1. NCzas: Konfederacja i Polska Jest Jedna idą razem do wyborów; 2. P.D. Milko: Hiena nowoczesnej Europy. Wkurzony Trump. Czy trzeba nam Króla Polski? 4 dniowy tydzień pracy; 3. Gadowski tv: To był hodowany szpieg…

Kira Białczyńska – Król RAK na tronie (ilustracja z „Nowych przygód Baltazara Gąbki”)

Równie dobrze taki król nam wystarczy na nowym tronie polskim, w dzisiejszej sytuacji geopolitycznej. Będzie mógł zdziałać  akurat tyle co Słońce Peru, albo Naczelnik Kaczyński. Polecam za to całkiem na serio fragment P.D. Milko od dokładnie 33 minuty na temat super-chleba pumpernikla. Bardzo dobre!

Cieszy też bardzo wiadomość nr 1, ale szkoda że Polak mądry po szkodzie! Nie chciało się wierzyć Konfederacji że PJJ, a tym samym Demokracja Bezpośrednia tak mocno zaważy na wynikach wyborów do Sejmu 2023. Mam nadzieję, że zrozumiano, iż zniszczenie środowiska Wolnościowców wewnątrz Konfederacji było ciężkim błędem. Dziwi mnie natomiast ciągła bierność innych partii DB – zwłaszcza dużych jak Antypartia, czy PLSP.

Gratulujemy prezydentowi Rafałowi Piechowi zwycięstwa w Siemianowicach Śląskich. Był to bardzo ciężki bój w kontrze do PO/KO, która skierowała tam wszystkie możliwe środki i siły żeby wyeliminować znienawidzonego przez cały Okrągły Stół prezydenta miasta i symbolicznie upokorzyć jego ugrupowanie Polska Jest Jedna.

1.NCzas.info: Konfederacja i Polska Jest Jedna idą razem do wyborów. „Prawica powinna ze sobą współpracować zachowując swoją tożsamość”

Konfederacja Wolność i Niepodległość oraz Polska Jest Jedna wspólnie wystartują w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wcześniej taką koalicję zapowiadał już Grzegorz Braun.

Konferencja prasowa w tej sprawie odbyła się pod pomnikiem Armii Krajowej przed Sejmem RP. – Dokonało się zjednoczenie do startu do Parlamentu Europejskiego środowisk skupionych skupionych w Konfederacji i środowiska partii Polska Jest Jedna – powiedział wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak.

Dodał, że rozmowy w tej sprawie trwały „wiele tygodni”. – Ustaliliśmy wspólne warunki startu z naszych list, Konfederacji Wolność i Niepodległość, w całym kraju, we wszystkich okręgach wyborczych. Kandydaci partii Polska Jest Jedna kandydują do Parlamentu Europejskiego. Rywalizowaliśmy w wyborach do parlamentu krajowego. Gdzieniegdzie współpracowaliśmy w wyborach do samorządu. Współpracujemy w całym kraju i łączymy siły w wyborach do Parlamentu Europejskiego – kontynuował.

Bosak podkreślił, że przedstawiciele PJJ będą na 4. miejscu na każdej z list Konfederacji w trzynastu okręgach.

Podczas konferencji głos zabrał Rafał Piech, lider PJJ i prezydent Siemianowic Śląskich, który w ostatnich wyborach samorządowych w drugiej turze pokonał kandydatkę KO Annę Zasadę-Chorab i tym samym po raz trzeci z rzędu wygrał wybory na prezydenta miasta.

Bardzo się cieszę z tej współpracy. Myślę, że to jest taki dobry początek dobrej współpracy Konfederacji i PJJ i myślę, że większości środowisk prawicowych. Wybory parlamentarne pokazały nam, że rozdział na małe grupki rozdrabnia te głosy, nie daje efektu. Myślę, że dzisiaj jest ten moment kiedy prawdziwa prawica w Polsce nie tyle co musi się łączyć, co powinna ze sobą współpracować zachowując swoją tożsamość. Myślę, że to jest bardzo ważne i to się dzisiaj wydarzyło – powiedział Piech.

Duża partia, która nie uzyskała najwięcej głosów, dzisiaj tak naprawdę jest partią rządzącą, połączyła się z średnimi i mniejszymi partiami. I my to musimy zrobić bardzo mocno po tej prawej stronie, żeby te najwyższe wartości, żeby ta Prawda zawsze wybrzmiewała – dodał samorządowiec, który w trakcie ogłoszonej pandemii koronawirusa dał się poznać jako zdecydowany przeciwnik covidowych obostrzeń, restrykcji, nakazów i zakazów.

https://youtu.be/K4ltN6m1z04

 

2. P.D. Milko: Hiena nowoczesnej Europy. Wkurzony Trump. Czy trzeba nam Króla Polski? Polski 4 dniowy tydzień pracy

3. Gadowski tv: To był hodowany szpieg…

https://www.youtube.com/watch?v=_2pnzIqpK2Q

 

Podziel się!