Sawa i Piotr: Pigsodus – z Horacym uratuj zwierzęta Świata!

Sawa i Piotr: Pigsodus – z Horacym uratuj zwierzęta Świata!

pV5QJb8

Sawa i Piotr w prowadzonej przez siebie firmie Psilocybe Games uruchamiają produkcję gry komputerowej Pigsodus, która promuje ekologiczny sposób życia i wegetarianizm, ale przede wszystkim ideowo i filozoficznie wypływa z troski o los zwierząt. Tych trzymanych przez człowieka w nieludzkich obozach koncentracyjnych zwanych hodowlą przemysłową, tych ograniczanych coraz bardziej przez ekspansję cywilizacji na dzikie dotychczas tereny i tych eliminowanych jako całe gatunki z naszej przyrody.

Gra posiada ciekawą stylizowaną grafikę i uzyskała już sporą popularność w internecie. 29 czerwca 2016 rusza ogólnoświatowa kampania marketingowa tej gry, ale ideę można wesprzeć już teraz oddając głos przez FB.

pig-300x200

 

 

Impulsem do powstania gry była bajka Joanny Kuruc – Dziki. Co prawda ta świnka to nie Dziki, lecz Horacy Oinkstein, a do tego mówi on po angielsku, ale jak mi się jednak zdaje to chyba ktoś z rodziny.  Jest równie bojowy, ciekawy świata, inteligentny i głęboko myślący. Orientując się, że ze zwierzętami dzieje się coś bardzo niedobrego postanawia uratować je z matni jaką przygotowali im ludzie. Moim zdaniem Horacy to Boski Dzik, sam wielki bóg Ziemi – Ziemiennik, który zamieszkał w ciele świnki.

Chcę wam powiedzieć, że zwycięski Dziki z bajki Joanny ma swój pierwowzór w Księdze Tura. Jest on moim zdaniem, kolejnym wcieleniem mitologicznego Świętego Dzika – Dzikiego Odyńca lub Dzikiej Lochy – ziemskiego zwierzęcego ucieleśnienia Żywiołu Ziemi i Zaświatów: Podziemia-Nawi.

Kolejne z jego wcieleń pojawia się także w powieści „Tomirysa i Czaropanowie”, gdzie każące kły dziczka Dzikoty – prowadzonego boską ręką – dopełniają zemsty za krwawą zbrodnię na plemieniu Borowczyków, dokonaną przez Pasożytów – Najeźdźców Ziemi.

Horacego z gry Pigsodus poprowadzić może do zwycięstwa każdy dobry gracz, ale żeby to się stało gra potrzebuje dobrego marketingu, a potem żmudnej pracy produkcyjnej – animowania i programowania.

 

Ci którzy posiadają konto na Facebooku mogą wejść na stronę gry przez ten link: https://www.thunderclap.it/projects/41594-become-the-bacon-of-hope

i wesprzeć projekt Pigsodus klikając „Support with Facebook”. Można to zrobić już teraz. Tylko tyle i aż tyle! Akcja trwa jeszcze 20 dni.

Uratuj Świat Zwierząt z Horacym Oinksteinem, Piotrem i Sawą!

Podziel się!