BezChaosowania: Dionizy Królikowski „Z naszej Przyrody” oraz Petycja w sprawie wycinki w Puszczy Białowieskiej

Dionizy Królikowski „Z naszej Przyrody” oraz Petycja w sprawie wycinki

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=5-O12mMCQz0

Stop wycince Puszczy Białowieskiej!
Cała Puszcza parkiem narodowym!

Już ponad 160 000 osób podjęło działania, by ochronić Puszczę Białowieską, podpisując petycję do premier Szydło lub list poparcia dla skargi do Komisji Europejskiej. Dołącz do nich: zaapeluj o rozszerzenie parku narodowego na cały obszar Puszczy i zaprzestanie wycinki.

 http://kochampuszcze.pl/

Podpisz apel: cała Puszcza parkiem narodowym!

 

Puszcza Białowieska to wyjątkowe miejsce – ostatni w Europie nizinny las o charakterze naturalnym, który jest schronieniem dla wielu gatunków roślin i zwierząt, których nie można już spotkać nigdzie indziej. Można na jej terenie zobaczyć fragmenty lasów, jakie przed wiekami porastały Europę.

Minister Środowiska Jan Szyszko, ignorując głos społeczeństwa obywatelskiego, naukowców oraz obowiązujące prawo, podpisał 25 marca 2016 roku aneks do Planu Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Białowieża, który umożliwił kilkukrotne zwiększenie wycinki. W wyniku tej decyzji Puszcza Białowieska może zostać zniszczona i zmienić się w plantację drzew.

Podpisanie aneksu narusza prawo unijne – dyrektywę siedliskową. Minister Szyszko zaakceptował aneks wbrew wielokrotnym apelom ze strony naukowców z Polski i ze świata, że zwiększenie wycinki stanowi zagrożenie dla tego unikalnego lasu. Nie pozwólmy zniszczyć Puszczy!

 

 

Podziel się!