01 07 2015 Niemiecki ONET.pl zaprzecza hejterom z PO cytującym prezydenta Dudę, ale nie prostuje kłamstw!

Ani dnia 30 czerwca, ani 1 lipca 2015 roku Niemiecki Portal Onet.pl mnie przeprosił Prezydenta Dudy na swojej stronie głównej. Daje tym dowód swojemu własnemu hejterstwu!

Niemiecki portal internetowy Onet.pl posłużył hejterom z PO – Pawłowi Zalewskiemu (czołowemu politykowi tej partii) i Andrzejowi Jeziorkowi (reżyser filmowy z Krakowa, dyrektor TVP – co za ohyda!) rozpowszechniającym po internecie kłamstwa o prezydencie Andrzeju Dudzie, jako źródło fałszywego tekstu. Jednak co charakterystyczne dla tego portalu nie tylko publikuje on dalsze hejterskie materiały własne i fałszerskie teksty z Newsweeka dotyczące np. Pawła Kukiza, ale też i nie sprostował na swojej głównej stronie owego kłamstwa, którego dokonano z wykorzystaniem portalu ONET.PL

Jest to dziwna sytuacja ponieważ okazuje się, że portalowi ONET.PL nie zależy na wiarygodności i dobrej opinii Polaków, jak też nie zależy mu na dobrym imieniu własnej marki. Dziwi mnie, że niemiecki portal Onet nie ściga sprawców tego oszustwa internetowego, którzy Onetowi przypisują hejterstwo wobec prezydenta Dudy. Może jednak nie powinno to nas dziwić bo podobne artykuły do tego omawianego poniżej publikuje się na tym portalu codziennie i są poświęcone nie tylko Dudzie, ale także Pawłowi Kukizowi. Tak więc można rzec, że Niemiecki Portal ONET.PL zamiast zająć się informacją uprawia politykę i angażuje się bezpośrednio po stronie tonącej Platformy Wier(u)tniczej (PO), włączając się tym samym w propagowanie iście goebelssowskiej mowy nienawiści, przewrotnie zwanej w szeregach PeOwców „językiem miłości i pokoju”.

Sprostowanie Onet.pl zamieszczone przez Niezalezna.pl

http://niezalezna.pl/68483-oswiadczenie-onetu-po-tekscie-niezaleznapl-o-zmyslonym-cytacie-andrzeja-dudy

Oświadczenie Onetu po tekście niezalezna.pl o zmyślonym cytacie Andrzeja Dudy

Dodano: 30.06.2015 [07:16]
Oświadczenie Onetu po tekście niezalezna.pl o zmyślonym cytacie Andrzeja Dudy - niezalezna.pl

foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

W niedzielę portal niezalezna.pl opisał schemat masowego rozpowszechniania fikcyjnych, obraźliwych słów nt. emigrantów, przypisywanych prezydentowi elektowi. Jak ustaliła „Gazeta Polska Codziennie”, jeden z profili atakujących prezydenta Andrzeja Dudę i Prawo i Sprawiedliwość taki post ze zmanipulowanym cytatem Dudy specjalnie opłacił w celu rozpromowania. Tymczasem Grupa Onet.pl wydała oświadczenie „w sprawie spreparowanego materiału krążącego w mediach społecznościowych”.

W mediach społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter rozpowszechniana jest informacja, w której przypisuje się prezydentowi elektowi słowa, których nigdy nie wypowiedział na temat emigrantów. W tytule udostępnianych wpisów wmawia się Andrzejowi Dudzie, że powiedział, iż „emigranci to zdrajcy narodu” i „nie ma dla nich miejsca w naszym kraju”.

Schemat rozpowszechniania zmyślonego cytatu opisaliśmy na naszym portalu. Dziś „Gazeta Polska Codziennie” daje przykład nie tylko rozpowszechniania, ale sponsorowania tego typu wpisu na portalu Facebook.com.

Pierwotnie zmanipulowany odnośnik do tekstu pojawił się na sympatyzującej z Platformą stronie pod tytułem „Nie lubię PiS”. Pod wpisem posypały się wulgarne i obraźliwe komentarze, a link został udostępniony już blisko 2 tys. razy.

Post na innej stronie: „Sokzburaka” (od ponad roku funkcjonującej na Facebooku), w którym nowemu prezydentowi przypisuje się te słowa, został nawet opłacony jako post sponsorowany. „Codziennej” nie udało się ustalić, kto to zrobił. W rozpowszechnianie nieprawdziwych wypowiedzi Dudy zaangażował się członek Platformy Obywatelskiej Paweł Zalewski. Godzinę po ujawnieniu manipulacji, polubił jeden z takich postów na Facebooku. Dzięki temu zmanipulowany cytat dotarł również do jego znajomych

– czytamy w „Codziennej”

Tymczasem Onet.pl, portal któremu atakujący Dudę przypisują, że takie słowa Andrzeja Dudy rzeczywiście na portalu zostały zacytowane – złożył oświadczenie w tej sprawie.

Stanowczo odcinamy się od tytułu “Andrzej Duda: Emigranci to zdrajcy narodu. Nie ma dla nich miejsca w naszym kraju”, którym 28 czerwca został opatrzony materiał o Prezydencie Elekcie – Andrzeju Dudzie i opublikowanym na FB. Redakcyjny – czyli oryginalny – tytuł tej publikacji, widoczny przez cały czas w adresie źródłowym artykułu, brzmi: “Andrzej Duda: projekt wieku emerytalnego w sierpniu”. Redakcyjny tytuł w pełni przystaje również do treści materiału omawiającego kwestie projektu zmiany wieku emerytalnego w Polsce

– czytamy w komunikacie Moniki Lech, dyrektor Grupy Onet-RASP. W imieniu korporacji informuje ona, że „redakcja Onet.pl nie ma nic wspólnego z krążącym w mediach społecznościowych, spreparowanym materiałem, którego oryginalna wersja pojawiła się na łamach portalu 24 czerwca 2015, a ze zmodyfikowanym i zniekształcającym istotę materiału tytułem – 28 czerwca na łamach serwisu Facebook”. Monika Lech również w imieniu redakcji wyraża żal z powodu całej sytuacji.

W imieniu redakcji Onet.pl wyrażam żal z powodu zaistniałej sytuacji, a także zaniepokojenie, że w przestrzeni największego serwisu społecznościowego dochodzi do tego typu nadużyć. Jednocześnie, wszystkich zainteresowanych informacjami z pierwszej ręki zapraszam do źródła: czerpiąc informacje z tzw. zajawek z social mediów bardzo łatwo o pomyłkę, czego dowodem jest powyższy przypadek.

– pisze przedstawicielka Onetu.

Oto jak działa Onet – pierwsza strona portalu z 30 06 2015 godzina 7.40

onet 30 06 2015 g 7-40Brak jakiegokolwiek artykułu na temat fałszerstwa, posłużenia się marką Onet.pl do fałszerstwa i hejterstwa przedstawicieli PO.

Hejterstwo na Onet.pl – przeczytajcie artykuł pod linkiem dotyczący Pawła Kukiza

http://polska.newsweek.pl/ludzie-zawiedzeni-pawlem-kukizem-opinie,artykuly,365915,1.html

onet 30 -2Swoją drogą skala histerii Yetiyelity i zmasowana propaganda jaką uprawiają świadczy dokładnie o tym że Paweł Kukiz jest od nich naprawdę niezależny i gotów zrobić im prawdziwe kuku, żeby nie powiedzieć gotów ich zmusić do popełnienia sepuku!

 

Paweł Kukiz oczywiście ma rację mówiąc, ze niepotrzebny jest program tylko plan na konkretne sprawy i zmiany w tychże sprawach. Jeszcze raz powtórzmy sobie – główne zadanie ruchu Kukiza to zmienić Konstytucję III RP, tak by mogła się stać IV RP, czyli Wolną Polską a nie kolonią Rosji, Niemiec czy USA. W tym kontekście dalsze punkty „programu” to nadwyżka jaką otrzymamy głosując na Ruch w październiku. Cokolwiek więcej uda mu się zrobić to jest już Nasz Zysk.

Podziel się!