Radiopik.pl: Rewelacja! Archeolodzy na tropie osady sprzed 2 tys. lat!

Rewelacja! Archeolodzy na tropie osady sprzed 2 tys. lat!

Nie sposób już obecnie relacjonować wszystkie odkrycia archeologiczne, jakie mają miejsce w Polsce. Dzień za dniem sypią się rewelacje, które odkłamują fałszywy obraz przeszłości Słowian i Lechitów Starożytnych, lansowany wciąż jeszcze np na Wydziale Historii Uniwersytety Jagiellońskiego i w tamtejszych niektórych kręgach archeologicznych. Według tego pangermańskiego obrazu Słowianie zjawili się nad Wisła w VI wieku, a przybyli z Bagien nad Prypecią, jak to mówił słynny Polakożerca Gustaw Kossina, a powtarzał za nim chętnie Józek Goebbels, szef propagandy III Rzeszy praz co wciąż powtarzają nieustannie liczne Portale Muzeów w Niemczech także dzisiaj (czas w tych muzeach rzeczywiście stanął chyba w 1945!).

Cieszy to – i stąd ten mój artykuł, który wyjątkowo owej najświeższej rewelacji poświęcam – że każde takie odkrycie obecnie wychodzi na czołówki wszystkich polskich portali, gdzie staje się obowiązkową pozycją.

O czym to świadczy? Ano moi drodzy – świadczy to o tym, ze DOKONAŁO SIĘ! Słowo stało się CIAŁEM! – każde takie medium walczy o czytelnika, a skoro walczą w ten sposób to znaczy, że pisząc o owych odkryciach przyciągają do siebie MASOWO czytelników, Polaków!

Tak, Polacy masowo łakną tej wiedzy, gdyż mają naprawdę już dosyć bredzenia o tych Prypeckich Bagnach i niedorozwoju Lechitów oraz o  tym ze spadli nad Wisłę z Nieba razem z Chrztem w 966 roku. 

Przełom w świadomości Narodu Polskiego i w jego wiedzy na temat swoich starożytnych Korzeni jest faktem dokonanym!!!

Rewelacja! Archeolodzy na tropie osady sprzed 2 tys. lat!

Pola uprawne wraz z miedzami, zagrody, zabudowania, a nawet drogi, czyli kompletnie zachowany układ przestrzenny starożytnej osady sprzed blisko 2 tys. lat odkryli archeolodzy w Borach Tucholskich. To unikat w skali całej Europy – podkreślają autorzy odkrycia.

Teren Borów Tucholskich na pograniczu woj. kujawsko-pomorskiego i woj. pomorskiego porasta gęsty las. Jest to jeden z obszarów najsłabiej poznanych pod względem archeologicznym w Polsce.

– Jeśli chodzi o badania, był to teren dziewiczy. Wielkim zaskoczeniem okazało się odkrycie tam nie tyle pojedynczego elementu dawnej osady, co również jej otoczenia: otaczających zabudowania pól, zagród czy łączących je traktów – opowiada doktorant w Instytucie Archeologii UMK w Toruniu Mateusz Sosnowski. Badania w Borach Tucholskich prowadzi wspólnie z Jerzym Czerńcem, doktorantem w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN w Warszawie.

Pozostałości pochodzą z pierwszych wieków naszej ery – ocenili badacze.

Dlaczego znaleziska są unikatowe? Jak wyjaśnia Sosnowski, archeolodzy zazwyczaj odkrywają zaledwie pojedyncze elementy osad, bądź innych konstrukcji, pozostałych po aktywności dawnych ludzi. Odkrycia takie zdarzają się np. w czasie budowy domów czy dróg, gdy wykopaliska mają charakter ratowniczy. Badana jest wówczas ograniczona, dość mała powierzchnia. Nie ma również wtedy możliwości, aby sprawdzić szerzej – czy w okolicy, w promieniu kilkudziesięciu czy kilkuset metrów nie znajdują się inne, równie ciekawe ślady z tego samego okresu.

– Tu mamy całkiem inną sytuację: namierzyliśmy nieznane ślady dawnego zasiedlenia Borów Tucholskich. Nie chodzi o jeden dom czy fragment osady. Mamy tu całe osiedle wraz z jej gospodarczym otoczeniem w postaci pól czy pastwisk, gdzie wszystkie elementy pochodzą z jednego okresu. To unikat! – podkreśla Sosnowski.

więcej u źródła:http://www.radiopik.pl/2,76054,rewelacja-archeolodzy-na-tropie-osady-sprzed-2-t

czytajcie też:

Podziel się!