Słowiańska hudba/gędźba/muzyka – Marcin Dzięcioł: Świątynia Światła Świata; Kurhany; Buki i Dęby; Rogalin

Marcin Dzięcioł: Świątynia Światła Świata; Kurhany; Buki i Dęby; Rogalin

DZIECIOL

 

Zadźwięczało, zabębniło, słowo się z brzmieniem sprzęgło… Brzęka wszędzie, co to będzie? Dlaczego tak długo nie było?

Marcin Dzięcioł – twórczy duch, multiinstrumentalista. Przywołany do Zrzeszenia Słowian pragnieniem naszych serc. Tak się bowiem składa, że marzyliśmy, żeby ktoś taki się wśród nas pojawił. Nie odtwórca lecz Twórca. Nie zwykły muzyk lecz szaman-Gędźbiarz. Ktoś, kto będzie potrafił zagrać na strunach duszy, kto sam siebie i innych otworzy na przekaz, natchnienie, uniesienie, kto sięgnie po najpierwotniejsze brzmienia, by wszyscy, którzy z nim w danej chwili współ-grają odnaleźli także w sobie wieduna, szamana, gędźbiarza.

Gędźba Dzięcioła to coś, na co wielu z nas naprawdę długo czekało. Wreszcie pojawił się i wśród Polaków ktoś, komu w duszy słowiańsko gra i kto z duszy dla dusz zagrać umie.

Kiedy kroczy się po drodze świadomej, drodze rozwoju, uszlachetniania tak w duszy jak w czynach dziedzictwa przodków naszych, wówczas sam człowiek zaczyna otaczać się tym, co duchapełne, a nie słaboduche. Czytamy mądre książki, oglądamy wartościowe filmy, dlaczego więc tak często sięgamy po muzykę, która zamiast nas wznosić, podcina skrzydła naszemu duchowi? Na palcach jednej ręki można wyliczyć polskich wykonawców, których muzyka i treści tekstów sprawiają, że „serce rośnie”, że budzi się wewnętrzna moc, pojawia ochota do pracy, rośnie zaufanie do innych i samego siebie.

https://www.youtube.com/watch?v=2DCSbqPq3r0

https://www.youtube.com/watch?v=wEKRoF1AO0Q

https://www.youtube.com/watch?v=tsRKhdm1s5g

https://www.youtube.com/watch?v=m7_7VUTRI9I

więcej na Stronie Zrzeszenia Słowian: http://zrzeszenieslowian.org/w-gre-wchodzi-przekaz-gedzba-dzieciola/

 

Podziel się!