26.11 – Jeszcze nie nastał grudzień a PO ma oficjalnie już tylko 19% poparcia. Prawda jest dla nich gorsza.

Oto oficjalny komunikat w prorządowych mediach na Interia.pl i Rzeczpospolita

Sondaż dla „Rzeczpospolitej”: PO poniżej 20 proc.Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/prasa/news-sondaz-dla-rzeczpospolitej-po-ponizej-20-proc,nId,1063894
Choć poparcie dla PO kurczy się od wielu miesięcy, to po raz pierwszy jej notowania spadły poniżej 20 proc. Na Platformę chce głosować 19 proc. respondentów – wynika z sondażu IBRiS Homo Homini dla „Rzeczpospolitej”.

W badaniu przeprowadzonym wśród osób deklarujących, że pójdą do urn (47 proc. ankietowanych) zwycięża PiS, na który chce głosować 29 proc. Oznacza to, że w porównaniu z sondażem sprzed 2 tygodni PO straciła 1 pkt proc., a PiS – 2.

Do Sejmu dostałyby się też: SLD 15 proc. (bez zmian), PSL 6 proc. (wzrost o 2 pkt proc.) i Twój Ruch 5 proc. (spadek o 1 pkt proc.).

Respondentów zapytano też o ostatnie zmiany personalne w rządzie. 73 proc. deklaruje, że rekonstrukcja nie wpłynie na ich zaufanie do gabinetu PO-PSL. Rządowi po liftingu bardziej ufa 6 proc., a mniej – 14 proc. 7 proc. odpowiedziało: trudno powiedzieć.

Sondaż telefoniczny przeprowadzono w dn. 22-23 listopada na reprezentatywnej próbie 1100 dorosłych Polaków.

flaga_polska

Mój komentarz

1. Sprytnie i długo czekano z tym sondażem – aż wybrzmią tzw. rekonstrukcja w rządzie i konwencja Platformy wycinająca Schetynę. Gdyby sondaż odbył się zaraz po 11 listopada, np 15 listopada po prowokacji rządowej wynik byłby znacznie niższy.

2. W so0ndażach nie uwzględnia się Ruchu Narodowego, który moim zdaniem mimo wszystko po Marszu Niepodległości może odtrąbić sukces i zdyskontować go na poziomie 10% poparcia gdyby teraz były wybory do sejmu.

3. Nieuwzględnianie Ruchu Narodowego w sondażach dodaje punkty paradoksalnie zarówno PiS, PO jak SLD. Ruch Narodowy odciągnie po 2% z każdego z tych ugrupowań.

4. W chwili obecnej wciąż nie włączyły się jeszcze Związki Zawodowe, które grają swoją własną grę – czyli jeszcze wciąż nie mamy strajków, które dopiero się rozpoczną.

5. Miejsce Ruchu Narodowego może też zająć inna partia Prawica Liberalna – np. Korwina Mikkego.

Jaki zatem jest na chwilę obecną stan preferencji Polaków? Mogę to wam powiedzieć bez kosztownych badań, na podstawie obserwacji komentarzy internetowych i ogólnego nastawienia niezależnych mediów  – bez żadnego  Homo Homini czy innej sondażowej bzdeciarni prorządowej:

Gdyby wybory odbyły się w tej chwili i uwzględniono by wszystkie ważne siły polityczne jakie wezmą w nich udział wynik byłby przypuszczalnie następujący:

PiS – 35%

PO – 16%

SLD – 12%

RN lub KNP Korwina – 10%

i na tym koniec! PSL – 4% Palikot – 4%.

A to oznacza że istnieje realna szansa diametralnego oczyszczenia Polski z Efektów Okrągłego Stołu i Postkomuny oraz zdrajców i agentury.

Warunkiem jest start RN lub KNP (Korwin-Mikke) w wyborach. Pierwszy kwartał 2014 może być krytyczny dla PO. Może ona osiągnąć w tym czasie już wyniki rzędu 10%.  Platforma Obywatelska po ucieczce I garnituru z ministerstw i oddaniu ich młodziakom z łapanki chociaż udaje, że „czuje się świetnie” (parafrazując Korę) to „stoi, stoi, stoi” – nad własnym grobem, a wieko trumny jest już otwarte przez „Obywateli”.

Dlaczego uważam że Ruch Narodowy odniósł znaczący sukces – Bo trwa kampania intensywnego opluwania jego czołowych postaci oraz ciągłego eksponowania sprawy rosyjskiej ambasady w finansowanych przez Niemców mediach takich jak np. Onet.pl, czy telewizjach opanowanych przez postkomuchów jak TVN.

Wolnym Ludziom nie będzie łatwo w kraju rządzonym przez taki układ i to układ posiadający zdolność przeprowadzenia zmian w konstytucji.  Mamy tylko jedno wyjście rozsądne – poprzeć ten rysujący się kierunek zmian w nadchodzącym roku 2014. Ale jednocześnie od zaraz zaczniemy budować swój własny ruch – Ruch Wolnych Ludzi. Nadamy mu charakter plemiennego ludowego wiecu różnorakich opcji. Powinno to być jak sądzę szerokie spektrum, nowocześnie pojmujących Polskę Narodową organizacji i osób prywatnych, w którym każdy uczestnik dysponowałby prawem inicjatywy co do uchwał, każda inicjatywa podlegałaby dyskusji, każdy miałby jeden głos a wszystkie decyzje podejmowane by były w głosowaniu BEZPOŚREDNIM.

Jak już zapewne widzą w tej chwili wszyscy wnikliwi obserwatorzy polityki i analitycy sytuacji politycznej w Polsce, obecność Niklota w Ruchu Narodowym  i poparcie dla Niklota ma dla nas kluczowe znaczenie w nadchodzących latach.

Podziel się!