1. Jagiellonia.org: Szef NATO: „Jestem pewien, że Ukraina może wygrać”; 2. Polityka Zagraniczna: Pakt Chiny-Rosja: wojna w Ukrainie, europejska gospodarka i starcie z USA;

PZ: Pakt Chiny-Rosja: wojna w Ukrainie, europejska gospodarka i starcie z USA

Po wojnie Rosyjsko-Ukraińskiej Zielony Ład jest kolejnym królikiem wyciągniętym z Koszyka Globalistów w celu odwrócenia uwagi społecznej od rozliczenia rządów i koncernów za wywołanie pozorowanej Pandemii Covidowej (czyli Plandemii będącej wstępem do rozprawy z Chinami, Iranem i Rosją) i za skutki depopulacyjne jakie ona za sobą pociągnęła w społeczeństwach Zachodu.

Plandemia była niezbędnym manewrem zamykającym otwarte drzwi globalizacji (w której to Chiny stosując nieuczciwą konkurencję zaczynały wyprzedzać świat Zachodni i dążyć do totalitarnej dominacji), a zarazem manewrem otwierającym okno wojny ekonomicznej Zachodu ze Wschodem (stopującej tę dominację).

Nadszedł  czas aby zmienić formułę publikacji społeczno-politycznych na naszym Portalu Wolnych Ludzi i przejść do komentowania RZECZYWIŚCIE najważniejszych wydarzeń politycznych, gospodarczych, społecznych i politycznych wyłącznie z punktu widzenia Ruchu Wolnych Ludzi i Ruchu Wolnej Polski. W najbliższych dniach będziemy to czynić publikując nieregularnie tylko własne autorskie artykuły. Z czasem być może pojawi się jakaś publicystyka nadesłana. Tak postępowaliśmy od roku 2014 komentując wydarzenia na Ukrainie, a potem inne społeczne i polityczne w kraju i na świecie z Rafałem Orlickim, Marianem Nosalem czy z Pawłem Ruszczyńskim. Rok 2020 wymógł naszą ostrą reakcję i zdecydowanie naruszył proporcje i ład tego portalu.

Najchętniej powróciłbym do formuły z lat 2009 -2013 kiedy tego typu tematyka pojawiała się wyłącznie w kontekście historycznym, ale sytuacja społeczno-polityczna w Polsce i na świecie nadal na to nie pozwala.

Istnieje obecnie – jak się jednak wydaje – wystarczająca liczba kanałów informacyjnych, które dostarczają różnorodne wiadomości, oświetlane co prawda w ich subiektywnej narracji, ale ich różnorodność umożliwia (poprzez porównanie) wyciągnięcie własnych wielowymiarowych wniosków i umożliwia spojrzenie na współczesny świat w wystarczająco szerokiej perspektywie. Obecny pluralizm Internetu, wysyp kanałów społeczno-politycznych w języku polskim ale i w innych językach z łatwością tłumaczonych automatycznie na polski sprawia, że selekcja jakiej tutaj dokonujemy jest zbędna. Każdy może ją naszym zdaniem wykonać obecnie na własny użytek osobiście. 

Hasło: Czas na DZIAŁANIE a nie na gadanie!!! – Jest w dobie jazgotu propagandowo-informacyjnego jeszcze bardziej aktualne niż było dotychczas.

Zatem zmiana formatu zapowiadana od dawna staje się faktem. 

1. Jagiellonia.org: Szef NATO: „Jestem pewien, że Ukraina może wygrać”.

Sojusz Północnoatlantycki jest przekonany, że Ukraina jest w stanie przeciwstawić się rosyjskiej letniej ofensywie i wygrać wojnę rozpoczętą przez Rosję, powiedział w wywiadzie dla Radio Wolna Europa/Radio Swoboda sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

„Rosji nie udało się dokonać żadnego większego przełomu. Jej siły osiągnęły niewielkie zdobycze terytorialne, ale zapłaciły za to bardzo wysoką cenę” – powiedział sekretarz generalny NATO.

Według niego stała pomoc wojskowa państw Sojuszu Północnoatlantyckiego, obejmująca dostawy broni i amunicji, daje wiarę w zdolność sił ukraińskich do odparcia agresji.

„Dlatego jestem całkowicie przekonany, że Ukraina może zwyciężyć” – podkreślił szef NATO.

PRZECZYTAJ:

Generałowie NATO: Zachód musi zapewnić Ukrainie zwycięstwo, gdyż jej porażka zagroziłaby istnieniu Sojuszu

Stoltenberg przyznał, że wojna jest nieprzewidywalna, ale spotkania z ministrami spraw zagranicznych sojuszu dały mu wielką pewność co do gotowości sojuszników do zapewnienia Ukrainie niezbędnego wsparcia w celu osiągnięcia zwycięstwa nad rosyjskimi najeźdźcami.

Szef Sojuszu uważa, że na szczycie NATO członkowie Sojuszu zatwierdzą nowy system finansowania obronności Ukrainy, podaje „Europejska Prawda”.

„Przekazaliśmy już Ukrainie 40 miliardów euro pomocy na ten rok i proszę [państwa członkowskie NATO], aby dokładnie takie samo zobowiązanie zostało podjęte na kolejne lata”

– powiedział po spotkaniu ministerialnym NATO w Pradze.

Stoltenberg uważa, że pomoc udzielana Siłom Zbrojnym Ukrainy będzie kontrolowana przez NATO, choć niektórzy poszczególni sojusznicy (na przykład orbanowskie Węgry) nie chcą w tym brać udziału.

ZOBACZ TAKŻE:

Europejczycy muszą przygotować się na pełnoskalową wojnę – szef unijnej dyplomacji

Po Ukrainie Putin zamierza zaatakować państwa wschodniej flanki NATO – raport śledczy Voice of America

Prezydent USA: Stawka w tej walce wykracza daleko poza Ukrainę, wpływa na NATO i bezpieczeństwo Europy

Szef MSZ RP: W przypadku zwycięstwa „Putin zrobi to, co Hitler w Czechosłowacji” – mobilizuje Ukraińców do wojny z Zachodem

Przypomnijmy, zdaniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy Rosja mogłaby odbudować swój potencjał militarny i zaatakować NATO już w 2026.

Z kolei szef polskiego rządu Donald Tusk podczas kongresu Europejskiej Partii Ludowej, który odbył sie w stolicy Rumunii Bukareszcie oświadczył, że: „Czasy pokoju się skończyły, era powojenna się zakończyła. Żyjemy w nowych czasach. W epoce przedwojennej. Choć dla niektórych naszych braci to nie jest już nawet era przedwojenna, ale okres pełnoskalowej wojny w jej najbardziej okrutnym wydaniu”.

Jak stwierdził szef Komitetu Wojskowego NATO admirał Rob Bauer, Sojusz musi się przekształcić, a Zachód musi przygotować się na erę, w której w każdej chwili może wydarzyć się wszystko, łącznie z wybuchem wojny.

O ryzyku rosyjskiej agresji na państwa NATO powiedział także prezydent Francji Emmanuel Macron. Według niego europejscy przywódcy muszą być przygotowani na najgorszy scenariusz.

Przypomnijmy, według najnowszego raportu amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną (ISW), Rosja intensywnie przygotowuje się do wojny konwencjonalnej na dużą skalę z NATO. Analizując szereg wskaźników finansowych, gospodarczych i wojskowych, ISW wskazuje na stopniowe zwiększanie zaangażowania Rosji w potencjalny konflikt z sojuszem północnoatlantyckim.

Przypomnijmy, prezydent USA Joe Biden w historycznym orędziu wygłoszonym w Gabinecie Owalnym Białego Domu ostrzegł, że:

„Jeśli nie powstrzymamy Putina od pragnienia władzy i kontroli nad Ukrainą, nie ograniczy się do Ukrainy. Już grozi, że przypomni Polsce, że część jej ziem są prezentem od Rosji. Były Prezydent Federacji Rosyjskiej [Dmitrij Miedwiediew] nazwał Estonię, Łotwę i Litwę bałtyckimi prowincjami Rosji. To są nasi sojusznicy z NATO. Jeśli Putin zaatakuje sojusznika z NATO, wówczas będziemy bronić każdego cala terytorium NATO”.

ZOBACZ TAKŻE:

Putin planował atak na Polskę i państwa bałtyckie, Ukraina pokrzyżowała te plany

Jeśli Putin nie zostanie zatrzymany na Ukrainie, zaatakuje Polskę. Historyczne orędzie prezydenta USA

Bezpieczeństwo Polski będzie zależeć od wyniku wojny na Ukrainie – generał dywizji Leon Komornicki

Zobacz nasz film!
MOSKWA MARZY O PODBOJU CAŁEJ EUROPY – PATRUSZEW ZDRADZIŁ PLANY KREMLOWSKIEJ KLIKI

 

KOMENTARZ REDAKCJI

Zaprezentowany jako ultimatum Traktat o gwarancjach bezpieczeństwa, opublikowany 17 grudnia 2021 roku przez rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a przygotowany na polecenie szalonego Putina, zawiera bezczelne żądanie wycofania wojsk NATO ze wschodniej flanki Sojuszu do granic z 1997 roku. Opętany ideą wskrzeszenia ponurego imperium zła gospodarz Kremla z maniakalnym uporem usiłuje odbudować sowiecką strefę wpływów w Europie. Dlatego chce zakwestionować plany rozszerzenia Sojuszu Północnoatlantyckiego na wschód, chce, żeby Zachód porzucił państwa Europy Środkowo-Wschodniej na pastwę Rosji.

Opętany ideą wskrzeszenia ponurego rosyjskiego imperium zła, gospodarz Kremla z maniakalnym uporem usiłuje odbudować stalinowską strefę wpływów w Europie. Dlatego chce zakwestionować kolejne etapy rozszerzenia NATO na Wschód, po których Moskwa nie mogłaby już destabilizować i wzniecać otwartych konfliktów zbrojnych w Polsce, Czechach, Słowacji, krajach bałtyckich i na wschodnich Bałkanach. Jednocześnie we wszystkich krajach sąsiednich (Mołdawia, Gruzja, Azerbejdżan i Ukraina), które nie przystąpiły do NATO, rosyjskie służby specjalne rozpętały krwawe wojny. Putin marzy o rozpaleniu podobnych konfliktów w państwach byłego Układu Warszawskiego, ponieważ przez 200 lat Rosja panowała w Europie Środkowo-Wschodniej za pomocą zasady „dziel i rządź”.

Rosja stała się egzystencjalnym zagrożeniem dla Ukrainy i całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Wielokrotnie ostrzegałem, że Rosja opracowuje szczegółowy plan agresji i terroru wobec krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W tym stwierdzeniu nie ma najmniejszej przesady. O istnieniu takiego planu świadczą liczne odtajnione dane ukraińskiej i zachodnich agencji wywiadu, a także nagminne wypowiedzi samych rosyjskich strategów, polityków oraz wielokrotne publikacje kremlowskich propagandystów, którzy ostatnio zaczęli urządzać histerię w sprawie konieczności „denazyfikacji” Polski. I to nie jest przypadek. Rzeczywiście, w ultimatum, jakie rosyjskie MSZ w grudniu ubiegłego roku wystosowało wobec USA i NATO, pojawiło się żądanie rozbrojenia krajów Europy Środkowo-Wschodniej, czyli przywrócenia Moskwie dawnej strefy wpływów na Starym Kontynencie.

Putin popełnia poważne zbrodnie przeciwko ludzkości, ponieważ czuje absolutną bezkarność, grożąc całemu światu bronią jądrową. Psychopata z bunkra praktycznie otwarcie grozi Zachodowi, mówiąc, że jeśli będzie mu uniemożliwiać zorganizowanie ludobójstwa na Ukrainie, użyje broni jądrowej przeciwko państwom NATO.

Ukraina jest tylko pierwszym celem zbrodniarza wojennego. Kremlowski paranoik marzy o odbudowie Imperium Rosyjskiego i dawnej strefy wpływów w Europie, która obejmuje całą wschodnią flankę NATO, czyli kraje bałtyckie, Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię.

Jeśli Zachód ulegnie Putinowi na Ukrainie, będzie on nadal wymachiwał jądrową maczugą, bezkarnie dopuszczając się agresji i ludobójstwa w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dlatego stosowanie szantażu nuklearnego jest kategorycznie niedopuszczalne. Świat nie powinien tego tolerować!

Jeśli Zachód będzie ulegać zastraszaniu Putina, może to doprowadzić do znacznie większych katastrof dla ludzkości niż nawet ograniczone użycie broni jądrowej. Kremlowska bestia musi być surowo ostrzeżona, że każda próba użycia broni masowego rażenia pociągnie za sobą natychmiastową, twardą, odpowiednią i lustrzaną reakcję.

Moskiewski zbrodniarz wojenny musi zdać sobie sprawę, że jego szantaż nie będzie miał najmniejszego wpływu na wolę suwerennych i wolnych narodów. Musi raz na zawsze porzucić takie instrumenty polityki zagranicznej. Musi również wyraźnie i jasno zrozumieć, że poniesie surową i nieuniknioną karę, jeśli nadal będzie popełniał ciężkie zbrodnie przeciwko ludzkości.

Agresywna kremlowska koncepcja geopolityczna stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski, Europy Środkowo-Wschodniej i całego Zachodu. „Wojny nie da się uniknąć, można ją tylko opóźnić – na korzyść przeciwnika” – słusznie powiedział kiedyś Niccolò Machiavelli. W żywotnym interesie Polski i całej cywilizacji euroatlantyckiej leży niezachwiane i długoterminowe wspieranie wysiłków Ukrainy zmierzających do całkowitego zniszczenia zbrodniczego rosyjskiego imperializmu. Skutkiem wojny na Ukrainie powinien być ostateczny upadek resztek agresywnego kremlowskiego imperium zła.

Jagiellonia.org

ZOBACZ TAKŻE:

Putin marzy o wskrzeszeniu Imperium Rosyjskiego

Trzecie Imperium. O czym marzy gospodarz Kremla?

Aleksandr Dugin: Na eurazjatyckim kontynencie dla Polski miejsca nie ma

Patruszew zdradził plany kremlowskiej kliki – marzą o podboju całej Europy

Obejrzyj antypolskie wystąpienie Putina!
PUTIN GROZI POLAKOM!
Podobnej retoryki używał przed inwazją na Ukrainę

Source: https://jagiellonia.org/szef-nato-jestem-pewien-ze-ukraina-moze-wygrac

 

2. PZ: Pakt Chiny-Rosja: wojna w Ukrainie, europejska gospodarka i starcie z USA

https://www.youtube.com/watch?v=WCsm8pFWEzM

Podziel się!