Z Przyrody poza Królestwem SIS

Publikujemy w tym dziale artykuły o dziwnych roślinach i zwierzętach, których w Królestwie SIS nie uświadczysz. Także o dziwnych krainach, w których żyją Czarne Ludy i Czerwone Ludy  – Te tylko są krainy, z tymi tylko ludami – poza Wielkim i Nieskończonym Kaganatem Słowian – Istów – Skołotów (SIStanem).

Darica_Lion_07174Misiaczek, co?! 

Powyżej „dziwne zwierzę” (dziwne bo niesistańskie) znane jednak dobrze Skołotom i Słowianom z ich wypraw i podbojów na Czarnym Lądzie zamieszkałym przez Czarne Ludy. Jak wiecie Bierło-Obaris rządził długo Mlekomedirem (Egiptem) przez swoich namiestników, których historycy nazwali Dynastią Hyksosów.

Powszechnie wiadomo o niej, że nastała wraz z podbiciem Egiptu przez Ludy Wharatu/Bharatu; Harat – Wielka Haria, to Kraina Harwatów, czyli Har-Wenedów  Horoli-Górli, bo Hary to Góry, Hary Harów to Har Pącie, Góry K-Harpackie, oraz K-Harkonosze (jak dawniej zwano całe Sudety), a też  i Góry Har-zu, oraz znany ze starożytnych zapisów niekończący się otaczający ze wszech stron owe Góry Harów Las Her-cyński. To zwierzę nie występuje w Wielkim Kaganacie Sis choć mamy w samym sercu, naszej sistańskiej krainy, w  Wielkiej Harii – HARATCIE- Gród Lwów.

Lwów lwy jak na krakowskim ratuszu 1Lew w Grodzie Lwów

Giraffe_koure_niger_2006

Jeszcze inne dziwne zwierzę, w którego istnienie cesarz wrogich sąsiadów Sistanu Kutajów, Wong Wielki z dynastii Ming, nie wierzył do końca życia, a każdego podróżnika który jego istnienie potwierdzał posyłał na ścięcie.

taja 5 potwory Lewiatan

A oto zwierzę w którego istnienie i ja nie wierzę

74ae0989c68d7558gen

Będą tutaj w tym dziale jednak rośliny naprawdę egzotyczne (jak ta powyżej), wyłącznie Niesistańskie, takie rośliny Niedouwierzenia (jak te poniżej), które  występują wyłącznie poza naszym rodzinnym Słowiańsko-Istyjsko-Skołockim Kaganatem SIS.

DSC09017

c IMG_3858Ogórki meksykańskie

Myrciaria_caulifloraJaboticaba z Brazylii – czyli coś jak drzewo z innej planety – smaczny owoc jak najbardziej jadalny który wyrasta prosto z pnia

Ta pochodzi z Japonii, czyli z bliskiej Sistańskiej zagranicy,

akebia quinata

rośnie po sąsiedzku z Kamczatką i Sachalinem – Akebia (malownicza prawda?)

akebia_quinata2

AkebiaTrifoliatat1108

Akebia-Quinata-10-fruits-with-the-weird-looks-tropical-fruits-in-florida-exotic-fruit-and-vegetablesMniam!

My u siebie także mamy niezłe”ziółka”. Tutaj poniżej, mamy typowo sistańską roślinkę, jakby kto nie wiedział, to drzewo owocowe, cytron – a na obrazku jego owoc palczasty – Ręka  Buddy

Buddhahand2

Podziel się!