Atak katolickiego kleru na Świętowita na Ślęży! – Usunięto rzeźbę!!!

Atak katolickiego kleru na Świętowita na Ślęży! – Usunięto rzeźbę

IMG_3904

Teraz to jest już zdjęcie archiwalne

Dotarła do nas wiadomość, że w tych dniach pod naciskiem katolickiego ultrasa, proboszcza parafii w Sulistrowicach, usunięto z przestrzeni publicznej Góry Ślęży Świętowita, który tam czynem społecznym Rodzimowierców Polskich został postawiony. Podobno w tych działaniach aktywnie wspierał go burmistrz gminy Sobótka.

Sleza DSC_0183

Przytaczamy poniżej artykuł ze Świata Sobótki z 2011 roku oraz publikujemy oświadczenie Redakcji kwartalnika „Słowianić” w tej sprawie. Oświadczenie to będzie opublikowane także na antenie Niezależnej Telewizji Wrocław.

 

Czy pozwolimy na bezkarny powrót na Polską Ziemię katolickiej Inkwizycji Rozumu? Czyżby wracało Średniowiecze, a pop i pan znów mieli decydować o losach Maluczkich?!

Slęża Światowit Wojt Kudr 1 2a

Oświadczenie zespołu redakcyjnego Kwartalnika Słowianić w sprawie usunięcia rzeźby Światowida z Domu Turysty PTTK na Ślęży

 

27.IX. 2010 r. w Domu Turysty PTTK na Ślęży umieszczono wierną replikę Światowida, którego oryginał znajduje się w Muzeum Archeologicznym w Krakowie. W oparciu o pisemną umowę rzeźba pozostawała w Domu Turysty ponad 3 lata.

Obecnie- na skutek ciągłej presji psychicznej i gróźb miejscowego proboszcza Ryszarda Staszaka- kierowniczka placówki  była zmuszona usunąć rzeźbę z przestrzeni publicznej.

To co zaszło na Ślęży jest działaniem rozbójniczym , które w żadnej mierze nie może być tolerowane!

Nie pozwalamy na to, by wrogie nam siły, które  odcisnęły już swoje ponure piętno na naszych przodkach przeszkadzały nam teraz w sięganiu do naszych korzeni.

Pomrokę średniowiecza rozświetlimy jasnością naszych serc  i umysłów. Zawsze tu byliśmy i zawsze będziemy. Mają Prawosławni swoją Grabarkę, mają Katolicy swój Watykan a świętym miejscem Słowian jest Ślęża!

My, Rodzina Słowiańska zjednoczona w Duchu, dajemy odpór zakusom ciemnych sił.

                                                                                                                                             Czesław Białczyński

Piotr Kudrycki

Joanna Maciejowska

Marek Wójtowicz

Do proboszcza z Sulistrowic!

(ode mnie)

Kochany klecho, czyżeś się szaleju najadł? Czemuż to wypowiadasz ksenofobiczną wojnę odmiennej prawowitej Wierze w Kraju nad Wisłą?

Kościół Katolicki jeszcze raz dowiódł, że jest siedliskiem sił faszystowskich, sił które odmawiają Wierze Przyrodzonej Słowian we własnym kraju, prawa do umieszczania w przestrzeni publicznej Miejsc Kultu Słowiańskiego symboli tego kultu.

Czekamy na reakcję Kurii z Wrocławia. Co na to światli przedstawiciele Jezuity z Watykanu – Franciszka, tego wzoru ekumenizmu?!

Kilka lat temu pozwolono WAM mnisi katoliccy, bezkarnie spalić posąg Świętowita na Ostrowie Tumskim. Brali w tym „spektaklu tryumfalizmu i nienawiści” udział przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Teraz mamy efekty tamtej bezkarności.  Czy to jest ze strony Twej, Proboszczu w  Sulistrowicach, wezwanie do Nocy Kryształowej na modłę Polską?

Czy nie rozumiesz proboszczu z Sulistrowic, że tylko jednoczysz swoim krokiem to środowisko zapiekłych “Czartów”, które odprawia tu na Ślęży swoje obrzędy od 5000 lat, w tym i przez te ostatnie 1000 lat, gdy rozpalaliście na Naszej Ziemi nieustannie swoje inkwizycyjne stosy?! A skoroś sięgnął swą ręką bezprawną po nie swoje dobro wiedz, że nie dopuścimy byś się dłużej po Ziemi Śląskiej i Polskiej panoszył!

Zwracamy się do środowiska Rodzimowierców w Polsce i wszystkich środowisk Rodzimowierczych w Europie o energiczny protest i żądanie przywrócenia rzeźby na swoje miejsce. STOP BEZPRAWIU ROZPANOSZONEGO KLERU!

sssss-s-15531-2d Jasny Pan III

26.10. 2013

 

Z wiadomości jakie posiadam w chwili bieżącej, a wydaje się że są absolutnie aktualne, sama rzeźba jest bezpieczna. Została umieszczona w Domu Turysty na górze, na podstawie jakiejś formy umowy. Zniszczenie rzeźby byłoby raczej krokiem samobójczym ze strony przedstawicieli Kościoła Katolickiego w Sulistrowicach.

Istnieje potrzeba by w sposób zorganizowany doprowadzić do tego żeby sprawa została nagłośniona. Być może tym ludziom zdawało się, że usuną rzeźbę po cichu i nikt nie zaprotestuje. Sprawa nacisków psychicznych i zastraszania oraz przymiarek do usunięcia Świętowita ze Ślęży toczy się już od jakiegoś czasu. Działania proboszcza z Sulistrowic i jak sądzę osób z władz gminy Sobótka/wsi Sulistrowice, które poddały naciskowi osobę dzierżawiącą Dom Turysty i które zażądały usunięcia rzeźby, są w sposób oczywisty bezprawne.

Mamy do czynienia z dręczeniem psychicznym, molestowaniem i mobbingiem, ze strony osób co do których osoba dzierżawiąca schronisko pozostaje w stosunku zależności. Dzierżawa jest dzierżawą i ktoś ten obiekt wydzierżawia, może zerwać umowę, a władze gminy mogą utrudnić życie przedsiębiorcy jakim jest dzierżawiący, na tysiąc sposobów – to stanowi zapewne, jak się domyślam, źródło i skuteczne narzędzie nacisku.

Jak do tej pory kościół Katolicki w Polsce ograniczał się do ataków słownych na Wiarę Przyrodzoną Słowiańską wypowiadanych w ewidentnej mowie nienawiści przez jego przedstawicieli, których uważano za skrajnych – jak Ojciec Rydzyk, ksiądz Natanek czy jeszcze inni. Akt spalenia Świętowita na Ostrowie Tumskim w widowisku, które miało charakter religijny ale i artystyczny, był przejawem eskalacji wrogości wobec naszej religii ze strony uczestniczących w jego przygotowaniu duchownych katolickich. Bezkarność tego aktu sprowokowała najwyraźniej ultrasów w rodzaju proboszcza Sulistrowic do ataku bezpośredniego. Jest to pierwszy bezpośredni, czynny atak Kościoła Katolickiego na symbol religijny innej religii w Polsce.

Czy datę 26 października 2013 roku należy traktować jako dzień wypowiedzenia wojny przez Kościół Katolicki wyznawcom innej religii w Polsce, jaką jest Wiara Przyrodzona Słowiańska? Być może.

Jak pamiętacie pisałem o tym wielokrotnie, że takie rzeczy będą się działy i że czeka nas konfrontacja, mówiąc wprost napaść ze strony księży katolickich, tych tracących poparcie “boskich” Pośredników Jedynej Słusznej Religii na Ziemi.

Być może jednak jest to głupota Proboszcza z Sulistrowic, albo prowokacja. W niedzielę w Krakowie dojdzie do spotkania, które wiele wyjaśni i w przyszłym tygodniu podejmiemy dalsze kroki. W każdym razie na pewno sprawa musi zostać nagłośniona w środowisku Rodzimowierczym.

Do tej pory niszczenie obiektów Wiary Przyrodzonej Słowian czy pomników (także pomników przyrody) miało charakter aktów wandalizmu dokonywanych przez “nieznanych sprawców”, tak w Polsce jak i na Ukrainie – w Kijowie, czy na wyspie Chortyca. Obecnie mamy do czynienia z akcją władz “samorządowych” w sprawie jednego zniszczonego pomnika, który planują usunąć w Bytowie (protest w tej sprawie i list do władz Bytowa organizował Ratomir Wilkowski na FB, jak na razie bezskuteczny, odpowiedź urzędasów oczywiście wymijająca) i z akcją kościoła katolickiego na Ślęży usuwającą Świętowita, z miejsca które ani nie jest ich własnością, ani im nie podlega decyzyjnie.

Jednocześnie proboszcz Sulistrowic – jak rozumiem w porozumieniu z władzami Gminy i Opiekunem Parku Krajobrazowego na Ślęży, postawili “drogę krzyżową” na głównym szlaku z Przełęczy Tąpadła na szczyt góry. Zaśmiecili cały krajobraz krzyżami (14 krzyży 5 metrowej wysokości każdy w drodze na górę na szlaku – na odcinku 2-3 kilometrów). Ktoś kto wydał na to zgodę jako zarządzający Ślężańskim Parkiem Krajobrazowym  popełnia przestępstwo przeciw temu krajobrazowi – coś takiego można zrobić wokół kościoła – bardzo fajnie – tam jest na miejscu, ale nie w parku krajobrazowym. Chcą po prostu zawłaszczyć Ślężę tak jak to bywało dawniej – tylko dla katolików. Taki jest, moim zdaniem,  efekt rządów w Gminie skrajnych ultrasów katolickich.

 

CB

Kupując (TERAZ – TUTAJ!)  Budujesz Wolne Media Wolnych Ludzi!

slowianic nr 2 przod

Podziel się!