Wielka Zmiana – Przełom Wrześniowy (20.09): Putin a referendum w Szkocji. Mecz Polska – Rosja o mistrzostwo Świata trwa.

Rozpoczyna się Święto Plonów – Równonoc Jesienna, a więc Przełom Wrześniowy – Dożynki/ Dorzynki. Jakie jest zatem podsumowanie Zmian w 2014 (7523) roku? Komuś mogłoby się wydawać, że na takie podsumowanie jest grubo za wcześnie, ale przecież według Wschodniego Kalendarza Słowiańskiego to 23 września rozpoczyna się kolejny, 7524 rok Czasu Słowian. Mija też prawie rok od ISKONU. Podsumujmy zatem ten odchodzący rok/god 7523, po słowiańsku, po wschodnioeuropejsku. Oto zestawienie znamiennych tytułów z jednego z Portali Internetowych (Okna Zbiorowej Świadomości Ludzkiej), można by rzec „Wiadomości  Końca Czasu”.

f82aae9a755952b1658be812d669d1c5„New York Times”: Polska chce, by ONZ ograniczyła wpływy Rosji

Pre­zy­dent Bro­ni­sław Ko­mo­row­ski bę­dzie ape­lo­wał pod­czas Zgro­ma­dze­nia Ogól­ne­go ONZ o taką re­for­mę tej or­ga­ni­za­cji, by ogra­ni­czyć moż­li­wo­ści Mo­skwy w we­to­wa­niu dzia­łań Rady Bez­pie­czeń­stwa ONZ do­ty­czą­cych Ukra­iny i re­gio­nu – pisze „New York Times”.

 „Sfrustrowany bierną odpowiedzią ONZ na rosyjską agresję na Ukrainie prezydent Polski Bronisław Komorowski powiedział, że zamierza wezwać tę organizację, by zmieniła swe zasady (funkcjonowania) tak, by powstrzymać Moskwę od wetowania działań Rady Bezpieczeństwa w sprawie regionu” – pisze nowojorski dziennik w artykule, który ukazał się wczoraj po południu w wydaniu internetowym. Gazeta powołuje się na wywiad, jakiego udzielił jej w Warszawie w tym tygodniu polski prezydent w związku ze swą wizytą w Nowym Jorku na kilka dni przed coroczną sesją Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Oficjalne wyniki referendum: Szkocja zostaje w Wielkiej Brytanii

To już pewne. Referendum w Szkocji wygrali zwolennicy pozostania kraju przy Wielkiej Brytanii. 26 z 32 okręgów wyborczych opowiedziało się za pozostaniem w unii. Na Twitterze David Cameron pogratulował zwolennikom odłączenia Szkocji „udanej” kampanii. Frekwencja wyborcza była bardzo wysoka i w niektórych okręgach wyniosła 90 proc. Wśród zwycięzców zapanowała radość.

Zachód nie może dać się zastraszyć Putinowi

Komentując rzekome rosyjskie groźby dotyczące interwencji wojskowej w Europie, w tym w Warszawie, niemieckie media stwierdzają zgodnie, że Zachód nie może pod żadnym pozorem dać się zastraszyć prezydentowi Władimirowi Putinowi; Moskwę można zatrzymać, stosując odstraszanie.

Dziennik „Sueddeutsche Zeitung”, który wczoraj jako pierwszy poinformował o rzekomych pogróżkach Putina pod adresem Polski i innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej, tłumaczy, że słowa prezydenta Rosji, jeśli rzeczywiście zostały wypowiedziane, są nie tyle „wyrazem konkretnej groźby, co raczej elementem metody zastraszania”. Wypowiedź jest równocześnie dowodem na „stan groźnego napięcia”, w jakim znajduje się Putin. Jak podała „SZ”, w rozmowie z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką Putin miał powiedzieć: „Gdybym chciał, rosyjskie oddziały mogłyby w ciągu dwóch dni być nie tylko w Kijowie, ale także w Rydze, Wilnie, Tallinie, Warszawie lub Bukareszcie”.

Obama: USA będą pomagać Ukrainie w negocjacjach z Rosją

Pre­zy­dent USA Ba­rack Obama za­pew­nił ukra­iń­skie­go pre­zy­den­ta Petro Po­ro­szen­kę, że USA będą w dal­szym ciągu mo­bi­li­zo­wać spo­łecz­ność mię­dzy­na­ro­do­wą do roz­wią­za­nia kry­zy­su na Ukra­inie na dro­dze dy­plo­ma­tycz­nej i po­ma­gać Ki­jo­wo­wi w ne­go­cja­cjach z Rosją. – Ma pan nie tylko we mnie oso­bi­ście, ale i w ame­ry­kań­skim na­ro­dzie sil­ne­go so­jusz­ni­ka – po­wie­dział pre­zy­dent Obama, zwra­ca­jąc się do Po­ro­szen­ki po spo­tka­niu w Bia­łym Domu.

 W ostatnich tygodniach w Waszyngtonie coraz więcej polityków, już nie tylko Republikanów, ale i coraz więcej Demokratów apeluje do Obamy o zwiększenie pomocy dla Ukrainy, w tym o dostawy sprzętu śmiercionośnego. Według NATO na terytorium Ukrainy, mimo ogłoszonego rozejmu, wciąż przebywa około tysiąca żołnierzy rosyjskich.

W Senacie jest obecnie rozpatrywany projekt ustawy, w której proponuje się 350 mln dolarów na wojskową pomoc dla Ukrainy, w tym pociski przeciwpancerne, amunicję i drony obserwacyjne. Projekt rezolucji opowiada się też za zaostrzeniem sankcji wobec Rosji (w tym przeciwko państwowej spółce zajmującej się handlem bronią – Rosoboronexportowi) oraz za tym, by Ukrainie, Mołdawii i Gruzji przyznać status tzw. głównego sojusznika spoza NATO (Major non-NATO Ally – MNNA, o co też apelował do kongresmenów Poroszenko). Nadanie Ukrainie takiego statusu uczyniłoby amerykańską pomoc wojskową bardziej automatyczną.

Dotychczas administracja USA ograniczała swą wojskową pomoc dla Ukrainy do sprzętu nieśmiercionośnego, jak kamizelki kuloodporne, noktowizory czy racje żywnościowe, argumentując, że dostarczanie broni mogłoby tylko zaostrzyć konflikt.

Waszyngton obiecał dodatkową pomoc wojskową o wartości 46 mln USD (m.in. radarowy system obrony przeciwmoździerzowej, pojazdy patrolowe, transportery, małe jednostki morskie, a także sprzęt do wykrywania materiałów wybuchowych) i humanitarną o wartości 7 mln USD. Ale wciąż nie ma mowy o pomocy wojskowej o charakterze śmiercionośnym.

Putin: kraje zachodnie złamały swoimi sankcjami zasady WTO

wczoraj, 14:50

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin zarzucił w czwartek krajom zachodnim, które zastosowały sankcje przeciwko Rosji, złamanie fundamentalnych zasad Światowej Organizacji Handlu (WTO). Sankcje wprowadzono w związku z polityką Rosji wobec Ukrainy.

MŚ siatkarzy: Polska pokonała Rosję, Biało-Czerwoni w półfinale

Polska pokonała w Łodzi Rosję 3:2 (25:22, 25:22, 21:25, 22:25, 15:11) w ostatnim meczu grupy H mistrzostw świata siatkarzy, które odbywają się w naszym kraju i tym samym zapewniła sobie awans do półfinału turnieju. W nim zmierzy się w sobotę (20 września) w Katowicach z Niemcami.

Tę ostatnią niby błahą wiadomość, ale przecież wiadomo, że igrzyska są formą wojny zastępczej, w której jak widać Polska znów „zatrzymała Rosję” w jej dziele „zwycięskiego i postępowego burzenia cywilizacji”, okrasza się zdjęciem i podpisem, który przedstawiamy na samo otwarcie niniejszego artykułu.

Na dwanaście głównych tytułów dnia na pierwszej stronie Portalu aż sześć dotyczy niszczycielskiej misji Cara Wszechrosji wymierzonej przeciw Wielkiej Zmianie, a cztery z nich zawierają jego olbrzymi kolorowy portret.  Jak widać czołowy KGBista Rosji, Wielki Mistrz „Prawosławnej” „Chrześcijańskiej” Krucjaty Kłamstwa i Obłudy, Urojony Dominator Wszechświata, Naczelny Reprezentant Sił Ciemności, rzeczywiście zdominował totalnie naszą zbiorową wyobraźnię, a przynajmniej „wyobraźnię” mediów w Niemczech i niemieckich polskojęzycznych mediów w Polsce. To co obserwujemy na koniec 7523 roku  to rzeczywiście istne DORZYNKI na całej Matce Ziemi, ale głównym ich elementem wcale nie jest, jak się wydaje, dorzynanie Rosji. Głównym jednak aktorem, niechlubnym Czarnym Charakterem, tego procesu stał się niewątpliwie Władimir Putin, dotychczasowy pupilek Światowego Banksterstwa  (vide artykuł internetowy: http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/109645,putin-syjonista-i-mason-jako-goj.)

Dodajmy też do tego jeszcze inny tekst z 19 września 2014 z Gazety Polskiej Codziennie, który także dotyczy Ukrainy. Ponieważ mieliśmy tutaj na blogu wielką liczbę prześmiewców, Putinolubców i Rusoholików, jednocześnie będących wrogami Wolności, przeciwnikami Wolnej Ukrainy i Majdanu Kijowskiego, którzy z przekąsem pytali „a gdzież to się podział teraz ten „wasz” Majdan i co z niego zostało?” , korzystamy z okazji żeby pokazać im gdzie jest teraz i co porabia dawny Majdan. Otóż moi drodzy jest tam gdzie trzeba, w Samym Środku Nowego, i robi dokładnie to czego w Polsce zabrakło, czyli to co jest najważniejsze żeby przeciwdziałać CZERWONEJ (KGB/GRU) ZARAZIE rozprzestrzenianej z Kremla i Łubianki po całym świecie, jako Jądro Krystalizacji, wokół którego gromadzi się wszelka Reptiliańska Czerń i całe Wszechświatowe Yetisyństwo.  

u1u2a

Tak więc podsumowując krótko i syntetycznie upływający według Kapiszt Wschodnio-Słowiańskich rok 7523 mówimy, że był to co prawda rok bardzo krwawy i okupiony wieloma najwyższymi ofiarami ludzkimi, ale też był to rok przełomowy i ów przełom właśnie trwa.

Wrześniowy Przełom 2014 (7523/7524) pozwala nam dostrzec, że owo „dorzynanie/dożynanie watahy” dotyczy przede wszystkim dorżnięcia Moralnych Epigonów Ciemnych Sił, Yetisynów oraz Guiltów, którzy wciąż uparcie mieszając próbują ugrać coś dla Czarnej Dziury i Strażników Żyrandola. Jednak, jak napisał w jednej ze swych książek mój teść Stanisław Pagaczewski 50 lat temu (co mu oczywiście wykreśliła Cenzura z ulicy Mysiej w naszej Stolicy), „Wilk czekał cierpliwie pod Żyrandolem, bo wiedział że na świeczniku nikt się długo nie utrzyma”. To jedno jest pewne.

Pewne jest też, że ten przełomowy rok spowodował, iż nastał Prawdziwy Początek – Iskon. Stare symbole zawarte w Czwórkach (kier i krew) oraz w Gwieździe Dawida zostały ostatecznie zablokowane, a Rzeczywistość planety Ziemia została oczyszczona i sprowadzona do najprostszej symboliki Trójkąta i Ósemki (OIO).

Nie będzie NWO. Nasz Świat poczyna się kształtować wokół Trzech Wierzchołków. Dwa z nich to Pekin i  Nowy Jork z Satelitami, trzeci nie jest do końca ujawniony ani ukształtowany, więc go tutaj nie opiszemy na razie, aby mu nie zaszkodzić, on jest dla nas Polaków najważniejszy. Trwa też III Wojna – jak ją nazywają hybrydowa – wojna cząstkowa, która niestety pochłonie jeszcze wiele ludzkiej krwi. My sami, tutaj w Polsce musimy być gotowi na kolejne przesilenia. Mecz Polska – Rosja nie jest żadnym pojedynkiem w siatkówce, ani wirtualną łamigłówką, lecz prawdziwym starciem wielkich kosmicznych sił, tej białoboskiej i tej czarnogłowskiej, częścią wielkiej wojny toczonej w Sercu Świata i o Serce Świata. Jesteśmy po jasnej stronie mocy i jakkolwiek komuś dziwnie brzmi tego rodzaju komentarz do sytuacji na świecie to chciałbym przypomnieć, iż nie uprawiamy tutaj żadnych komentarzy politycznych, lecz komentarz holistyczny. Wszystkie wyobrażalne siły toczącego się konfliktu strzeliły już sobie w 2014 roku (7523) nie w stopę, ale w samo czoło i popełniły tym samym samobója. Słowa harakiri w stosunku do sił tak niskich i miałkich nie można używać, bo byłoby to świętokradztwo wobec szlachetnej odmiany samobójstwa wojowskiego określanego tym starożytnym mianem.

Sytuacja ekonomiczna i strukturalna kapitalizmu doprowadzona została do skrajnego absurdu i również w tej płaszczyźnie znaleźliśmy się pod ścianą, pod murem. W tym miejscu, w którym trzeba podjąć radykalną decyzję na temat reorganizacji zasad życia społecznego i gospodarczego. Także i w tych sprawach można się cofnąć na chwilę, tak jak cofamy się w rozwoju demokracji, wolności i praw człowieka oraz praw narodów do samostanowienia. Ale to cofnięcie będzie jedynie unikiem, rozwiązaniem chwilowym, po którym Zmiana osiągnie jeszcze większy impet.

Jeśli po tych moich wywodach ktoś pyta się mimo wszystko co ma wspólnego Putin z głosowaniem nad niepodległością Szkocji, a niepodległość Szkocji z Wielką Zmianą to odpowiadam: Gdyby nie było obecnie wojny na Ukrainie to Szkocja byłaby już niepodległa, bo 7% jej mieszkańców w tej niepewnej sytuacji w jakiej znalazł się świat woli pozostać w tak zwanym Zjednoczonym Królestwie, czyli niczego nie ruszać.  Świat Wolnych Plemion na progu którego stoimy to świat w którym Szkocja, Walia, Katalonia, Kraj Basków czy Łużyce są niepodległymi rzeczpospolitymi (republikami), ale dzięki takim wariatom/satrapom jak Putin na ten świat wciąż jest jeszcze za wcześnie. Dokładnie tyle ma więc Szkocja do Wielkiej Zmiany a Putin do Niepodległej Szkocji.

Nic jednak ta mała wsteczna falka w ruchu Wielkiej Zmiany nie zmieni. Kosmiczna tendencja pcha wszystko w dobrym kierunku. Jak mawiał ktoś kto w encyklice „Fides et Ratio” rozwiązał chrześcijaństwo watykańskie obalając jego odwieczną filozoficzną zasadę (mówiącą od 2000 lat,  że „tylko wiara prowadzi do Boga”) przez dodanie składnika „ratio” (a więc rozumu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Fides_et_ratio) : Nie lękajcie się, bo zstąpił i odnowił tę Ziemię Wielki Duch. Nic już nie może być cofnięte.

Zakasujemy więc rękawy i tak jak dotychczas, każdy (na swoje możliwości i umiejętności) rusza do roboty! W Nowy, Wschodniosłowiański, 7524 rok!!!

Podziel się!