Kompozytor Piękna: Kiedy kamienie przemawiają – Daramkuli, czyli Jama Waru

Kiedy kamienie przemawiają – Daramkuli, czyli Jama Waru

Jest to opowieść Persów z Mitologii Irańskiej przerobiona na potrzeby Zaratusztrian. W oryginalnej wersji oczywiście nie ma ani słowa o Słowianach, jednak jest to podanie słowiano-aryjskie Scytów Saków, wniesione przez nich z Królestwa SIS – Wielkiego Królestwa Północy, do mitologii Persji. Dotyczy ono wygnania Zerywanów ze Starej Koliby. Czyli mówi o Wojnie o Taje i Wyjściu Swąta w Kłódzi, po tej wojnie. Mówi o Nowej Kolibie Zerywanów, którzy przetrwali w Jamie Waru.

Czy nazwa  – Daram Kuli, Dar Koli, Dar Koliady, Dar Koła, Dar Kuli, Kolę-Dar(z), Koło-Dara, Kolo-Tura, a wreszcie KultTura – czegoś nam wszystkim nie przypomina? Teoretycznie mogłoby być owo miejsce Jamą Waru, leżącą na styku dwóch czasów Mierzonego i Niemierzonego – ten drugi jest czasem przed Wojną o Taje i samej Wojny o Taje oraz czasem niemierzonym tuż po niej, do otwarcia Nowego KolęDara/Kalendarza.

Pamiętajmy jednak, że jest to Podanie ARIÓW a nie Zoroastrian. Ariowie byli Czcicielami Tura – Słońca, WedRAka/RAroga, Światła Świata, a Zoroastrianie nie są Czcicielami Słońca, ani nawet Czcicielami Ognia – Barana, tylko są Czcicielami Dobra i Zła (Ahura Mazdy i Arymana). To przewrót w stosunku do Wiary Przyrodzonej Słowian – zastąpienie Wiary Przyrody RELIGIĄ SPEKULATYWNĄ – wymyśloną – ze wszystkimi późniejszymi konsekwencjami tego faktu – które widzimy do dzisiaj. 

To Oni Odcięli Nogę Skrzystego Tura, uśmiercili Epokę Tura przechodząc z WIARY Przyrodzonej Słowiano-Ariów do Religii Dobra i Zła Persów, w Epoce Barana (z jej kastą kapłanów podobną do egipskiej, judejskiej, chrześcijańskiej, islamskiej), z której to religii i epoki powstało później jeszcze bardziej fałszywe, pasożytnicze judeo-islamo-chrześcijaństwo w kolejnej epoce zodiakalnej, Epoce Ryb.

(Cykl o Odciętej nodze Byka najłatwiej znaleźć w całości przez wyszukiwarkę na blogu: Odcięta noga byka”).

 

Tajemnik Skołocki: Obwiestyjska (awestyjska) legenda o dobrym pasterzu Jimie i Jamie Waru (Jamale) [Archiwum 2010]

https://www.youtube.com/watch?v=uRebexjPsVw

 

Czytajcie też o tym tutaj:

Taja 23 – O Dziwnyjuszu-Żarmokszyszu i Żar-zduszcie (fragment – bez skrótów)

 

Początek cyklu o Odciętej Nodze Byka/Tura i linki do artykułów powiązanych tematycznie tutaj:

 

Welesożary, czyli Odcięta Noga Byka (2) – „Carpe diem” kwantowej RzeczyIstności i Wielkie Odczarowanie Krakowa

Artykuły poświęcone Bykowi/Turowi Wiary Przyrodzonej Słowiano-Ariów wiążą się praktycznie z całą Mitologią Słowian (Księgą Tura i Księgą Ruty).

Taja 23 jest kluczowa (Graniczna = 5, czytajcie też Lekcję 5 poświęconą Granicy i Wolnej Woli) dla Dziejów Świata nie tylko dlatego, że mówi o genezie wielkiego konfliktu religijnego, który do dzisiaj toczy Matkę Ziemię, ale także dlatego, że wskazuje  dokładnie na czym polegało Zatrucie Źródła i kradzież Owoców/Nasion Wiedy/Wiedzy z Drzewa na Wyspie Kara. Jak zauważycie Taja 23 nawiązuje bezpośrednio do Wygnania Zerywanów ze Starej Koliby co przerobiono w zoroastryzmie, a potem dalej w judaizmie i chrześcijano-islamie na opowieść o Wygnaniu Adama i Ewy z Raju, za kradzież Jabłka z Drzewa Wiedzy (Owocu Dobrego i Złego) co miało skazić ludzkość Grzechem Pierworodnym. Jest to fałszerstwo wszech-czasów, a początkiem tego wielkiego fałszowania jest Religia Dobra i Zła czyli zoroastryzm. CB

Podziel się!