09 06 2015 – RMF FM – radio, które kłamie! GW – gazeta, która insynuuje!

Paweł Kukiz napisał do prezydenta Bronisława Komorowskiego list otwarty. Muzyk odnosi się w nim do sprawy, której… nie ma.

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/kukiz-da%c5%82-si%c4%99-nabra%c4%87-i-napisa%c5%82-do-prezydenta-list-otwarty/ar-BBkQ2AP?ocid=ASUDHP

RMF FM alarmowało, że przeprowadzenie referendum ws. JOW-ów 6 września będzie niemożliwe, jeżeli prezydent nie opublikuje dziś postanowienia w tej sprawie. To jednak błędna interpretacja przepisów zawartych w ustawie o referendum. W opinii Biura Legislacyjnego Senatu znajduje się informacja, według której to właśnie 8 czerwca jest pierwszym dniem, w którym postanowienie może zostać ogłoszone.

Paweł Kukiz – prawdopodobnie w reakcji na doniesienia RMF – opublikował dzisiaj na swoim profilu na Facebooku list otwarty do prezydenta Komorowskiego. I komentuje sprawę, która… nie istnieje.

Panie Prezydencie! Przed drugą turą wyborów skierował Pan w trybie pilnym wniosek o przeprowadzenie ogólnonarodowego referendum w sprawie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych a Senat Pański wniosek uchwalił.

W tym czasie – padały pod Pańskim adresem zarzuty, że jest to działanie koniunkturalne i że tak na prawdę zarówno Pan jak i Platforma Obywatelska jesteście wrogami JOW. Zarzucano też, że wniosek o referendum wypływał z chęci pozyskania tych osób, które głosowały na mnie popierając zmianę ordynacji wyborczej i postulat wprowadzenia JOW w wyborach do Sejmu. Tłumaczył Pan wówczas, że to nieprawda i że referendum inicjuje Pan z własnej woli jako zwolennik zmiany ordynacji.

Pozwalam sobie – Panie Prezydencie – zwrócić uwagę, iż jutro upływa termin, w którym ma Pan zatwierdzić uchwałę Senatu podjętą na Pański wniosek. Mam nadzieję, że nie zapomni Pan tego uczynić i pozostawi Pan po sobie jednak pamięć tego prezydenta, który w tej ważnej sprawie umożliwił Narodowi wypowiedzenie się. W przeciwnym razie byłby Pan zapewne pierwszym prezydentem, który wetuje uchwałę podjętą na własny wniosek.

Chcę wierzyć, że nie tylko zdobędzie się Pan na konsekwencję, ale i zechce odejść w sposób pozwalający zachować o sobie dobre zdanie i referendum przez Pana zainicjowane dojdzie do skutku.

 

Jak się okazuje Radio RMF FM rozsiewa w celu podniesienia sobie słuchalności nieprawdziwe wiadomości, które maja za zadanie wzbudzić niepokój społeczny, zaś Gazeta Wyborcza specjalizuje się w zgadywaniu myśli i zamiarów już nie tylko Kaczyńskiego ale także Kukiza.  Ideolodzy i redaktorzy z Czerskiej i Wiertniczej to prawdziwi jasnowidze i telepaci.

Powinni byli napisać co się wydarzyło: czyli że Kukiz napisał list do Komorowskiego, żeby się chłopina pospieszył i nie zapomniał sobie w ciężkim szoku i depresji po porażce wyborczej, o podpisaniu odpowiedniego dokumentu o referendum w sprawie JOWów. Zamiast tego napisali jak można powyżej przeczytać, ze Kukiz się pomylił, ze czegoś nie zrozumiał, że niepotrzebnie napisał do pana Prezydenta.

Weźcie się wreszcie za solidną dziennikarkę jasnowidze i telepaci z GW, bo jak wam idzie z przewidywaniem przyszłość, prognozowaniem i odgadywaniem cudzych intencji to już wiemy nie tylko po wyborach na prezydenta 2015, ale od bardzo dawna. Myślę, że gdybyście dzisiaj napisali, że Wiedźmin to fajna gra komputerowa, to jutro Wiedźmin przestałby się w ogóle sprzedawać. Dzisiaj już nawet przedszkolaki wiedzą, że GW to obciach.  

 

 

 

Podziel się!