2013 – Blog – Podsumowanie roku

2013  in review

The WordPress.com stats helper monkeys prepared a 2013 annual report for this blog.

Here’s an excerpt: This blog was viewed about 1,240,000 times in 2013.

Takie podsumowanie dla naszego Blogu, wraz z innymi szczegółami, otrzymaliśmy od WordPress.com

Jest dla nas bardzo ważne, że czytelnictwo rośnie, zwłaszcza, że w przypadku tak specyficznej tematyki jaką tutaj poruszamy trudno się spodziewać prawdziwie masowego odbioru. Nie epatujemy przecież sensacjami, krwią, gwałtem i przemocą, nie prezentujemy gołych babek (poza artykułem o Heksach, ale to są heksy a nie babki – czarownice), nie wieszczymy też tutaj żadnego końca świata. Wręcz odwrotnie obwieszczamy tak zwaną Dobrą Nowinę w pełnym zakresie tego pojęcia, cokolwiek ono nie znaczy. Głosimy tutaj WOLNOŚĆ i PRAWDĘ! I może to jest powodem powodzenia blogu. Tendencja wzrostowa w stosunku do poprzednich lat utrzymuje się i jest to wzrost wyraźny. Jak rozkłada się terytorialnie to zainteresowanie tematyką Słowian, Świadomości, Wiary Przyrody, Rodzimowierstwa, Mitologii oraz tematyką społeczno-polityczną, trudno  stwierdzić na podstawie statystyki WordPressu, która jest bardzo skąpa.

Statystyką czytelnictwa z zagranicy dysponujemy dopiero od lutego 2012 roku. Oto ona za rok 2013 (tylko najważniejsze pozycje, czyta nas cały świat poza Koreą Północną i krajami środkowej Afryki, znanymi jako najbardziej zacofane na świecie oraz poza Irakiem gdzie toczy się wojna oraz Iranem gdzie panuje nieznany reszcie świata rodzaj „wolności” zwany „islamskie państwo wyznaniowe” – to są jedyne białe plamy uwidocznione na mapie):

statystyka

Jest oczywiste, że w większości czytają  Nasz Blog Polacy i Słowianie. Dużo mniejsze jest przy tym czytelnictwo zagraniczne, czyli polonijne i słowiańskie niż czytelnictwo związane z samą Polską. Zanotowaliśmy w 2013 roku ponad 1.016.000 wejść na nasze strony z Polski oraz niemal 106.000 wejść z trzech krajów świata, w których Polonia jest najliczniejsza: z Wielkiej Brytanii, USA i Niemiec. W przypadku USA mamy do czynienia ze wzrostem zainteresowania w stosunku do 2012 roku o 200%, Niemiec 100% a Wielkiej Brytanii o 75%. Mamy więc obecnie w przybliżeniu proporcję 10:1 pomiędzy Polską a tymi trzema krajami.  Całkowita liczba wejść z zagranicy oscyluje koło 230.000, a więc jest to już mniej więcej 1/5 wszystkich czytelników. Jest to połowa popularności blogu w całym roku 2010, kiedy odwiedziło go 570.000 odbiorców. Należy ten wynik uznać za dobry, jako że odbiorcy z zagranicy wchodzą na blog szukając konkretnych haseł związanych z Polską i Słowianami i znajdują tutaj te hasła w formie opisowej i obrazowej oraz w rozwinięciu w analityczne artykuły. Z końcem 2013 roku czytelnicy mieli do dyspozycji 928 Wpisów na stronie głównej oraz  994 artykuły na Czarnym Pasie. Wiemy że na Czarny Pas wchodzą tylko najważniejsze artykuły ze Strony Głównej a nie wszystkie, a z kolei część artykułów jest publikowanych wyłącznie na czarnym Pasie i nigdy nie miały one premiery na stronie głównej (na przykład hudba-muzyka jest publikowana tylko na Czarnym Pasie). 

Większość osób czytających ten blog wchodzi nań na bieżąco – na Stronę Główną, co sugeruje, że stał się on swego rodzaju periodykiem – dla niektórych odbiorców rodzajem dziennika, lub stroną odwiedzaną 2-3 razy w tygodniu, albo rodzajem tygodnika. Najpopularniejsze są właśnie tego rodzaju wejścia:

Home page / Archives 391,277

1/3 wszystkich wejść to wejścia na Stronę Główną, a 2/3 wejść poza tymi ujmują statystyki poświęcone poszczególnym artykułom.

Jeśli idzie o poszczególne artykuły, najpopularniejsze są te poświęcone kuchni, potrawom, zdrowemu odżywianiu, ziołom, roślinom magicznym, ale też na przykład symbolice słowiańskiej czy tematyce społeczno-politycznej, a także sztuce. Tutaj przewodzą (liczba odpowiada konkretnym wejściom w celu przeczytania artykułu a nie kliknięciom i dotyczy sumarycznie danego tytułu tj. artykułu publikowanego jako wpis i jako link na Czarnym Pasie):

Kiszenie barszczu czerwonego, sałatki i inne potrawy z kiszonych buraków oraz o kiszeniu grzybów, o opieńkach i o lejkowcach dętych – który ma  31 648 wejść czytelniczych

Czarny bez na talerzu, w słoikach (soki i dżemy) i butelkach (syropy, nalewki) – który ma wejść 29.970

Warto zauważyć, że  cyfry nie są tutaj adekwatnym wykładnikiem popularności danego artykułu ponieważ artykuł „Czarny bez…” został opublikowany dopiero w połowie czerwca 2013 roku, zaś „Kiszenie barszczu…” jest obecne w statystyce cały rok.

Co ciekawe 3 miejsce w ogólnej statystyce zajmuje artykuł poświęcony Słowianom a nie kuchni ani leczniczemu działaniu ziół i roślin: „Słowianie najbardziej tajemniczy lud Ziemi” ma 24.275 wejść (Słowianie – najbardziej tajemniczy żyjący lud Ziemi – jeszcze o pochodzeniu).

Jak się okazuje nasi czytelnicy w równym stopniu interesują się tematyką słowiańską jak i konkretnymi przepisami kulinarnymi czy też problematyką zdrowego życia. Ciekawe, że także prezentowana tutaj tematyka społeczna znajduje bardzo licznych odbiorców i w czołówce artykułów roku znalazł się artykuł poświęcony „Atakowi katolickiego kleru na Świętowita na Ślęży!…”. Artykuł miał już ponad 15 000 czytelników, a temat ten jest obecny właściwie od dwóch miesięcy. Wątek Świętowita Ślężańskiego ma też wiele odsłon w innych artykułach na ten temat. Czytają te artykuły wyłącznie osoby zainteresowane tematem, nieprzypadkowe. Temat ten cieszy się sumarycznie największym zainteresowaniem czytelników odkąd się pojawił. Myślę, że doskonałą dokumentacją tego faktu jest prawie 1500 podpisów zebranych do chwili obecnej na stronie internetowej z Listem do Papieża Franciszka „SlowianskaSprawa.pl”  

Nie słabnie zainteresowanie tematem pochodzenia Słowian w świetle nowych odkryć genetyki. W wypadku zamieszczonego u nas artykułu można mieć pewność, że wciąż nowe osoby zapoznają się z jego treścią jako że jest to tekst ścisły, naukowy, a znajduje się w czołówce czytanych artykułów odkąd został opublikowany po raz pierwszy. Jest on, jak niektóre inne umieszczone na blogu artykuły, systematycznie odświeżany w miarę napływu nowych informacji. Ostatnio pojawiło się w dziedzinie genetyki sporo różnych spekulacji, między innymi sensacyjna teza iż haplogrupa R1b nie jest związana w ogóle z grupą języków indoeuropejskich, a jedynie  została zindoeuropeizowana wtórnie po zetknięciu się z R1a oraz z I – w Europie dokąd dotarła przez Afrykę i półwysep Iberyjski. Jak by nie było Prasłowianie/Scyci – R1a mieli z Celtami – R1b wspólnych przodków haplogrupy Y-DNA R1 – w Starej Kolibie Azjatyckiej – to nie ulega wątpliwości. Pojawia się więc pytanie czy w czasie „genetycznego rozdzielenia” tych dwóch haplogrup doszło na Wielkim Stepie i w Azji Centralnej albo w Europie, lub potem w Europie, do zindoeuropeizowania języka ludności grupy R1a?

Na razie wciąż jest zbyt wiele wątpliwości, aby wprowadzać do naszego podstawowego artykułu na temat genetyki nowości i uzupełnienia. Dziwne, że badania archeologicznego DNA z Europy zatrzymały się jakby w miejscu. Czy straciły oparcie finansowe na Zachodzie w związku z wynikami jakie przyniosły? Mam nadzieję, że 2014 rok przyniesie przełom w tych kwestiach, najwyższy czas.

Zaskakiwać może wysoka pozycja artykułów poświęconych sztuce na naszym blogu. Zdzisław Beksiński i Alfons Mucha cieszą się stałą obecnością w czołówce czytanych/oglądanych materiałów blogu.

Kolejne miejsca wśród artykułów tematycznych zajmują:

Lud długowiecznych Hunzów, czyli Guniów Hakowników w Karakorum 20.668

Ostrożeń – czarcie żebro i szałwia 15.608

Atak katolickiego kleru na Świętowita na Ślęży! – Usunięto rzeźbę!!!  15.148

Genetyczne odkrycia 2010/2012 – Nowa Genealogia Słowian i innych ludów Białego Lądu (Europy) 13.592

Polska wizja Baji – Nawie i bogowie oczami Zdzisława Beksińskiego 13.464

Czeska Wizja Baji – Alfons Mucha (Boginie Kiru i inne wizje) 9.160

W grupie artykułów o wejściach pomiędzy 3.700 a 9.000 rocznie, czyli od 10 wejść dziennie do 30 wejść każdego dnia, znajduje się aż 20 kolejnych artykułów z różnych dziedzin. Dalej w grupie od 1.000 do 3.700 wejść rocznie, czyli od 3 wejść dziennie do 10, znajduje się już ponad 120 artykułów.

Największa liczba wejść dziennie jaka miała miejsce w roku 2013 to 11.500 osób. Przeciętna liczba w ostatnich 3 miesiącach to 4.300 – 5.000 osób.

W dyskusjach pojawiło się prawie 12.000 wypowiedzi różnych osób. Niestety WordPress nie umożliwia śledzenia liczby osób uczestniczących w dyskusjach jako obserwatorzy, tak jak to jest czynione na zwykłych forach internetowych. 

Jak widać Czytane jest u nas dosłownie wszystko: sama Mitologia (poszczególne taje), omówienia, analizy, teksty społeczne i polityczne, biografie, artykuły ogólne np. o Starosłowiańskiej Świątyni Światła Świata, o sztuce, także słuchana jest muzyka.

Blog nie jest reklamowany nigdzie i przez nikogo, a jeśli nawet jest to wejścia poprzez linki z innych stron stanowią około 10% całości wejść. Znaleźć go mogą więc tylko osoby zainteresowane, albo poinformowane, albo poszukujące konkretnych haseł wiążących się z poruszana przez nas tematyką.

Bardzo cenne jest to, że większość wejść na naszą stronę odbywa się przez ogólne wyszukiwarki a nie w wyniku powiązania z jakimś znanym portalem czy innymi blogami. Takich związków zdecydowanie unikamy, a wejście na nasze strony jest przeważnie, jak widać, wynikiem świadomej decyzji i poszukiwania konkretnego tematu. Owocuje to też wysokim czytelnictwem (70% wejść). W rankingu pojęć wpisywanych w wyszukiwarki bardzo wysokie pozycje zajmują konkretne hasła związane ze słowiańszczyzną i zdrowym trybem życia ale też np. z hasłem Polska. Królują hasła: Białczyński, Słowianie, Polska, Wawel, słowianska symbolika, czarny bez, arkaim, hunza, ostrożeń, kiszenie barszczu, taja, Świątynia Światła, bogowie słowiańscy, Scytowie, R1a1, itp… Cały ten segment statystyki przemawia za tym, że należy przekształcić blog w klasyczny Portal, albo uruchomić Portal. Ku temu zmierzamy – rolę tę przejmie najprawdopodobniej Strona SlowianskaSprawa.pl 

Listę artykułów najczęściej czytanych w języku angielskim, co jest możliwe dzięki tłumaczeniom nieocenionej Katarzyny Goliszek (tą drogą dziękujemy pani Kasiu za altruistyczną pracę i zaangażowanie) przewodzi artykuł Are The Pre-Slavic Peoples The Pre-Indo-Europeans? który w ubiegłym roku przeczytało 1303  osoby.  Uważam to za sukces, bo oznacza to, iż każdego dnia na ten artykuł miały miejsce 3 wejścia ze świata. Wejścia osób, które nie posługują się na tyle językiem polskim ani językami słowiańskimi żeby móc czytać ze zrozumieniem po polsku. Tym samym Nasza Słowiańska Sprawa i nasz Słowiański Punkt Widzenia są przez nas promowane na świecie.

Mógłbym pisać o wielu szczegółowych kwestiach statystycznych, np. o hasłach wyszukiwarek, wysokim pozycjonowaniu Bogu, jego roli Ośrodka Myśli Słowiańskiej jaką zaczyna spełniać i innych aspektach jego działania jako Jądra Słowiańskiej Krystalizacji (kto czytał opowiadanie Asimova „Jądro Krystalizacji” wie o czym mówię). Blog odkąd zaistniał spowodował już lawinę pozytywnych wydarzeń, takich jak choćby powołanie wydawnictwa, kwartalnika i inne. Wywołał też niezbedne polaryzacje środowiskowe i stał się czyścicielem kłamstwa rozpowszechnianego dotychczas bezkarnie przez środowiska skrajnych materialistów i środowisko chrześcijańsko-katolickie, stał się trybuną Wolnych Ludzi. Takich ludzi dawniej nazywało się Wolnomyślicielami. W XXI wieku jest to środowisko wyjątkowo liczne, a także niesłychanie ważne – to grupa opiniotwórcza o niesłychanej sile. Świadczy o tym także zainteresowanie tematyką ekologiczną na naszym blogu, przyrodotwórczą, świadczy o tym rola sprawcza Blogu w inicjatywach społecznych i politycznych, świadczy jego rola inicjatora i detonatora problematyki, która poruszona wpierw u nas, wchodzi następnie na łamy i anteny innych mediów, nie tylko internetowych ale przede wszystkim gazet codziennych i TV. Obserwujemy ten proces z niekłamaną satysfakcją, potwierdza ta obserwacja naszą opinię o opiniotwórczości środowiska Wolnych Ludzi.

 O czym jeszcze świadczą wyniki jakimi dysponujemy?

Przede wszystkim o tym, że Nasz Blog spełnia bardzo ważną rolę w środowisku osób wykształconych o szerokim spektrum zainteresowań. Jego odbiorcami są ludzie otwarci, poszukujący nowego spojrzenia, wolności intelektualnej i tematyki słowiańskiej oraz związanej z budową nowego społeczeństwa i przekształceniami w sferze szeroko rozumianej świadomości.

Można powiedzieć, że Nasz Blog jest czytany głównie przez opiniotwórczą elitę polskiego społeczeństwa, głównie przez Wolnych Ludzi o niezależnym światopoglądzie naukowym, po prostu przez ludzi pragnących Wolności i Wolnej Polski. 

Jak widać powoli blog zaczyna być też czytany w języku angielskim. Jest też czytany na wschodzie przez Rosjan, Białorusinów i Ukraińców. 

  Wroku 2014 możemy się spodziewać dalszego wzrostu liczby odbiorców, bowiem w ostatnich trzech miesiącach liczba wejść na nasz Blog wzrosła średnio o 1000 osób dziennie i wynosi obecnie między 4.500 a 5.500, co oznacza, że w tym roku przekroczymy 1,5 miliona wejść czytelniczych.  Dodam jeszcze, że 50-60% wejść z ich ogólnej liczby to wejścia „głębokie”, to znaczy nie ograniczające się do jednego artykułu, lecz większej liczby. Moim zdaniem to bardzo wysoki odsetek.

Bardzo się cieszę z tego wyniku, i pragnę tym samym podziękować czytelnikom a także pogratulować nam wszystkim. Te liczby bowiem świadczą, że naprawdę zmieniamy intelektualnie świat, tworzymy Wielką Zmianę.

Na koniec mały ranking zainteresowania artykułami z ostatniego tygodnia (obejmuje nietypowe 7 dni , do dnia 4 stycznia, a więc jest to okres zmniejszonego czytelnictwa  w związku z feriami, przerwą na studiach, a także licznymi urlopami wypoczynkowymi w Polsce. Przytaczam tylko te, które miały ponad 100 wejść w 7 dni (proszę pamiętać że zdecydowana większość wejść to wejścia odnotowane jako wejścia na stronę główną – w okresie 7 dni było ich 9500:

Kiszenie barszczu czerwonego, sałatki i inne potrawy z kiszonych buraków oraz o kiszeniu grzybów, o opieńkach i o lejkowcach dętych 704

Imperium Zła – medialne narzędzia zniewolenia. Technologia wysysania ludzkiej energii emocjonalnej przez Pasożytów! 575

Ostrożeń – czarcie żebro i szałwia 383

Słowianie – najbardziej tajemniczy żyjący lud Ziemi – jeszcze o pochodzeniu 276

O Śląskiej Świątyni Światła Świata i Wiary Przyrodzoney Słowian i Niemców 258

Lud długowiecznych Hunzów, czyli Guniów Hakowników w Karakorum 226

Genetyczne odkrycia 2010/2012 – Nowa Genealogia Słowian i innych ludów Białego Lądu (Europy) 216

Kraken wiecznie żywy! (rozrywkowo-sylwestrowo!) 215

Leki z Przyrodzoney Apteki: żyworódka – płodnolist pierzasty oraz aloes 214

01.01 – Brawo Justyna! Bjoergen wycofała się z Tour de Ski! 207

Cała prawda o HEKSACH i heksagramach 200

0. Slovianski Sklepik: książki i czasopisma – w ciągłej sprzedaży 199

Jaki Słowianie mają obecnie rok? – czyli geneza Świątyni Światła Świata i nowego czasu Królestwa SIS, albo o białym człowieku i piramidach w 192

Czeska Wizja Baji – Alfons Mucha (Boginie Kiru i inne wizje) 188

Kozieradka albo Koszeradka – Boża Trawka – jako przyprawa i nie tylko 176

31.12 – Jezuici w natarciu! Propaganda w oparach absurdu! 170

Carskie jaja – czyli szczytowa faza zdobienia pisanek 164

Wężymord-czarny korzeń (skorzonera), bulwa-topinambur, łopuch-rzep, kucmerka-sium i kucmerka-stachys i gir 157

Polska wizja Baji – Nawie i bogowie oczami Zdzisława Beksińskiego 151

Świadomość: Wolni Ludzie przeciw światowym koncernom farmaceutycznym. 143

I Starosłowiańska Świątynia Światła Świata – Baja (Mitologia) Słowian i Wiara Przyrody (Przyrodzona) 136

31.12 – Anatomia Upadku III RP – Błąd Wywiadu czy ordynarna fałszywka w stylu WSI? 132

Przyroda w sztuce: Iwan Szyszkin (Rosja) – Malowanie Sistanu 118

Harowie Nuruscy, czyli Białochorwaci i Chorwacja Biała 117

Pogańska magia, rytuały, znaki, symbole oraz wóżbiarstwo i amulety a chrześcijaństwo – szkic do tematu 112

O pangermańskim szowiniźmie i nacjonaliźmie, o nieustannych próbach naciągania faktów i anglo-niemieckich manipulacjach przy Y-DNA 106

Dobrosław Wierzbowski – Dekoracja starosłowiańskich pisanek, ich symbolika i znaczenie  104

Dalej jest grupa około 100 artykułów z wejściami między 40- a 95, a w grupie tej znajdują się w czołówce już takie bardzo specyficzne pozycje jak : Poczet Bogów Słowiańskich – „Bogowie Słowian według Wiary Przyrody”, „Księga Popiołów” (Tleledraga Marskiego),  „Rosyjska Wizja Baji Słowian”, „Ta niesamowita Słowiańszczyzna”, „Spór o runy…” (W. Kossakowskiego), „Indianie Ameryki Północnej” (Marty Czasnojc), „Zwierzęce ucieleśnienia bogów”, Ślęża, Arkona, i obydwa blogi: Prosterzeczy.pl oraz Przypiecek, biografie, Taja 9 i inne taje, czy Lekcja 8 i inne lekcje, Wawel, Księga Welesa, Runy Słowiańskie, „Wielka Droga Smoka”, „Polska – Ukraina 2012- 2014”, „Ukraina odziera z masek”, „Przyszłość Polski: Silne Międzymorze” oraz kilkadziesiąt innych. 

Podziel się!
Ten wpis został opublikowany w Słowianie. Dodaj odnośnik do ulubionych.