Strajk.eu: Zakaz hodowli na futra definitywnie zniknął z projektu ustawy PiS

Zakaz hodowli na futra definitywnie zniknął z projektu ustawy PiS

To było oczywistą oczywistością, że tak wsteczna partia socjalistyczno-narodowa jak PIS ubije ten projekt, który służył jej dla omamienia Lemingów, tak samo jak sprawa uboju rytualnego zwierząt, wykorzystywania zwierząt w cyrkach, czy choćby proste prawo porządkowe zabraniające używania fajerwerków w polskich miastach i wsiach. Te i inne projekty Ruchu Wolnych Ludzi, przepadły za rządów Czarnej Falangi Watykańskiej, ale nie łudźcie się, że wprowadzą je oszuści i złodzieje z PO+PSL+SLD. Kto chce naprawdę jakiejkolwiek zmiany w kierunku SUWERENNOŚCI Polaków we własnym państwie ten powinien w roku 2019 w wyborach do Sejmu głosować wyłącznie na Ruch Kukiza. 15-20% poparcia zagwarantuje RK’15 realny wpływ na niekontrolowaną władzę PIS. Czego mogą się Polacy spodziewać po oszustach i złodziejach z PO+PSL+SLD pokazał prezydent Warszawy, wybrany na najbliższe 5 lat przez legion lemingów i urzędasów oraz mafiosów, post-ubecję i kolesiów, którzy robią interesy z tymi od Sowy.  

Na to się zanosiło od dłuższego czasu, ale 4 stycznia zostało przypieczętowane: z projektu ustawy o ochronie zwierząt autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości zniknęły zapisy o futrach, wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach i zakazie trzymania psów na uwięzi. Tym samym szumnie zapowiadana przez PiS ustawa może być dalej procedowana – w kształcie okrojonym do ogryzka.

Obrońcy praw zwierząt nie kryją zawodu, ale nie poddają się. – Będziemy walczyć dalej. przyjdzie taki czas, że politycy zrozumieją, że większość Polaków popiera tą dobrą zmianę dla zwierząt – powiedziała Martyna Kozłowska z warszawskiej „Vivy!”, odpowiedzialna za kampanię antyfutrzarską.

Krzysztof Czabański z PiS twierdzi, że do samego końca trwały negocjacje dotyczące zatrzymania w ustawie zapisu o zakazie wykorzystywania zwierząt w cyrkach, ale ostatecznie skończyło się klasycznym stwierdzeniem „nie da się”.

– Byłoby to wkraczanie w prawo Unii Europejskiej, ze względu na zagraniczne cyrki co mogłoby kolejny raz spowodować, że projekt utknąłby w martwym punkcie – tłumaczył Czabański.

Nowela nie znosi również uboju rytualnego. W zasadzie niesie jedną naprawdę dobrą zmianę – uderzy w tak zwane pseudohodowle, gdzie zwierzęta rozmnażane są często w tragicznych warunkach i sprzedawane po kosztach. Do ostatecznego projektu dopisano całkowity zakaz prowadzenia schronisk dla zwierząt przez podmioty komercyjne.

 

Tymczasem w innych europejskich krajach „daje się” wprowadzić prawo przyjazne zwierzętom: z początkiem 2019 roku 10-letni okres przejściowy w wygaszaniu ferm futrzarskich zakończyła Serbia. Zamknięto na czas wszystkie hodowle. Natomiast władze Wielkiej Brytanii planują wprowadzenie zakazu sprzedaży szczeniaków i kociąt przez sklepy zoologiczne.

źródło: https://strajk.eu/zakaz-hodowli-na-futra-definitywnie-zniknal-z-projektu-ustawy-pis/

Czytajcie też: Zapis o zakazie hodowli zwierząt futerkowych znika z projektu ustawy

Podziel się!