1. Gadowski tv: ,,Trzy Misie” już kręcą lody; 2. J. Zięba: „Sądy” lekarskie na śmietnik!; 3. WM: Rolnicy spałowani, minister zostaje

,,Trzy Misie” już kręcą lody

1. Gadowski tv: ,,Trzy Misie” już kręcą lody

https://www.youtube.com/watch?v=yUu3bWKJUCE

2. J. Zięba: „Sądy” lekarskie na śmietnik!

https://tv.jerzyzieba.com/filmy/KqJmB8epl5/ZWmnwxeq30k5l8gj1DrJNMgaPoB2vK

 

3. Wolne media: Rolnicy spałowani, minister zostaje

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra spraw wewnętrznych i administracji Marcina Kierwińskiego. Wniosek PiS w tej sprawie poparli posłowie Konfederacji; przeciw była koalicja KO, Polska 2050, PSL i Lewicy.

Za wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa MSWiA głosowało w środę 188 posłów, 240 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

W uzasadnieniu wniosku napisano, że szef MSWiA „ponosi pełną polityczną odpowiedzialność za zamieszki, do których doszło 6 marca” podczas protestu rolników i przedstawicieli innych środowisk przed Sejmem. Dodano, że wydarzenia z ostatnich tygodni pokazują, że Kierwiński „nie wywiązuje się należycie ze swoich podstawowych obowiązków”.

W czasie debaty wniosek PiS poparli także posłowie Konfederacji. Głosowanie przeciw zadeklarowały natomiast kluby tworzące koalicje rządową – KO, Polska 2050-TD, PSL-TD oraz Lewica.

Wotum nieufności Kierwiński głosowanie.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info

https://wolnemedia.net/rolnicy-spalowani-minister-zostaje/

Podziel się!