RudaWeb: Ziobro Lechitą?

RudaWeb: Ziobro Lechitą?

Zawetował lewackie bzdury, bo nikt inny nie odważył się wyjść poza „sorosowską poprawność”. Pochwalamy, ale czy starczy mu sił na starcie z miejscowymi kato i euromatołami?

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zdecydował o zawetowaniu konkluzji Rady Unii Europejskiej w Brukseli w sprawie stosowania Karty Praw Podstawowych UE. Oznacza to, że nie zostanie ona przyjęta, ponieważ wymaga to jednomyślności.

Jak nie lubimy umizgów PiS-u do KrK, to Ziobro dobrze wygarnął „euromatołkom”: „Polska jako jedno z pierwszych europejskich państw przyznała prawa wyborcze kobietom, podczas gdy np. we Francji wprowadzono je dopiero w 1944 r., pod okupacją niemiecką. To Polska już w XVI w. [naszym zdaniem od XIV w.] stała się ziemią obiecaną dla wyznawców judaizmu, którzy na zachodzie Europy padali ofiarą pogromów i prześladowań. W międzywojennej Polsce przedstawiciele żydowskich stronnictw politycznych zasiadali w polskim parlamencie, a w Wojsku Polskim funkcjonowało muzułmańskie duszpasterstwo. To Polska jest jedynym krajem w Europie, w którym prawo karne nigdy nie przewidywało sankcji za stosunki homoseksualne, podczas gdy np. w Niemczech takie kary zniesiono dopiero w 1969 r. Dlatego Polska zdecydowała się zgłosić sprzeciw wobec Konkluzji”.

Fot. Ryszard Hołubowicz/wikimedia.org

Jeśli masz ochotę – zapisz się na nasz newsletter informujący o nowych wpisach na naszym blogu. Wystarczy przysłać e-mail z hasłem NEWSLETTER w tytule na adres: rudaweb.pl@gmail.com

ŹRÓDŁO: http://rudaweb.pl/index.php/2018/10/11/ziobro-lechita/

Podziel się!