12. 2014 Ukraina Wschodnia i Krym pod okupacją Rosji: chaos, bezprawie, bunty i głód!

Za portalem Kresy24.pl:

 

Bunt w szeregach separatystów! Wygonili Kozaków i wypowiedzieli posłuszeństwo Noworosji

http://kresy24.pl/59259/bunt-w-szeregach-separatystow-wygonili-kozakow-i-wypowiedzieli-posluszenstwo-noworosji-wideo-foto/

Fala głodowych buntów ogarnęła w ciągu ostatnich dni tereny kontrolowane przez separatystów na Ukrainie. W Swierdłowsku i Czerwonopartizansku miejscowe oddziały wystąpiły przeciwko rosyjskim Kozakom i wypowiedziały posłuszeństwo władzom Ługańskiej Republiki Ludowej i Noworosji.

„Od tej chwili nie podlegamy ani LNR, ani Noworosji. Nie zgadzamy się z nimi” – oświadczył w Czerwonopartizansku miejscowy komendant separatystów Denis Ponizownyj. „Won z miasta!” – skandował w Swierdłowsku do rosyjskich Kozaków rozwścieczony 2-tysięczny głodny tłum – podaje censor.net.

„Kiedy dostaniemy wypłaty? Kiedy dostaniemy emerytury?” – krzyczeli protestujący przed siedzibą miejscowych władz. Potem oblali niebieską i żółtą farbą drzwi miejscowej komendantury separatystów, komisji poborowej oraz wytłukli kamieniami szyby w budynkach. Ktoś namalował napis: „ – to Ukraina!”

Bunt usiłował stłumić stacjonujący w mieście garnizon rosyjskich Kozaków. Wtedy jednak na stronę protestujących przeszły nieoczekiwanie miejscowe oddziały separatystów. wycofali się. Demonstranci zapowiedzieli, że od tej pory będą protestować codziennie. Protesty odbyły się także w Czerwonopartizansku. „Nie ma pieniędzy! Nie ma co jeść!” – krzyczał tłum.

Podobne doniesienia nadeszły z Jenakijewa. Do siedziby miejscowych władz wtargnęły matki samotnie wychowujące dzieci i z rodzin wielodzietnych domagając się natychmiastowych wypłat zasiłków – donosi „Nowoje Wriemia”. „Pieniędzy nie ma” – tłumaczył kobietom miejscowy „mer” i zapewniał, że „pojedzie po nie do Doniecka, pieniądze na pewno przyjadą z Rosji”. W końcu kobiety zmusiły go aby wydał im całą zawartość miejscowych magazynów żywności.

 

Informacje o głodowym buncie nadeszły także z miejscowości i Makijewka – mieszkańcy, głównie kobiety i emeryci, zablokowali w nich główne ulice. „Bojownicy wchodzą do sklepów i za darmo zabierają z nich co chcą, a nas na nic nie stać. Z czołgu zupy nie ugotujesz” – mówili protestujący.

 

Szturm mieszkańców na administrację separatystów. „Zupełne zezwierzęcenie…”

Gorlowka_bunt

Rozwścieczony tłum mieszkańców wdarł się do budynku administracji separatystów w Gorłowce – podaje portal Gorlovka.ua, powołując się na licznych świadków i uczestników zamieszek.

Poszło o wydawanie talonów na wypłaty rekompensat za emerytury, których wypłat władze Ukrainy zaprzestały na terytoriach zajmowanych przez separatystów. Samozwańczy premier Donieckiej Republiki Ludowej Aleksander Zacharczenko zapowiedział, że w tej sytuacji władze DNR same będą wypłacać emerytom po ok. 1000 hrywien (200 PLN) miesięcznie.

Okazało się jednak, że tylko niektóre administracje separatystów były przygotowane do wydawania „talonów na emerytury”. Zniecierpliwiony tłum wdarł się więc do administracji w dzielnicy Kalinińska i zdemolował pomieszczenie.

„Ludzie zajęli budynek szturmem. Żywa ludzka masa wyłamała drzwi wejściowe i powybijała szyby. To było zupełne zezwierzęcenie, jakby ludzie nagle stracili wszelkie ludzkie cechy. Wdzierali się do środka, tratując się nawzajem, depcząc po głowach leżących i raniąc się potłuczonym szkłem” – opowiada dziennikarzom jedna z mieszkanek Gorłowki.

Według niej, wiele osób zostało rannych – interweniowało pogotowie. Milicja separatystów próbowała rozpędzić tłum.

Na razie nie wiadomo, co dalej z wypłatą emerytur w Gorłowce i innych miastach DNR i LNR. Władze tych republik liczą, że dostaną na ten cel pieniądze z Rosji.

Kresy24.pl / telegraf.by, unian, gorlovka.ua

http://kresy24.pl/60638/szturm-mieszkancow-na-administracje-separatystow-zupelne-zezwierzecenie/

 

„Czarny Tulipan” działa na Ukrainie. Znaleziono 150 zwęglonych ciał. „To dopiero początek…”

Ukraina_ciala

Ponad 90 procent z nich nie da się zidentyfikować bez pobrania próbek DNA. Ciała znaleziono w ponad dziesięciu ukraińskich miejscowościach – podaje portal Segodnya.ua. Według ekspertów, to dopiero początek makabrycznych znalezisk – jest prawie pewne, że zwęglonych lub rozkładających się zwłok będzie wkrótce znacznie więcej.

Ciała ponad 150 ukraińskich żołnierzy poległych w czasie walk w Donbasie znaleziono m.in. w rejonie miejscowości , , . Łącznie ekshumowano je w 31 miejscach. Znaleziono też zwłoki dwojga cywilów, w tym kobiety. Poszukiwaniami zajmuje się specjalna misja humanitarna „Czarny Tulipan”.

„Znajdujemy ciała zakopane po kilka w jednym grobie, ale także zbieramy te, które są porozrzucane po polach lub tkwią w spalonych czołgach i transporterach” – mówi szef misji „Czarny Tulipan” Jarosław Żyłkin.

Według niego, na miejscach walk toczonych w Donbasie mogą jeszcze znajdować się zwłoki kolejnych setek żołnierzy. „To dopiero początek. Według naszych obliczeń, w tym rejonie jest jeszcze kilkaset ciał. A przecież w Obwodzie Ługańskim w ogóle jeszcze nie rozpoczęliśmy poszukiwań” – przyznaje Żyłkin.

90% znalezionych ciał nie da się zidentyfikować bez pobrania i porównania DNA – szacuje inny uczestnik misji Jarosław Tynczenko. Dlatego próbki DNA pobrano już w celu porównania u około 500 ukraińskich rodzin, których bliscy zaginęli bez wieści w rejonie walk w Donbasie.

 

http://kresy24.pl/60679/czarny-tulipan-dziala-na-ukrainie-znaleziono-150-zweglonych-cial-to-dopiero-poczatek/

 

Reuters: Unia Europejska zaostrzy sankcje wobec Krymu

UE roz­sze­rzy zakaz in­we­sto­wa­nia na Kry­mie, co ma ude­rzyć w ro­syj­skie firmy wy­do­by­wa­ją­ce ropę i gaz na Morzu Czar­nym. De­cy­zje mają być ogło­szo­ne na szczy­cie unij­nym, który od­bę­dzie się w tym ty­go­dniu – po­in­for­mo­wa­li o tym przed­sta­wi­cie­le Unii Eu­ro­pej­skiej, cy­to­wa­ni przez Reu­te­ra.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/reuters-unia-europejska-zaostrzy-sankcje-wobec-krymu/6wvkm

Łukaszenka: Rosyjski rynek się załamał, a nasz razem z nim…

Lukaszenko-strach

zażądał od lokalnych urzędników, by w zaistniałej sytuacji bardziej się „sprężali”, a tym, którzy nie będą w stanie rozwiązywać problemów zagroził więzieniem. Prezydent oświadczył, że przestaje „modlić się do Rosji”, bo źle na tym wychodzi.

15 grudnia podejmując kolejne decyzje kadrowe wśród urzędników szczebla lokalnego, przywódca państwa znów akcentował konieczność dywersyfikacji eksportu. Łukaszenka oświadczył, że w tej trudnej sytuacji jaka zaistniała z powodu konfliktu w regionie należy ratować produkcję, żeby nie „wyprowadzać ludzi na ulicę”.

Według prezydenta zależność od rynku rosyjskiego nieco się zmniejszyła, „ale to jeszcze za mało”.

„Nie możemy ciągle modlić się do jednej Rosji, choć to dla nas bratni kraj. Widzicie, że ten jedyny rynek się załamał, a my w ślad za nim polecieliśmy. Tak, kiedyś sprzedawaliśmy do Rosji 85 procent produkcji, teraz tylko 40-45 procent. Zmniejszyliśmy uzależnienie od jednego rynku, ale jak widać za mało”.

Łukaszenka wyznaczył w tej sytuacji zadanie wejścia „za wszelką cenę” na nowe rynki, w tym do USA. Zauważył, że liderzy lokalnych władz powinni również bardziej interesować się pracą przedsiębiorstw znajdujących się na ich terytoriach, pomimo tego, że ich kompetencje tak daleko nie sięgają.

„Miejcie na uwadze jedno: cudzych firm w waszej okolicy nie ma. One wszystkie są wasze. Wy w waszych rejonach jesteście prezydentami!” – powiedział Łukaszenka. – Nie wstydźcie się ich odwiedzać i zadawać pytań o osiągnięte rezultaty”.

Jak pisze portal charter97.org, prezydent zdenerwował się słysząc od przedstawiciela mińskiego „gorispałkomu” o problemach stołecznego budownictwa.

„W imię rewolucji, trzeba rozwiązać ten problem – powiedział Aleksander Łukaszenka. – Są tacy, którzy płacą. Jestem przekonany, że ludzie płacą godziwie, zgodnie z umową. Są też tacy, którzy mają budować. Obawiam się, że są tam problemy, w tych firmach budowlanych. W imię rewolucji musicie rozwiązywać te problemy! W przeciwnym razie – ja tylko jeszcze raz chcę wam przypomnieć, wszystkich posadzimy!”.’

Kresy24.pl

http://kresy24.pl/60659/lukaszenka-rosyjski-rynek-sie-zalamal-a-nasz-razem-z-nim/

Dyktator straszy Białorusinów kolorowymi rewolucjami i eksportem nienawiści

ploszcza
Aleksander zwołuje radę bezpieczeństwa narodowego. Jego zdaniem sytuacja w regionie i na świecie nigdy wcześniej we współczesnej historii nie była tak dramatyczna, a winę za stan rzeczy ponoszę media i .

„Być może nigdy wcześniej we współczesnej historii poglądy na temat spraw wojskowych nie zmieniały się tak radykalnie jak teraz – oświadczył prezydent. – I jeszcze nigdy dotąd konflikty nie wybuchały i nie rozwijały się tak szybko i nieprzewidywalnie.

Aleksander Łukaszenka zapowiada działania wymierzone w „radykalnie zorientowane” organizacje pozarządowe.

„To jest niestety nasza rzeczywistość, w której żyjemy, na którą musimy nie tylko reagować, ale wyciągać odpowiednie wnioski i podejmować praktyczne działania. Pojawiają się tak zwane hybrydowe zagrożenia, następuje rozmywanie pojęcia integralności terytorialnej kraju. Szeroko rozprzestrzenia się wypracowana przez zachodnich ekspertów strategia działań bezpośrednich, w której szczególną rolę w realizacji celów odgrywają organizacje pozarządowe radykalnie zorientowane  i inne podobne organizacje”.

oskarża media i „piątą kolumnę” do podżegania do wojny.

„… Duże znaczenie odgrywają wojny informacyjne, aktywizacja tzw. piątych kolumn i tworzenie negatywnego nastawienia opinii publicznej za pośrednictwem mediów i Internetu. Sprzeczności w ramach politycznego układu, i upadek moralny władzy, słabość systemu bezpieczeństwa państwa doprowadziły do Majdanu i wojny domowej – do tysięcy ofiar, chaosu w gospodarce. Kraj został rozdarty, niewinni ludzie cierpią. A w tym samym czasie tam (?) kumuluje się potencjał nienawiści i eksport „kolorowych rewolucji”, powiedział Łukaszenka.

Kresy24.pl/charter97.org

http://kresy24.pl/60654/dyktator-straszy-bialorusinow-kolorowymi-rewolucjami-i-eksportem-nienawisci/

1500 emerytów z Komunaru pod Donieckiem na zupie z Hare Kriszna !

http://wiadomosci.wp.tv/i,Trwa-dramat-zwyklych-Ukraincow-,mid,1619080,index.html?ticaid=513fed#m1619080

Podziel się!