18. 09 – Polacy mądrzeją i przestają oglądać TVN, TVP i Polsat!

TVP traci widzów, TVN – reklamodawców.

Nadszedł kres panowania telewizji. TVP 1, TVP 2, Polsat i TVN przestają być w ogóle oglądane przez odbiorców, którzy coraz bardziej masowo wybierają telewizję internetową. Kanały tzw. tematyczne także zieją nudą, ciągłymi powtórkami, filmami propagandowymi, pozbawionymi wartości merytorycznej, widowiskami w rodzaju : „Komu dzisiaj krokodyl odgryzie rękę”.

Z danych Nielsena wynika, że w grupie wiekowej 16-49 lat udział w rynku czterech wielkich stacji spadł z 53,2 proc. widzów w 2012 r. do 46,1 proc. w tym samym okresie roku 2013. Pomimo otwarcia przez cztery wymienione stacje nowych sezonów seriali, mocno reklamowanych show i zagranicznych hitów filmowych, nie udało się im zatrzymać odpływu widzów. W czasie tegorocznych wakacji nastąpiły największe w historii polskiego rynku zmiany w oglądalności, a latem padł rekord niskiej oglądalności czterech największych stacji (39,5 proc.).

Takie są moi drodzy efekty uprawiania ogłupiającej propagandy, siania kłamstwa i niezgody. Te cztery telewizje są już tak skrajnie niewiarygodne, że powoływanie się na rozpowszechniane tam treści zaczyna być po prostu wstydliwe, i świadczy w pewien sposób o naiwności powtarzającego owe propagandowe brednie, czyli o jego Lemingowatości. W młodzieżowym żargonie zaczęto nazywać te telewizje: „ogłupiaczami”, czy „rządową sraczką-szczekaczką”, a audycje takie jak „Czarno na Białym” czy np. Kuby Wojewódzkiego po prostu „obciachem”, którego się nie ogląda. Przyjęło się powszechne przekręcanie nazw niektórych szczególnie niewiarygodnych programów.  Ostatnio robi karierę sformułowanie „Szklanym Okiem”, które podsumowuje wszelkiego rodzaju wiadomości, informacje i dzienniki nadawane przez te stacje. Coraz powszechniej oglądana jest za to telewizja tematyczna w internecie: na przykład takie stacje jak Niezależna Telewizja i inne rzeczywiście niezależne.

Spieszę was poinformować, że prawdopodobnie niedługo ruszy i nasza telewizja, w której pierwiastek duchowy i Nowy Styl Życia, ekologia a także Słowiańskość i Nowa Świadomość znajdą swoje poczesne miejsce. Mamy też nadzieję na rychłe uruchomienie (wiosną przyszłego roku) nowego portalu Słowiańskiego z prawdziwego zdarzenia, gdzie będzie dostępna on-line owa telewizja, jak także najprawdopodobniej Niezależna.

Podziel się!