Słowianić – numer 5, Lato – Kres – czerwiec 2014

słowianić 5 Ukraina Korowaj aa 5_Korovai_Svyatkovyi_BIGŚwiętorujański Korowaj Ukraiński. Ukraina jest motywem przewodnim tego numeru – ale nie żadna, brońcie Bogowie,  polityka. Nie da się ukryć, iż to Ukraina jest obecnie Jądrem Krystalizacji  dla Wielkiej Zmiany (kto czytał krótkie opowiadanko s-f Isaca Asimova pod tym samym tytułem wie co to jest Jądro Krystalizacji). 

Zapowiadam kwartalnik „Słowianić” nr 5 – Lato 2014, który wyjdzie 21  czerwca, na Letnie Przesilenie. Będzie dostępny od tej daty w Slovianskim Sklepiku, a także pod Ślężą podczas Harmonii Kosmosu. Będziemy brali udział w Harmonii chociaż mnie osobiście tym razem nie będzie. „Słowianić” , Zrzeszenie Słowian i SSŚŚŚŚ będą reprezentowane przez  inne osoby, czyli tak zwaną Bandę, albo inaczej, mówiąc bardziej przyjaźnie, po prostu naszą Słowiańską Zadrugę.

W numerze 5 znajdziecie jak zwykle duchowość, przyrodę, święte miejsca, Strażników Wiary Słowian i komentarz do tego co dzieje się na  bieżąco w świecie wokół nas – w Preambule Marka Wójtowicza, która jest cytatem ze Starej Przepowiedni. Można powiedzieć,  troszkę na zasadzie żartu, ale jednak bardzo serio, że Słowianić 5 to numer w dużej części drzewidzki – darwidyjski (druidzki), drzewy – poświęcony naszym  Starodawnym Drzewym Braciom i drewy – draweńsko(dar-wenedzko)-polański, czyli polańsko-ukraiński, sięgający ku prawdziwym rudymentom rusińsko-polańskiej wspólnoty rodowej, a jednocześnie ku korzeniom ludzkiej, ogólnoplanetarnej i kosmicznej Świadomości.

Oto spis treści i na zachętę Preambuła, obraz Siedmiowir Andrzeja Kalety oraz fragment artykułu Tadeusza Mrozińskiego o miarach czasu i starosłowiańskiej obserwacji porządku kosmicznego ” Słowjańskie oczy patrzą w Gwiazdy”.

sl5-1sl5-2

 

sl 54   sl 55 sl 56 sl 520 sl 521 sl 522

sl 523 sl 524 sl 525więcej: „Słowianić nr 5 – Lato 2014”

Kupując (TERAZ – TUTAJ!)
Budujesz Wolne Media Wolnych Ludzi
slowianic nr 2 przod

 

 

Podziel się!