1. J. Zięba: Morkisz gate :-) nieznana prawda; 2. Filary biznesu: Będzie referendum ws. Puszczy Białowieskiej

Będzie referendum ws. Puszczy Białowieskiej

Dzisiejszy materiał nr 1 to klasyczna ilustracja metody stosowanej przy rozbijaniu Polskiego Ruchu Wolnościowego przez różne służby, agendy i organizacje rządowe, czy pozarządowe finansowane z Polski, przez granty czy przez określone podmioty zagraniczne działające niejawnie przeciw ruchowi wolnościowemu i jakiemukolwiek ruchowi, który zakłóca przyjęte w Polsce układy zainstalowane w 1989 roku (Układy Okrągłostołowe zarządzające Polską w powiązaniu z międzynarodowymi ich mocodawcami).

Ruch Wolnej Medycyny, Ruch Wolnych Ludzi i Ruch Demokracji Bezpośredniej dostał się na widelec tychże organizacji w roku 2019 („przypadkowo” w przygrywce do Stanu Wojennego zwanego Pandemią 2020-2022 i Wojny Rosji z Ukrainą / Zachodem – od lutego 2022) i zaczął być mocno inwigilowany oraz rozbijany.

Podobnie, ale wcześniej rozbijano Ruch Słowiański od roku 2014 (w Rodzimowierstwie Polskim, czy Zrzeszeniu Słowian od jego rejestracji, czy inicjatywy w Świętokrzyskiem -członków Zrzeszenia i Adolfa Kudlińskiego, czy medialnie jako Turbosłowiaństwo), co „przypadkiem” zbiega się z czasem Majdanu w Kijowie i początku wojny Rosji z Ukrainą w Donbasie i na Krymie).

Tak działają „służby” w Polsce („służby” – czytaj ten cały Układ Zarządzający Polską z jego krajowymi i zewnętrznymi agendami, mediami, i niejawnymi organizacjami), tak dzielą i rządzą.Wchodzą do serca organizacji wolnościowych, udają bardziej papieskich niż sam papiż, prą do zarządu, do finansów, a potem przejmują – jeśli ktoś nie zna ich metod i w porę ich mnie rozpozna – To spotkało właśnie jak widzę Jerzego Ziębę – dziwne że dopiero teraz.

Obecnie ich łupem padł też Festiwal Wszyscy Jesteśmy Jedno w Bałtowie, po aresztowaniu Dzikiego Preppersa, co było częścią ich działań przeciw Królestwu Słowian. Najpierw używano szyldu „Hrabia Potocki” i innych londyńskich rzekomo słowiańskich organizacji, telewizji, prasy internetowej rzekomo słowiańskiej, radia itp, a teraz  mamy inne, kolejne podmioty….

Działanie Bogdana Morkisza i Siewców Prawdy wykazuje cechy dzielenia i rozbijactwa oraz nadużywania autorytetu osób publicznych – Mam tutaj osobiste negatywne doświadczenia, których nie zamierzam opisywać publicznie.

Dziwię się Jerzemu Ziębie, że dopiero teraz zaczyna banować tego typu wulgarne ataki na siebie i to co reprezentuje swoją niezależną wolnościową postawą. Ja robię to od roku 2013 a w 2014 był już taki zalew kremlowskiego i antypolskiego i antysłowiańskiego hejtu i tak ostry trolling, że szedł w setki dziennie w czasie pierwszej wojny na Ukrainie. Sypały się też groźby karalne przeciw mojej osobie. Na to trzeba być przygotowanym i uodpornionym.

Materiał nr 2 to demokracja bezpośrednia w zastosowaniu  w realiach Polski, w takiej skali w jakiej godzą się na jej działanie w karykaturalnej postaci uczestniczy Porządku Okrągłostołowego w Polsce.

 

1. J. Zięba: Morkisz gate 🙂 nieznana prawda

https://tv.jerzyzieba.com/filmy/bevrPLGrNl/ZWmnwxeq30k5l8gj1DrJNMgaPoB2vK

2. Filary biznesu: Będzie referendum ws. Puszczy Białowieskiej

14 lipca na terenie powiatu hajnowskiego (Podlaskie) odbędzie się referendum lokalne ws. sposobu zarządzania Puszczą Białowieską. Uchwałę w tej sprawie przyjęła we wtorek rada tego powiatu.

Wniosek o to referendum pod koniec kwietnia złożyła do starostwa w Hajnówce grupa „Inicjatywa Mieszkańców Regionu Puszczy Białowieskiej”.

Za uchwałą ws. referendum było 13 radnych, jedna osoba wstrzymała się, nikt nie był przeciw. Na sesji nikt nie zabrał głosu w dyskusji na temat tego referendum.

W referendum, które odbędzie się we wszystkich gminach powiatu będzie jedno pytanie: „Czy popierasz funkcjonujący od stu lat model zarządzania Puszczą Białowieską: – realizowany przez administrację Lasów Państwowych i Białowieskiego Parku Narodowego; przy udziale samorządów i społeczności lokalnej; w oparciu o funkcjonujące przepisy prawa o gospodarce leśnej, łowieckiej i o ochronie przyrody, z zachowaniem możliwości korzystania przez mieszkańców regionu z dobrodziejstw Puszczy Białowieskiej”.

Głosowanie ma się odbywać w godz. 7.00-21.00.

Pomysł na referendum pojawił się po prezentacji w lutym na posiedzeniu senackiej komisji klimatu i środowiska projektu ustawy, który zakłada ochronę puszczy w formie takiej jak park narodowy. Ministerstwo klimatu i środowiska odpowiadało potem wielokrotnie, że żaden taki projekt nie jest procedowany w żadnym trybie. Odpowiadało, że prowadzi własne prace nad tzw. konstytucją dla Puszczy Białowieskiej, która ma – jak mówiła minister klimatu Paulina Hennig-Kloska kompleksowo porządkować różne kwestie związane z zarządzaniem puszczą – oraz kontynuowane są prace nad zintegrowanym planem zarządzania obiektem światowego dziedzictwa UNESCO Puszcza Białowieska.

Pod wnioskiem o referendum jego inicjatorzy zebrali 4 tys. 384 podpisy poparcia, czyli o tysiąc więcej niż było to wymagane. We wtorek na sesji rady powiatu podano, że 200 z tych podpisów było zebranych nieprawidłowo.

W organizacji referendum mają finansowo pomóc gminy powiatu hajnowskiego.

Źródło
Podziel się!