Tradycyjnie już – Życzenia Świąteczno-Noworoczne od Starosłowiańskiej Świątyni Światła Świata dla Wszystkich!

IMG_0012komprTym razem chcę wszystkim przekazać wspaniałe życzenia z okazji Święta Narodzin Światła Świata jakie otrzymałem od jednego z Nas – Strażników Wiary Przyrodzoney Słowian – Jerzego Przybyła. Doszedłem do wniosku, że ja bym tak pięknych życzeń napisać nie potrafił.  Są proste, niby nic, ale jest w nich zawarty w sposób doskonały prastary Słowiański Duch.

Kopia Kopia halikonki piesn komprDrogi Czesławie

Z okazji zbliżających się Godów,Wielkiego Święta Słowiańskiego,Narodziny Bożego Światła-Bożej Krówki Wielkiej Przemiany, przesyłam Tobie,Portalowi ”Bialczynski ” i jego korespondentom i współpracownikom redakcji ”Slowianić”, zadrudze, Strażnikom Wiary Przyrodzonej życzenia wszelkiej pomyślności nieustępliwości w dochodzeniu do prawdy, odkrywaniu tajemnic o naszych przodkach-dziadach Słowianach, ich duchowości i sacrum, prywatnie –szczęścia zdrowia i pomyślności w rodzinie.

Życzenia wspomagam obrazem ”Heligonki pieśń”, głównego ludowego instrumentu, który towarzyszy żywieckiej tradycji Dziadów, który pomaga muzyką swą spełniać magiczne przesłania; obtańcowywania domu, gospodyni, gospodarza, dobytku, na ten Szczęśliwy Nowy Rok.

Symbolicznie zwyczaj ten odnosi się do czasów Słowian, słowiańskich mitów, i także do dzisiejszej tradycji na Żywiecczyźnie.

Kolędujący dziad Jerzy Przybył.

IMG_0034kompr

Załączam też oczywiście do tych życzeń życzenia własne dla Was Wszystkich Moi Drodzy, którzy tutaj zaglądacie, chociażby przypadkiem – Zdrowia , Dobrobytu i Szczęścia

oraz znowu od Jerzego, z jego niewyczerpanych zasobów kilka obrazów owych Dziadów Żywieckich o których tutaj napisał w jego malarstwie i w jego utrwaleniu fotograficznym

sprzedawca dziecięcych marzeń komprSprzedawca dziecinnych marzeń

IMG_0006 kompr

IMG_0005kompr

dziady -jakby do fotografi komprDziady jakby do fotografii

IMG_0039 kompr

IMG_0046kompr

IMG_0033kompr

DZIADY w drodze 09 komprDziady w drodze

IMG_0042 kompr

IMG_0154kompr

IMG_0036 kompr

Jukac z diabelskim przeslaniem komprJukac z diabelskim przesłaniem

IMG_0029 kompr

IMG_0047kompr

IMG_0050 komprIMG_0073kompr

galopujące konie w roczny rytm komprGalopujące konie w roczny rytm

IMG_0076kompr

IMG_0065kompr

IMG_0087kompr

Korowód Dziadów komprKorowód

IMG_0066komprIMG_0076komprIMG_0088kompr

jukac z nastrojem zimowym komprJukac z nastrojem zimowym

IMG_0092komprIMG_0098 kompr

IMG_0105kompr

DZIADOWSKI EXHIBICINISTAkomprDziadowski ekshibicjonista

IMG_0120komprIMG_0123kompr

IMG_0141 kompr

IMG_0011 kompr

jukac serdecznej dobroci komprJukac Serdecznej Dobroci

Obrazy malarskie „Dziadów żywieckich” Jerzego Przybyła znajdą się na kolorowej wkładce w wiosennym numerze kwartalnika „Słowianić – nr 4”
Podziel się!