28. 01. 2014 – Wirtualna Polska w rękach amerykańskich Banksterów?

„Transakcja zostanie sfinansowana przez fundusz Innova Capital, którego pośrednikiem w tej operacji jest szwajcarska spółka European Media Holding. Fundusz o którym mowa skupia głównie inwestorów z USA. „.

Faktyczny udział banksterów amerykańskich w tym Funduszu jest niezaprzeczalny. Przytaczamy poniżej wiadomość z 2007 roku o przejęciu Banku Gudzowatego, która to potwierdza. Inne informacje wydobyte z Internetu na temat tego funduszu, także  wskazują na sefardyjskich banksterów z Nowego Jorku.

„Fundusz Inwestycyjny Innova Capital – jedna z pierwszych firm private equity w Europie Środkowej. Innova Capital zarządza pięcioma funduszami inwestycyjnymi, których łączny kapitał wynosi blisko 900 milionów Euro. Podaje się, że „..Inwestorami w funduszach Innova są instytucje z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych”.

Tym samym wszystkie duże polskie portale internetowe przeszły w ręce Niemców i amerykańskich Banksterów. Myślę, że teraz jest dla was oczywiste, iż musimy tworzyć bardzo szybko Niezależne Media w Polsce. Mam nadzieję, że nie jest za późno!

CB

Czyj naprawdę jest Innova Capital?

Amerykański inwestor w banku Gudzowatego

qub
15.11.2007
…Być może już w przyszłym tygodniu spółka amerykańskiego funduszu Innova Capital odkupi od rodziny Aleksandra Gudzowatego 81 proc. akcji Banku Współpracy Europejskiej – powiedział nam Krzysztof Kulig, partner funduszu….

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na połączenie o2 i Wirtualnej Polski.

http://finanse.wp.pl/kat,1033693,title,UOKiK-wydal-zgode-na-polaczenie-o2-i-Wirtualnej-Polski,wid,16362609,wiadomosc.html?ticaid=1121a1


Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na połączenie o2 i Wirtualnej Polski. W efekcie powstanie lider segmentu portali horyzontalnych pod nazwą Grupa Wirtualna Polska. Finalizacja transakcji spodziewana jest w lutym 2014 r.

Zgoda Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) dotyczy przejęcia przez o2 sp. z o.o. kontroli nad Wirtualną Polskę S.A., poprzez nabycie 100 proc. akcji Wirtualnej Polski S.A.

– Cieszymy się z uzyskanej zgody i czekamy na finalizację transakcji. Rozpocznie ona proces tworzenia nowego lidera w segmencie portali i dostawców kont e-mail w Polsce. Bazując na listopadowych wynikach badania Megapanel PBI/Gemius możemy powiedzieć, że dziś mielibyśmy 17,4 miliona użytkowników, co daje ponad 80-proc. zasięg w polskim Internecie – mówi Jacek Świderski z zarządu Grupy o2 S.A.

W listopadzie 2013 roku UOKiK wydał zgodę na przejęcie kontroli nad Grupą o2 S.A. przez European Media Holding, wchodzący w skład grupy kapitałowej, skupiającej fundusze inwestycyjne zarządzane przez Innova Capital. Był to pierwszy etap transakcji, niezbędny do przeprowadzenia połączenia o2 i Wirtualnej Polski. Finalizacja zakupu akcji Wirtualnej Polski S.A. przez o2 sp. z o.o. spodziewana jest jeszcze w lutym 2014 r.

Wirtualna Polska:
Pierwszy polski portal internetowuy, kompleksowa, multimedialna platforma komunikacji, informacji, skuteczne medium reklamowe. Miesięcznie WP.PL odwiedza ponad 13 milionów użytkowników. Lider w segmencie poczta elektroniczna. Zajmuje wiodącą pozycję wśród portali w kategoriach mobile, wideo, informacje i publicystyka, sport, biznes, rozrywka, lifestyle.

Grupa o2:
Jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się grup internetowych w naszym kraju. Należy do niej między innymi portal o2 – najpopularniejszy serwis informacyjno- rozrywkowych w Polsce. Grupę o2 tworzy kilkadziesiąt serwisów tematycznych, z których najpopularniejsze to „Pudelek”, „Wrzuta” czy „Kafeteria” – miesięcznie odwiedza je ponad 9 milionów Internautów. Grupa o2 to również komunikator internetowy „Tlen” oraz najszybciej rozwijająca się poczta e-mail w Polsce.

Innova Capital:
Należy do czołówki środkowoeuropejskich funduszy private equity inwestujących w segmencie średnich przedsiębiorstw. Od momentu rozpoczęcia działalności w 1994 r. do chwili obecnej fundusz Innova Capital zainwestował blisko 500 mln EUR w 40 przedsiębiorstw działających w 10 krajach regionu. W 2010 r. magazyn Unquote wyróżnił Innova Capital nagrodą Fundusz Roku Europy Środkowo-Wschodniej za emisję piątego funduszu Innova/5.

Innova i właściciel Pudelek.pl kupili Wirtualną Polskę za 375 mln zł

Potwierdziły się informacje „Rzeczpospolitej”. Telekomunikacja Polska poinformowała dziś wieczorem, że sprzedała portal Wirtualna Polska na rzecz spółki O2 (właściciel portalu o2.pl, serwisu pudelek.pl i hotmoney.pl) wspieranej przez fundusz Innova Capital.

Tylko termin publikacji informacji jest nieco zaskakujący.  Jeszcze wczoraj zarząd TP pytany o transakcję informował, że popisania umowy spodziewa się „przed końcem roku”.

TP (Orange Polska) podała właśnie, że otrzyma za WP w sumie około 375 mln zł, czyli nieco więcej niż spodziewali się analitycy, wyceniający portal na około 320 mln zł.

Cena może się jeszcze zmienić przy rozliczeniu zamknięcia transakcji. Dojdzie do niego w I kwartale przyszłego roku, ale już dziś telekomunikacyjna firma spodziewa się, że jej zysk brutto powiększy się wówczas o 180 mln zł.

Przeniesienie własności akcji Wirtualnej Polski na O2 nastąpi po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie.

Za transakcją stoi dodatkowo fundusz Innova Capital, który zainwestował jednocześnie w obie internetowe firmy. Właśnie wydano komunikat w tej sprawie.

„Fundusz private equity Innova Capital poprzez swoją spółkę European Media Holding S.à r.l., sfinansuje zakup Wirtualnej Polski i połączenie jej z Grupą o2. Transakcja daje początek procesowi tworzenia grupy medialnej pod nazwą Grupa Wirtualna Polska – lidera w segmencie portali horyzontalnych w Polsce” – czytamy.

„Połączenie o2 oraz Wirtualnej Polski oznacza powstanie nowego lidera wśród portali internetowych w Polsce, oferującego wszechstronne treści – począwszy od newsów, poprzez informacje sportowe, po rozrywkę i life style, ale również nowoczesne usługi dostępne poprzez aplikacje mobilne czy pocztę e-mail” – napisano w komunikacie.

– o2 i WP są komplementarne produktowo. Połączenie da nam skalę działalności i śmiałość, jaka jest obecnie niezbędna dla zdynamizowania rozwoju organicznego. Dzięki integracji uzyskamy możliwość zaoferowania klientom i użytkownikom atrakcyjnych treści wideo, ciekawych serwisów tematycznych i aplikacji mobilnych. Liczymy także, że zdwojonym wysiłkiem inwestycyjnym umocnimy pozycję lidera na rynku poczty elektronicznej w Polsce  – mówi cytowany w informacji prasowej Jacek Świderski z zarządu Grupy o2.

– Wierzymy, że dzięki połączeniu o2 i Wirtualnej Polski stworzymy gracza numer jeden  w Polsce. Obserwujemy rynek internetowy, nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie. Będziemy szukać kolejnych możliwości akwizycyjnych, również w obszarach wykraczających poza to, co oba portale robiły do tej pory – mówi Krzysztof Krawczyk, partner funduszu Innova Capital.

I dodaje: – W tym roku mija osiemnaście lat od powstania Wirtualnej Polski. Połączenie z o2 otwiera zupełnie nowy rozdział w historii serwisu, który już teraz jest numerem jeden pod względem liczby użytkowników kont e-mail. Zamierzamy dobrze wykorzystać ten moment, by osiągnąć tę samą pozycję w następnych kategoriach.

– Konsolidacja z o2 otwiera nowe perspektywy przed Wirtualną Polską – pierwszym polskim portalem. Łączymy nasze kompetencje i potencjały, produkty oraz możliwości reklamowe – wszystko to jest gwarancją dynamicznego rozwoju Grupy. Wirtualna Polska to lider sektora mobile i komunikacji elektronicznej. Zajmujemy pierwsze miejsce m.in. w tak ważnej dla wydawcy kategorii, jak informacje i publicystyka – mówi Grzegorz Tomasiak, prezes Wirtualnej Polski.

TP (Orange Polska) przy transakcji doradzał Rothschild Polska.

Kupując (TERAZ – TUTAJ!)
Budujesz Wolne Media Wolnych Ludzi
nowe przygody okładka
Podziel się!