Rodzimowiercy na FB organizują protest po usunięciu posągu Świętowita z Chroszczy!

protest po usunięciu posągu Świętowita z Chroszczy!

O Świętowicie z Choroszczy i jego dewastacji pisaliśmy już w roku 2013, od 2009 ciągnęła się sprawa  odcięcia głowy od posągu przez katolickich ultrasów zapewne z bliskiej okolicy. Sprawców oczywiście nigdy nie wykryto. Działanie w Choroszczy przypomina do złudzenia akcję na Ślęży zainicjowaną przez tamtejszego proboszcza z Sulistrowic, przy aprobacie władz Sobótki.

 

 

 

Tam twardym dowodem takiego współdziałania jest portret w kościele w Sulistrowiczkach nad wejściem do zakrystii, gdzie w jakiś czas po akcji usunięcia Świętowita ze Ślęży uwiecznili się razem ksiądz Staszak wraz z rzekomo świeckim (podobno mamy rozdział państwa i kościoła w Polsce) burmistrzem Sobótki. Figurują tam razem niczym dwaj święci. Tutaj zapewne jest nie inaczej, choć sądzić możemy jedynie po poszlakach. Taką dosyć twardą poszlaką jest niewykrycie sprawców dewastacji przez wiele lat dochodzenia, podczas gdy w innych wypadkach miejscowa policja potrafi być sprawna i wiedzieć o wszystkim co w Choroszczy w trawie piszczy. 

 

W pełni popieram ten protest – także  w imieniu Zrzeszenia Słowian i Starosłowiańskiej Świątyni Światła Świata. Uważam, że każdy Rodzimowierca powinien ten protest poprzeć – nie wyobrażam sobie innej postawy wobec „cichego”, postępującego latami dewastowania i zawłaszczania Naszych Rodzimych Miejsc Kultu w państwie, w którym panuje rzekoma równość wyznań religijnych.

 

 

Obcięta głowa Świętowita z Choroszczy – rok 2009

FB: Protest w sprawie usunięcia posągu „Światowida” z Babiej Góry

https://www.facebook.com/events/1584839058266299/

Szczegółowe informacje

Zwracamy się do Gminy Choroszcz oraz stosownych władz postępowania karnego z prośbą o wyjaśnienia dotyczące usunięcia posągu „Światowida” z Babiej Góry nieopodal wsi Kościuki, jak również z prośbą o pomoc w wykryciu i ukaraniu potencjalnych sprawców przypuszczalnej dewastacji i profanacji rodzimowierczego miejsca kultu oraz jak najszybszego przywrócenia stanu pierwotnego tegoż miejsca.

Kierujcie również swoje indywidualne zapytania w tej sprawie do urzędu w Choroszczy:
urzad@choroszcz.pl
rada@choroszcz.pl

Data wydarzenia jest póki co umowna. Proszę się nią nie sugerować. Wpierw musimy uzyskać odpowiedź od gminy w czym możecie nam pomóc dołączając do niniejszego wydarzenia.

Media zainteresowane kontaktem z nami zapraszamy na https://rkp.org.pl/kontakt

Dlaczego ta sprawa jest istotna

Posąg Światowida z Choroszczy to ważny element naszej słowiańskiej tradycji ,kultury i wiary . Żądamy przywrócenia posągu Światowida na Babiej Górze !!! Zwracamy się dodatkowo do gminy o wyjaśnienia dziwnych decyzji na XXXII sesji Rady Miasta z 13 grudnia u.r. na której niejaki Radny Jan Czarniecki zgłosił wniosek o usunięcie z terenu tzw. Babiej Góry pomnika Światowida oraz jego wizerunków z folderów i innych materiałów promocyjnych Gminy Choroszcz bez konsultacji społecznych !!! Żądamy odnalezienia go !! W innym przypadku postawienia kopii , a później właściwego zabezpieczenia przed profanacją . Petycja jest również formą poparcia dla protestu www.facebook.com/events/1584839058266299/
Czytajcie też:

Świętowit w Choroszczy zniszczony! Obcięto mu głowę.

 

O usunięciu Świętowita z Augustowa, oraz Diabła z Krakowa, czyli co się naprawdę dzieje na Ślęży!

Atak kleru katolickiego na Świętowita na Ślęży – Oświadczenie w Niezależnej Telewizji – Wrocław

Czarna Sotnia spod Ślęży wyniosła na ołtarze Burmistrza Sobótki i Proboszcza Sulistrowic!

Podziel się!