Tadeusz Pruss Mroziński – Wejście w Erę Wodnika/Lwa (09 09 2016- 23 09 2016)

Wejście w Erę Wodnika/Lwa (09 09 2016- 23 09 2016)

Wodnik kompr

                       Jerzy Przybył – Wodnik

 

czas jest bardzo szczególny
zbliża się równonoc jesienna 22.  09.  2016 r,  ok godz. 16.00
w bardzo szczególnym układzie gwiazd,
który zdarza się co 289 800 lat
i jest miejscem zbiegania się wielkich cykli
– precesyjnego 28 980 lat i równonocy 24 150 lat
*

Rachuby   Czasu

Największą rachubą czasu jest tzw. Kalendarz Majów

gdzie 12 -€“ to krotność przesuwania się punktu Barana po równiku niebieskim

pokrywa się z 10 -€“ cio krotnością czasu pełnego cyklu ruchu precesyjnego osi ziemskiej.

W obu wypadkach długość przedstawionej rachuby czasu wynosi    289 800 lat. – Tadeusz Mroziński

 

źródło:  http://apokalipsa-eden.bloog.pl/id,341109749,title,SLOWJANSKIE-OCZY-PATRZA-W-GWIAZDY,index.html

Ponieważ Zmiana następuje zawsze (np. w Pogodzie/Weni zaobserwowano, że prawie zawsze = 99%, 1% zmian subtelnych zapewne nie zauważamy jako ludzie) z Pełnią Księżyca-Chorsa/Łuny-Chorsiny, oraz z czertą 9 (patrz Lekcja 9) – a Pełnia obejmuje w tym roku dwa dni  – 16 i 17 września 7525 (jest to dokładnie noc z 16 na 17 września, godzina 21 07’49”), ale obejmuje całą noc,

to DZIEŃ 17 września 7525 (= czerta 9) od Porannej Z-ORzy (Z-OR-RA, JutRAboga, JutRzniA)

jest PIERWSZYM DNIEM NOWEJ ERY – ERY WODNIKA.

Wodnik – Pan Wód, Pan Rzeki, także Rzeki Czasu (Drogi Mlecznej, Ptasiej, Ptasiego Mleka, Ptasiego Gościńca, Gościńca Dusz) symbolizuje powrót do Pełnej Prawości i Przywrócenie Pełni PRAW na Matce Ziemi, w Przyrodzonym ludzkości Siedlisku, Pierwiastkowi Żeńskiemu (Woda, Księżyc, Prowe – Sława/Czsnota) oraz rozpoczęcie Wieku Skrzydlatego Człowieka – Gwiezdnego/Skrzystego Wodnika – Wieku Słowa, Sławy, Słowian. Era ta Rozjaśnia Kalijugę Małym Złotym Wiekiem, który potrwa ponad 2012 lat.

Jest to także dzień wielkiej inauguracji – Dzień Pierwszego Wiecu Zrzeszenia Słowian.

Na tym wiecu zostaną podjęte dziejowe uchwały w duchu Światła Świata i w zgodzie z Ładem Przyrodzonym i Ładnością Świata.

 

Na wiecu obecni mogą być tylko członkowie Zrzeszenia. Cała informacja o wiecu, o dojeździe itp jest na stronie Przybyłówki: tutaj – http://przybylowka-sol.blogspot.com/2016/09/dojazd-i-kontakt-zasady-pobytu.html

Dla przypomnienia:

Jest to też Pierwszy Dzień Nowego Roku według Miary Wschodnio-Słowiańskiej (Prawo-Sławia, god 7525). Tam Nowy GOD  zaczyna się zgodnie z Porządkiem Gwieździstego Nieba – od równonocy jesiennej wyznaczanej Pełnią Księżyca. U nas, Słowian Zachodnich Nowy God, zgodnie z Kulędarzem Przyrody i Matki Ziemi (wijświackim/rolnym) zaczyna się z Pełnią Księżyca najbliższą równonocy wiosennej każdego roku.

StaroSłowiańska Świątynia Światła Świata dla uproszczenia obrzędowości i uładzenia jej z otoczeniem cywilizacyjnym przyjmuje/dopuszcza, tak jak cały świat, że Nowy Rok zaczyna się 1 stycznia danego roku – czyli w porządku Rocznym.

Porządek GODOWY (obrzędowy, świąteczny), a nie roczny, wiąże Nowy God/Rok z dniem 21 marca danego roku i porządkiem prac wieśniackich/wijświatckich, rolnych.

wijświat, wajśwa, wieśniak (wedaicka warna – jeden z czterech stanów społecznych) – Człowiek Ziemi – Uwijający Światło (Z-wieRzA/ZwieRA/ZwieRzętA i Z-RAstlina/Rostlina/Roślina) – rolnik, uprawiający ROśliny (ra-g – ziarno, zboże, jądro, skała, róg, rok) i hodowca zwieRzĄt

Pozostałe stany/warny oprócz wij-światów/ROlników (strażników i dawców pokarmu) to: bRAmini – wij-bramowie/wijramowie (strażnicy i dawcy ładu przyrodzonego), kszatRijA – wojo-wijowie/wojownicy (strażnicy i dawcy miru-pokoju) i śudRA – wij-śródowie /wij-sudarowie (strażnicy i dawcy usług).

Jest to oczywiście stary podział powstały około 5100 lat temu (zapoczątkowany  na Południu Ziemi Kalijugą 3102 p.n.e., a potem Erą Barana i religią Zaratusztry (mitraizm)- około 2009 p.n.e., a potem utrwalony przez Erę RYB i judeochrześcijaństwo (także islam) – od 4 roku n.e., pełny rozkwit 325 n.e.) kiedy w miejsce systemu rodowego Królestwa SIS z Północy, wprowadzano i utrwalano na całej Ziemi System Pan – Niewolnik.

Era Byka – Wiary Przyrodzonej Królestwa Północy (SIS) – 4021 p.n.e. – 2008,5 p.n.e.

Era Barana – Zaratusztraizmu/Mitraizmu (Persja,Egipt) – 2008,5 p.n.e. – 4. n.e.

Era Ryb – Judeochrześcijaństwa/Islamu 4. n.e.  – 2016,5 n.e. (dokładnie do 17 września 2016)

Era Wodnika – Wiary Przyrodzonej Słowian/Rodzimowierstwa 2016,5 n.e. – 4029 n.e.

17 września 2016/7525 to także 77 rocznica haniebnego wykonanego przez Rosję i Niemcy IV Rozbioru Polski 17 września 1939 – Niech dzień ten stanie się Dniem Odrodzenia Wielkiej Lechii! Się dzieje! 

Czesław Białczyński

„Co sprawia, że dana era jest erą ciemności lub tak zwaną złotą erą? Jakie znaki na to wskazują? Trzęsienia ziemi, purpurowe niebo, deszcze meteorytów, w przeciwieństwie do tego, co nam mówiono, nie są oznakami ostatecznej zagłady. Podobnie, fruwające wszędzie wokół cherubinki, dobrze prosperująca gospodarka, swobodny przepływ informacji i pokój na ziemi niekoniecznie oznaczają złoty wiek. Mówi się, że era światłości to czas, kiedy ludzie cenią empatię i wybaczają innym; kiedy starają się zrozumieć punkt widzenia drugiego człowieka i są zadowoleni z tego, co sami mają.

Kiedy systematycznie tłamsi się te wartości, wtedy można mówić o rychłym końcu świata. Kiedy bezbronnego żebraka postrzegamy jako pasożyta, a zazdrościmy miliarderom, którzy notorycznie niszczą naszą planetę, wówczas to my sami przyspieszamy nadejście dnia zagłady.

Wszystko zależy od przyczyn i warunków. To samo tyczy się wieków ciemnych i wieków złotych. Nie kieruje nimi przeznaczenie, ale też nie pojawiają się losowo, chaotycznie. Przeznaczenie zależy od warunków i przyczyn, a główną przyczyną jesteśmy my sami. My oraz nasze wybory tworzą nasze przeznaczenie. To, kim jesteśmy teraz jest wynikiem tego, kim byliśmy i jak zachowywaliśmy się w przeszłości. To, kim będziemy w przyszłości zależy od tego, kim jesteśmy i co robimy teraz.

  (Czjentse Rinpocze/Norbu)

 

pruszkowski_krajobraz_ksiezycowy

apokalipsa-eden.blog.pl

WEJŚCIE W ERĘ WODNIKA – LWA

CZYLI

Grawitacja gwiazd Regulus i Fomalhaut w dniu 22.09.2016.

Gromadzenie zapasów na przewidywany kryzys w Niemczech  bez podania podłoża, jak i terminu wystąpienia zdarzeń krytycznych zapewne budzi wiele domysłów. Pierwszym jest problem imigracyjny, co zostało odrzucone przez ministra Spraw Wewnętrznych Niemiec, natomiast istotne źródło kryzysu jak i jego charakter zostaje utajnione i pozostaje w sferze domysłów.

 

O tym , że żyjemy w ciekawych czasach rozpisują się wszystkie opcje analizujące losy ludzkości, tak dzieje się w religiach jak i filozofiach , bez pomijania socjologii i ekonomii, na wszystkich polach życia wietrzony jest kataklizm.

 

Uwaga: datowanie zjawisk astronomicznych, czy dziejowych jest utrudnione ze względu na brak dostępu do ścisłych danych tak kalendarzowych jak i astronomicznych. Wiele reform kalendarzowych przeprowadzonych w ciągu ostatnich 2 000 lat celowo;utrudnia ścisłe datowanie.

 

W przesłaniach historycznych docierających do Nas z przeszłości zawarte są informacje o kataklizmach jakie spadły na Ziemię z woli Bogów Niebios, dociekając istoty tych zdarzeń oparłem się na różnych przesłankach, które mogą być pomocne w ustaleniu przyczyn jak i ewentualnych skutków.

Z owych dociekań wynika, że w najbliższym czasie Ziemia jak i jej orbita  wejdzie w bardzo silne pole działania grawitacyjnego gwiazdy Regulus, oraz gwiazdy Fomalhaut, czyli dwóch  Strażników Niebios. Działanie pola grawitacyjnego Regulusa i Fomalhauta zostanie wzmożone przez działanie grawitacji Słońca, jako że Ziemia znajdzie się dokładnie między tymi dwoma gwiazdami, w jednej linii staną Regulus , Słońce, Ziemia i Fomalhaut.

 

Ze względu na to że jest to zjawisko dynamiczne , Ziemia w takie położenie wchodzi stopniowo, według aktywności polityków jak i przywódców religijnych możemy założyć , że proces rozpocznie się około 09-10 września i jego apogeum nastąpi w dniach 19- 22 września, natomiast rozładowanie napięcia nastąpi w drugiej połowie października. Zjawiska jakie temu będą towarzyszyć jak i ich skutki są dla mnie nieznane, jednak co mogę stwierdzić po olbrzymim przyśpieszeniu „czasów „  nastąpi ich zwolnienie, czas zacznie płynąć wolniej. Tak twierdzę na podstawie wypowiedzi Mikołaja Kopernika, który przewidział przyspieszenie czasów rozpoczynające się w czasie jego życia i ich zwolnienie po ok. 500 latach (czas Feniksa), gdzie datą graniczną jest ścisła koniunkcja Słońca, Ziemi i Regulusa zachodząca na równiku niebieskim.

Interesującym jest fakt zbieżności daty wizyty prezydenta RP na Ślęży z rozpoczęciem działania owego zjawiska kosmicznego, tak mówi o tym Janusz Zagórski:

 Niepotrzebna jest chęć narzucenia temu prasłowiańskiemu miejscu koniecznie chrześcijańskiej ornamentyki. To trochę tak, jakby ktoś sobie zdawał sprawę, że siła pradawnej, prasłowiańskiej energii jest tam wciąż na tyle duża, że trzeba poświęcić sporo czasu, żeby ją dalej przykrywać, choć i tak jest już mocno przykryta – dodaje Zagórski.

 

Ciekawostka:
Telewizja niemiecka w sierpniu pokazała program gdzie duchowni wyznania mojżeszowego – rabini mówili, że w dniach 09-19 września bieżącego roku, na wyznawców tej religii spłyną szczególne łaski z nieba, powiązane z mocą bożą.

W tym czasie  może dojść do przeróżnych anomalii atmosferycznych, tektonicznych, czy sejsmicznych, jednak podkreślam że może, a wcale nie musi. Najważniejszym zjawiskiem jest wpływ energetyczny zmieniający postawy ludzkie i zwiększone uleganie manipulacjom kierowanym do całej populacji ludzkiej przez rządzących światem jak i różnych proroków. Może też nastąpić powstanie nowej religii, na co już się zanosi przy powołaniu najnowszego Mesjasza mającego zbawić świat.

Według tradycji słowiańskiej oddającej cześć prawdziwym Siłom Natury, Bogowie to gwiazdy i inne ciała niebieskie, oraz procesy i zjawiska astronomiczne  mające wpływ na ziemskie życie biologiczne.

ASTRONOMIA

Na pierwszym etapie moich rozważań posłużyłem się mechaniką nieba, a w niej szczególnym zjawiskiem o nazwie „Przesuwanie się punktów równonocy po równiku niebieskim”,  które dotyczy ruchu orbity ziemskiej.

Kopernik:

 Jakikolwiek ruch wydawałoby się mieć Słońce, zjawisko takie nie pochodzi z własnego jego ruchu, lecz jest złudzeniem powstałym skutkiem ruchu Ziemi oraz jej kręgu ( orbity ), po którym toczymy się dookoła Słońca.

 

SKMBT_C25014092206570.jpg

Orbita Ziemi nachylona jest 23,4 stopnia do równika niebieskiego, co jest podstawowym elementem astronomicznym warunkującym pory roku. W miejscach gdzie orbita przecina równik niebieski znajdują się punkty równonocy, są to stałe punkty służące do obliczeń astronomicznych tak pór roku jak i paralaksy ( heliocentrycznego położenia gwiazd). Nachylenie orbity Ziemi do równika niebieskiego stwarza możliwość jasnego i przejrzystego opisania ruchu wędrówki punktów równonocy.

 

RUCH PRZESUWANIA SIĘ PUNKTÓW RÓWNONOCY

Podstawowa zasada tego ruchu to wędrówka punktów równonocy po równiku niebieskim w tempie 2012,5 lat przez jeden znak zodiaku, czyli 30 stopni tegoż równika. Jest to jedna z miar czasu nazywana milenijną rachubą czasu, ruch ten przebiega w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, stąd jest mowa ( u Kopernika)o cofaniu się punktów równonocy. Pełen obieg 360 stopni punkty równonocy pokonują w ciągu 24 150 lat.

 

Astronomicznie w celu obrazowego przedstawienia tego zjawiska zastosowano jako punkty kardynalne – zasadnicze, oznaczone przez cztery gwiazdy znajdujące się na równiku niebieskim. Gwiazdy te położone są w jednakowych odległościach kątowych od siebie: Antares z gwiazdozbioru Skorpiona (dawniej Orła), Fomalhaut gw. Wodnika, Aldebaran gw. Byka, oraz Regulus gw. Lwa.

Gwiazdy Królewskie obecne w wielu kultach

Gwiazdy Królewskie oraz zodiak ułożony wspak ze Skorpionem jako Asklepiosem – Wężownikiem

1 Aldebaran, inaczej Tascheter,  alfa z gwiazdozbioru Byka , Strażnik Wschodu, jest symbolem Archanioła Michała, zaś znak Byka przypisany jest ewangeliście Łukaszowi. Serce Byka – Światło Kobiet Rodzących uosabianych w Plejadach nazywany był również „ Ten , Który Idzie do Przodu”.

W starożytnym Egipcie jeden z synów Horusa o imieniu Daumutef.

W hinduizmie  bóg Indra.

W Japonii jeden z Niebiańskich Królów o imieniu Jikoku.

W Majańskim kulcie Bak Ab, opowieść o czterech braciach podtrzymujących świat, brat o imieniu Hobnil.

Jeździec Apokalipsy o imieniu Wojna.

U Inków jeden z mitycznych braci protoplastów o imieniu Ayar Manco.

2. Regulus – Venant to alfa w gwiazdozbiorze Lwa, Strażnik Południa, jego pierwotna nazwa Król, lub Mały Król; inne nazwy to Kabalaced jak też Basiliscus – Władca.  Jest symbolem Archanioła Rafaela, zaś znak Lwa jest symbolem ewangelisty Marka. Regulus stanowi podstawę asteryzmu o nazwie sierp.

W starożytnym Egipcie jeden z synów Horusa o imieniu  Imsety.
W hinduizmie Bóg Yama.
W Japonii jeden z Niebiańskich Królów o imieniu Zojo.
W Majańskim kulcie Bak Ab jeden z braci podtrzymujących świat o imieniu Hosanek.
Jeździec Apokalipsy o imieniu Król, oznacza Parezję, powtórne przyjście Mesjasza.
U Inków jeden z mitycznych braci protoplastów o imieniu Ajar Uczu.

3.  Anatares -Satevis  alfa  w gwiazdozbiorze Skorpiona , nazywany był – Twórcą Postępu ,  w Mezopotamii określano go mianem Bohaterskiego Króla, natomiast w Indiach określano go mianem Najstarszego i Największego. Zaś w Chinach określano go mianem Drugi Najjaśniejszy. Antares to Strażnik Zachodu, jest patronem punktu równonocy jesiennej, a także symbolem Archanioła Ariela . Znak Skorpiona wcześniej Orła – Orlena, Bielika Olbrzymiego, jak również Asklepiosa, czyli Wężownika, przypisany jest ewangeliście Janowi.

W starożytnym Egipcie jeden z synów Horusa o imieniu Kebehsenuf.

W hinduizmie Bóg Waruna.

W Japonii Jeden z Niebiańskich Królów o imieniu Komoku.

W Majańskim kulcie Bak Ab, jeden z braci podtrzymujących świat o imieniu Saccimi.

Patronuje Jeźdźcowi Apokalipsy o imieniu Śmierć.

U Inków jeden z braci protoplastów o imieniu Ajar Kaczi.

4. Fomalhaut – Haftorang – Hastorang , gwiazda z gwiazdozbioru Ryby Południowej , która uważana jest za Matkę gwiazdozbioru Ryb. Gwiazdę tą określano mianem  Usta, lub Usta Ryby, jak również Samotna Gwiazda Jesieni, nazywano ją również Ujściem jak i Pierwszą Żabą , stanowi ona składową asteryzmu o nazwie Obozowisko.

W starożytności ów gwiazdozbiór wchodził w skład gwiazdozbioru Wodnika , a gwiazdozbiór utworzony z Ryby Północnej, oraz z sąsiednich  gwiazd tworzył gwiazdozbiór Jaskółki. Woda  którą wylewa z dzbana Wodnik znajduje ujście w Ustach Ryby Południowej. .

Strażnik Północy jest patronem przesilenia zimowego, symbolizuje Archanioła Gabryela , natomiast znak Wodnika przypisany jest ewangeliście Mateuszowi.

W starożytnym Egipcie jeden z synów Horusa o imieniu Hapi.

W hinduizmie Bóg Kubera.

W Japonii jeden z niebiańskich Królów o imieniu Tamon.

W kulcie Majańskim Bak Ab jeden z braci podtrzymujących świat o imieniu Cantzical.

Patronuje Jeźdźcowi Apokalipsy o imieniu Głód.

U Inków jeden z braci protoplastów o imieniu  Ajar Auka.

Indianie Hopi w swoich przepowiedniach mówią  o braciach bliźniakach o imionach Pogan-ghoja- Strażniku Północy i Polan-gawhoja- Strażniku Południa, którzy pojawią się niebawem i dokonają wielkich przemian na Ziemi.

[https://mistykabb.wordpress.com/2014/08/17/przepowiednia-indian-hopi/ – przypis BasiaB.]

W mitologii Słowiańskiej znane są dwugłowe, czy bliźniacze bóstwa lub postacie mitologiczne  odpowiadające położeniu Ziemi, w opisywanym czasie, a mianowicie aktywności dwóch spośród czterech gwiazd. Takimi są Lel i Polel, jak Wyrwidąb i Waligóra.

Jak też bóstwa czterogłowe odpowiadające czterem Strażnikom Niebios, czyli podstawie astronomicznej opisywanego układu gwiazd jak np. Świętowit.

Z zapisu ewangelicznego wynika, że kręgom Czcicieli Niebios Gwiaździstych były dokładnie znane prawa Mechaniki Niebios. Dalsze potwierdzenia tej wiedzy znajdujemy w ewangelii św. Mateusza (MATEO ; MAT – MAĆ TEO – BÓG, Mateusz to nic innego jak Matka Bogów czyli Łada). Na dwa tysiące lat ogłaszanie powtórnego przyjścia Mesjasza dotyczyło układów gwiazd i konstelacji na Niebiosach, a nie narodzenie osoby w fizycznym rozumieniu.

Ilustracja powyżej  jest przedstawieniem części Sił Natury rządzących otaczającym na światem i Wszechświatem. Przedstawieni są na nim strażnicy Niebios w postaci gwiazd: Antares, Fomalhaut, Aldebaran, oraz Regulus.Rysunek przedstawia również położenie punktów równonocy w roku 4025 p.n.e, są to punkty przecięcia się Orbity Ziemi z Równikiem Niebieskim. Wtedy patronami tych punktów były gwiazdy  Antares (Serce Orła) punktu równonocy jesiennej, nazwanym punktem Wagi. Drugą gwiazdą  patronem równonocy wiosennej był Aldebaran (Serce Byka). Jako że punkty równonocy poruszają się ruchem wstecznym, był to czas kiedy Ziemianie weszli w Erę Orlena (Skorpiona) i Byka. Nachylenie orbity o23,4 stopnia powoduje, że gwiazdy znajdujące się na Równiku Niebieskim Strażnicy Nieba Regulus i Fomalhaut są nieaktywne, ponieważ znajdując się na Równiku Niebieskim rozmijają się z orbitą Ziemi.

W tym czasie doszło do podobnego zjawiska, kiedy to Ziemia wraz ze Słońcem znalazła się w jednej linii z dwoma Strażnikami Niebios o nazwach Antares i Aldebaran.

Znalezione obrazy dla zapytania antares

 

Gwiazdy Aldebaran i Atares w relacji ze Słońcem ( Sun )

Relacje historyczne jakie dotarły do naszych czasów z przed 6000 lat , mówią o różnych zdarzeniach apokaliptycznych którym możemy dać wiarę,lub nie.

 

 

 

SKMBT_C25015111908400.jpg

 

Ilustracja powyżej  przedstawia położenie punktów równonocy w roku 2012,5 przed Naszą Erą , są to punkty przecięcia się orbity Ziemi z równikiem Niebieskim . Punkty te jak i orbita Ziemi poruszają się po równiku Niebieskim ruchem wstecznym, wobec tego punkty równonocy , a zarazem orbita Ziemi wchodzi na pole gwiazdozbiorów zodiakalnych wspak. Wówczas to na pograniczu gwiazdozbiorów brak jest znaczących gwiazd znajdujących się na Równiku Niebieskim. Jest to czas kiedy Ziemianie weszli w epokę Wagi i Barana. Zmiany położenia orbity ziemskiej wyliczane są za pomocą położenia punktów równonocy i to one stanowią o przebiegu er w jakich przychodzi żyć Ziemianom. Ery, bądź epoki w jakich żyjemy mają przede wszystkim wpływ na zachowania społeczne działanie jak i zaniechanie, kulturowe, cywilizacyjne, czy religijne, jak też na zachowania jednostki jej cele i wartości etyczne, estetyczne, czy poznawcze.

 

 

SKMBT_C25015121106330.jpg

 

Ilustracja powyżej  przedstawia położenie punktów równonocy w czasie Narodzenia Chrystusa, jak też położenie orbity ziemskiej wobec Równika Niebieskiego.  W tym czasie punktom równonocy patronowały gwiazdy Markeb, oraz Markab. Obie te gwiazdy są znaczącymi ciałami niebieskimi, jednak nie znajdują się one na Równiku Niebieskim i można uznać je za patronów symbolicznych. Markeb, to gwiazda z gwiazdozbioru Pegaza, natomiast Markab to gwiazda z gwiazdozbioru Żagla ( Argo Nawis). Zbieżność oraz podobieństwo nazw tłumaczy nazwę tajemniczego  duchowego pojazdu o nazwie Merkaba, którym to posługują się ezoterycy.

SKMBT_C25015121106320.jpg

Ilustracja powyżej przedstawia położenie orbity ziemskiej, a tym samym punktów równonocy w czasach obecnych, Strażnicy Nieba w postaci gwiazd Regulus i Fomalhahaut weszły w strefę aktywności, ponieważ znalazły się dokładnie w obu punktach równonocy.  Silne działanie jest podyktowane ich położeniem na Równiku Niebieskim.

Ten czas ścisłej koniunkcji Ziemi ,Słońca oraz gwiazd Regulus – Serce Lwa oraz Fomalhaut – Serce Człowieka – Wodnika jest momentem wejścia w erę Wodnika. Jest to czas kiedy punkt równonocy jesiennej ( Punkt Wagi )przechodzi z gwiazdozbioru Panny do gwiazdozbioru Lwa , natomiast punkt równonocy wiosennej (Punkt Barana ) przechodzi ze znaku Ryb do znaku Wodnika. Owe Punkty w tym czasie pokrywają się również z gwiazdami Strażnikami Niebios.

ZAPIS w APOKALIPSIE i EWANGELII

Dotyczący gwiazdy Regulus

Znalezione obrazy dla zapytania regulus

Zapis Apokalipsy św. Jana 14/ 14 „ Potem ujrzałem  oto biały obłok a siedzący na obłoku podobny do Syna Człowieczego miał złoty wieniec na głowie a w reku ostry sierp. 14/17 I wyszedł inny anioł ze świątyni, która jest w niebie, i miał on ostry sierp. 18 I wyszedł inny anioł od ołtarza, mający władze nad ogniem i donośnie zawołał do mającego ostry sierp: Zapuść twój ostry sierp i poobcinaj grona winorośli ziemi, bo jagody jej dojrzały”.

Znalezione obrazy dla zapytania lew gwiazdozbiór

 

Ilustracja  przedstawia gwiazdozbiór Lwa  i położenie w nim gwiazdy Regulus ze wskazaniem jej położenia na Równiku Niebieskim.

Znalezione obrazy dla zapytania Regulus stickle

Ilustracja powyżej przedstawia asteryzm o nazwie „Sierp”,  gdzie gwiazda Regulus stanowi jego podstawę, ta prawidłowość astronomiczna została użyta w zapisie Apokalipsy.

Dotyczący gwiazdy Fomalhaut

Ewangelia wg św. Mateusza rozdz. 3 dotyczy również przepowiedni paruzji.

10 Już siekiera do korzenia drzew jest przyłożona. Każde więc drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. 11 Ja was chrzczę wodą dla nawrócenia; lecz Ten, który idzie za mną, mocniejszy jest ode mnie; ja nie jestem godzien nosić Mu sandałów. On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem.12 Ma On wiejadło w ręku i oczyści swój omłot: pszenicę zbierze do spichlerza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym».

Znalezione obrazy dla zapytania wiejadło

Ilustracja nr 24 przedstawia rolnika pracującego wiejadłem, prostym narzędziem służącym do oddzielania ziarna od plew z wykorzystaniem wiatru..

 

 

oko_saurona_nasa_url2.jpeg

Ilustracja przedstawiający gwiazdę Fomalhahut, nazywaną również okiem Saurona, obraz przedstawiający wiejadło jak i gwiazdę Fomalhaut wyjaśniają porównanie – alegorię.

W zapisach ewangelicznych posługiwano się alegoriami, czyli przedstawianiem pojęć , idei, wydarzeń  przy pomocy obrazu artystycznego o charakterze przenośnym, lub symbolicznym. Jedną z form alegorii była personifikacja, co zastosowano w opisanych powyżej tekstach religijnych. Do rozszyfrowania interesujących Nas fragmentów należy zastosować dwustopniową metodę interpretacji przekazów słownych i obrazowych. Owa metoda nosi nazwę Alego- REZA. Rzecz polega na uprzednim odczytaniu znaczenia dosłownego, a następnie szuka się znaczenia głównego, które ukryte jest w jednej z form alegorii.

Ewangelie są to literackie komentarze do mechaniki nieba, dokładnych tablic astronomicznych, w których za tło historyczne posłużyło życie A- Poloniusza z Tiany urodzonego w 3 roku n.e., a zostały spisane przez Diona Chryzostoma Pruskiego w postaci „mów”, żyjącego również w I wieku n.e.

 

Znaczenie dosłowne cytowanych fragmentów Ewangelii stanowi obrazowy i personalny pomost w zrozumieniu znaczenia ukrytego, głównego, które stanowi o istocie przekazu. Ukryte znaczenie to przede wszystkim że Mesjasz to nie osoba fizyczna, a gwiazdy firmamentu Niebieskiego położone na Równiku Niebieskim o nazwach Regulus – Serce Lwa, oraz Fomalhaut – Serce Człowieka. Gwiazdy te znajdują się dokładnie naprzeciw siebie na sferze Niebieskiej i w roku  2016 dokładnie będą pokrywać się z punktami równonocy, a tym samym będą mieć wpływ na ruch orbity ziemskiej poprzez swoją grawitację. W roku bieżącym w czasie obu równonocy Ziemia dwukrotnie znajdzie się w polu maksymalnego oddziaływania energetycznego tych gwiazd. Energia ta będzie wzmacniana energią Słońca, gdyż powstanie układ  kiedy w jednej linii staną Fomalhaut , Ziemia , Słońce i Regulus  w równonoc wiosenną 21. 03 , następnie Regulus Ziemia Słońce Fomalhaut w równonoc jesienną 22.09.

W znaczeniu ukrytym  odczytujemy również, że Mesjasz wystąpi w formie bliźniaczej , dualnej, co pokrywa się z mitologiami wielu  innych kultur mówiących o mitycznych bliźniakach.

W mitologii Słowiańskiej znane są dwugłowe, czy bliźniacze bóstwa lub postacie mitologiczne  odpowiadające położeniu Ziemi, w opisywanym czasie, a mianowicie aktywności dwóch spośród czterech gwiazd. Takimi są Lel i Polel, jak Wyrwidąb i Waligóra.

Jak też bóstwa czterogłowe odpowiadające czterem Strażnikom Niebios, czyli podstawie astronomicznej opisywanego układu gwiazd jak np. Świętowit.

Umiejscowienie opisywanych zjawisk w mitologii Słowiańskiej, nie jest mocną stroną mojej wiedzy i tu należy skorzystać z pomocy osób biegłych w temacie.

 

 

 

Z zapisu ewangelicznego wynika, że kręgom Czcicieli Niebios Gwiaździstych były dokładnie znane prawa Mechaniki Niebios. Dalsze potwierdzenia tej wiedzy znajdujemy w ewangelii św. Mateusza          ( MATEO ; MAT – MAĆ TEO – BÓG,  Mateusz to nic innego jak Matka Bogów czyli Łada). Na dwa tysiące lat ogłaszanie powtórnego przyjścia Mesjasza dotyczyło układów gwiazd i konstelacji na Niebiosach, a nie narodzenie osoby w fizycznym rozumieniu.

Na ruchu przesuwania się punktów równonocy jest rachubą czasu używaną w Judaizmie, w Anglo-izraelizmie , jak również przez Rastafarian.

 

 

Astrologicznie gwiazda Regulus aktywna w horoskopie według astrologów angielskich  oznacza wielką ambicję, poczucie misji,  oraz dążenie do sławy i wysokiej pozycji społecznej. Jednak według tradycji Chaldejskiej kariera budowana w oparciu o tą gwiazdę zwykle bywa gwałtowna i zawsze krótka i kończy się upadkiem.

Tadeusz Pruss Mroziński

Trebnicea 31.08.2016r.

więcej: apokalipsa-eden.blog.pl

 

beks Wodnik 002443

Zdzisław Beksiński – Wodnik Gwieździsty

Podziel się!