1. Onet: Francja wysłała żołnierzy do Ukrainy. Decyzja „niezwykle prowokacyjna”; 2. Marcin Strzyżewski: Wielka Brytania pozwala atakować Rosję swoją bronią; 3. Andy Choinski: Zatrzymać Traktat WHO i odrzucić poprawki

Francja wysłała żołnierzy do Ukrainy

W kontekście rozwijającej się sytuacji wojennej dotychczasowe działania całej Tęczowej Koalicji która sama siebie zwie Koalicją 15 Października a przez wrogów jest zwana Koalicją 13 Grudnia i rządu Tuska w sprawie CPK oraz innych kluczowych inwestycji w Polsce mimo, że są obiektem drwiny i powszechnych dowcipów Polaków (co zawsze – nota bene – było pierwszym sygnałem społecznym do upadku wyśmiewanej władzy) nie są wcale ani trochę śmieszne.

Materiał nr 1: nawet jeśli Francja nazywa go na dzień dzisiejszy fake newsem to jutro lub pojutrze może się on okazać najprawdziwszą prawdą (a być może jest nią nawet wbrew dementi).  Powstaje też zasadnicze pytanie w jakim celu niemicki Onet.pl powiela takie fake newsy???

W kontekście oficjalnych informacji z materiału nr 2 ta informacja nie wygląda już tak bardzo surrealistycznie jak się ją oficjalnie przedstawia, gdy tak Wielka Brytania jak i USA wyposażyły Ukrainę w broń zdolną razić cele na obszarze Rosji i nie wyrażają już sprzeciwu wobec takiego sposobu jej wykorzystania. 

1. Onet: Francja wysłała żołnierzy do Ukrainy. Decyzja „niezwykle prowokacyjna”

Francja wysłała do Słowiańska na wschodzie Ukrainy około 100 żołnierzy z 3. pułku piechoty Legii Cudzoziemskiej. Mają oni pomóc armii ukraińskiej w odpieraniu ofensywy Rosji w Donbasie — poinformował w artykule dla portalu Asia Times analityk Stephen Bryen, zastępca sekretarza obrony USA za prezydentury Ronalda Reagana (1981-89). Paryż zdementował te doniesienia.

Według Bryena żołnierze, którzy służą w jednostkach artyleryjskich i rozpoznania, wesprą ukraińską 54. samodzielną brygadę zmechanizowaną, a łącznie do Ukrainy ma przybyć około 1,5 tys. wojskowych z Legii Cudzoziemskiej. W zdecydowanej większości nie są to obywatele Francji, co oznacza, że rząd w Paryżu zdecydował się na rozwiązanie kompromisowe, ponieważ chciał uniknąć wysyłania na front własnych obywateli — oznajmił ekspert.

Niemniej w jego ocenie decyzja Paryża o wysłaniu pierwszych formacji zbrojnych do Donbasu jest „niezwykle prowokacyjna” i wiąże się z potencjalnym ryzykiem eskalacji w relacjach Rosji z państwami Zachodu.

Bryen podkreślił, że „nie ma możliwości”, by żołnierze Legii Cudzoziemskiej udający się do Ukrainy mogli wjechać tam z innego kraju niż Polska.

Francuskie MSZ odniosło się do tych doniesień w poniedziałek. „Kampanie dezinformacyjne dotycząca francuskiego wsparcia dla Ukrainy nie słabną” — przekazało ministerstwo. Ambasada Francji w Polsce wprost nazwała te informacje fake newsem.

źródło: https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/media-francja-wyslala-zolnierzy-do-ukrainy-decyzja-niezwykle-prowokacyjna/tzj2emk,79cfc278

 

https://rumble.com/v4suv8z-zatrzyma-traktat-who-i-odrzuci-poprawki-napisy-pl.html

Podziel się!