, to nie ma potrzeby, żebym w ogóle startował w wyborach – dodał.

Paweł Kukiz mówił też, że swoje cele zrealizuje każdymi metodami. – Ja tego nie robię dla siebie – podsumował.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska

źródło: https://polskieradio24.pl/5/3/Artykul/2352764?fbclid=IwAR3a9GqFq7XXNef8l8g9hGko7wB43g80WzRTv9_EB2K32_wqoaarkvHfwuY

 

Postulaty Ruchu Kukiza i PSL

Paweł Kukiz

16 godz.

No i stało się! Dziś zawarliśmy Porozumienie z PSL. Wprowadzenie w życie Postulatów, które zamieszczam poniżej oznaczałoby… przewrócenie obecnego Systemu. Tak!
Nie mam żalu do nikogo, kto tego nie rozumie, bo wiekszość została absolutnie „wyprana” z myślenia przez propagandę medialną. Jedno pewne – NIGDY tych postulatów nie zdradzę. Bo przysięgałem. Choćby wszyscy na mnie wylewali fekalia. Z tymi postulatami wszedłem do Sejmu i będę ich strażnikiem aż do momentu wprowadzenia ich w życie. Święcie wierzę, że prędzej czy później zmienimy ustrój Państwa. A nawet jeśli tak sie nie zdarzy, jeśli nie będę w stanie przebic sie przez niezrozumienie i powierzchowne, płytkie „rozumowanie”, przez zindoktrynowane „emocje” to jedno pewne – będę miał czyste sumienie, że zrobilem wszystko, co w mojej mocy, by Idea nie umarła. I może kiedyś ktoś ją podniesie i wygra.
Ale wierzę, że się uda.

Poniżej 10 kluczowych Postulatów:

1. możliwość startu indywidualnego (JOW) do Sejmu (a nie tylko z list partyjnych) dla każdego Obywatela
2. możliwość głosowania przez internet (e-voting)
3. możliwość odwołania posła w trakcie kadencji
4. e-konsultacje wszystkich procedowanych ustaw.
5. obniżenie progu frekwencyjnego przy referendum krajowym do 30% i obowiazek dostosowania się do jego wyniku przez władze.
6. wybór Rzecznika Praw Obywatelskich, Prokuratora Generalnego, Krajowej Rady Sądownictwa oraz sędziów pokoju bezpośrednio przez Obywateli.
7. dobrowolność w opłacaniu składek ZUS przez przedsiębiorców
8. emerytury i renty zwolnione z podatku
9. 50% udział OZE w polskim miksie energetycznym.
10. wprowadzenie ustawy antykorupcyjnej

A tutaj – całość:

W poczuciu odpowiedzialności za Polskę, budując mosty porozumienia, a nie wznosząc mury nienawiści, zobowiązujemy się wspólnie podejmować działania na rzecz realizacji następujących postulatów programowych:

I. PAKIET OBYWATELSKI
Nadamy wszystkim Obywatelom Rzeczypospolitej możliwość indywidualnego startu do Sejmu dzięki zmianie Ordynacji wyborczej na mieszaną, tak by przynajmniej połowa Sejmu wybierana była w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych.
Umożliwimy również wszystkim Obywatelom Rzeczypospolitej głosowanie w wyborach przez internet.
Dla zwiększenia obywatelskiej kontroli nad swoimi przedstawicielami wprowadzimy możliwość odwołania posła w trakcie kadencji oraz e-konsultacje wszystkich procedowanych ustaw.
Senat przekształcimy w Izbę Samorządową. Dokonamy dekoncentracji administracji publicznej, tak aby urzędy państwowe nie były skoncentrowane w stolicy.
Ustanowimy raz w roku Dzień Referendalny, zarówno na szczeblu krajowym, jak
i samorządowym. Jednocześnie obniżymy próg frekwencyjny przy referendum krajowym do 30% przy obligatoryjności dostosowania się do jego wyniku przez władze.
W celu zwiększenia kontroli obywatelskiej nad instytucjami publicznym, wybór Rzecznika Praw Obywatelskich, Prokuratora Generalnego, Krajowej Rady Sądownictwa oraz sędziów pokoju odbywać się będzie w wyborach powszechnych.

II. PAKIET GOSPODARCZY
Skończymy z populizmem w polityce. Docenimy wszystkich ludzi ciężkiej pracy – pracodawców, pracowników i rolników, czyli wszystkich tych, dzięki którym programy społeczne jak 500+ są możliwe. Wprowadzimy dobrowolność w opłacaniu składek ZUS przez przedsiębiorców. Seniorów całkowicie zwolnimy z obowiązku opłacania podatku dochodowego od emerytur i rent. Będziemy podejmować działania na rzecz eliminacji przepisów oraz praktyk, które utrudniają rozwój przedsiębiorczości oraz dokonamy likwidacji zbędnych instytucji.
Będziemy dążyć do wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski. Poprzez wprowadzenie specjalnych ulg podatkowych postawimy na rozwój odnawialnych źródeł energii. Przywrócimy stałe taryfy za produkcję energii odnawialnej i obniżymy VAT do 8% na rozwiązania oparte o OZE. Naszym celem jest 50% udział OZE w polskim miksie energetycznym.

III. PAKIET ANTYKORUPCYJNY
Zwiększymy przejrzystość i jawność życia publicznego. Doprowadzimy do wyeliminowania z polityki wszystkich osób skazanych za przestępstwa korupcyjne. Odpolitycznimy państwowe służby antykorupcyjne oraz wzmocnimy system kontroli wewnętrznej w administracji rządowej i samorządowej, jak również zaostrzymy przepisy ustawy antylobbingowej.

Tymczasem kościółkowi karierowicze z klubu Kukiz’15 dają nogę do PISu. Czy warto było brać ich na listy Ruchu Wolnościowego? Odpowiedź nasuwa się sama – byli to Czarni pomalowani na Zielono dla niepoznaki. Jak widać to że PIS ani zamierza słuchać o zmianie ordynacji wyborczej na OBYWATELSKĄ i o Referendum Obligatoryjnym im nie przeszkadza, za to uwiera bardzo sojusz z PSL – HIPOKRYCI KARIEROWICZE i ZWYKLI ZDRAJCY. CB

 

Podziel się!