PP: Beata Łajca – Tajemnicze znalezisko sprzed 3 tysięcy lat. Nie uwierzysz, do czego służył ten „króliczek”

Tajemnicze znalezisko sprzed 3 tysięcy lat.

Od Poli Dec

starożytna butelka fot. Unsplash/Jes Rodríguez/Facebook/Museum od Ancient Artifacts

Ten tajemniczy przedmiot odnaleziono w jednym z muzeów historii starożytnej. Jego przeznaczenie jest bardzo zaskakujące. Czy wiesz, do czego mógł służyć?

 

 

 

W zamierzchłych czasach ceramiczne naczynia były ważną częścią każdego domostwa. Używano ich nie tylko do gotowania. Gliniane wyroby służyły za pojemniki na perfumy, a czasami… nocniki dla dzieci. Ten przedmiot nie przypomina jednak ani garnka, ani nocnika. Jego funkcja jest naprawdę zaskakująca!
Tajemniczy „króliczek”

Przedmiot, o którym mowa, należy do całej grupy podobnych artefaktów, znajdowanych na terenie Europy. Pochodzą z epoki Późnego Brązu i szacuje się, że powstały między 1200 a 800 rokiem przed naszą erą.

Zdradziliśmy już, że mają coś wspólnego z dziećmi. Ale chociaż nasz tajemniczy przedmiot może wyglądać na dziecięcą zabawkę, to wcale nią nie jest. Jego przeznaczenie jest dużo bardziej zaskakujące, a jednocześnie bardzo praktyczne. Czy wiesz już, co to jest?

Beata (93).jpg
fot. Facebook/Museum od Artifacts
Starożytna butelka dla dziecka

Okazuje się, że starożytne znalezisko, to nic innego jak… butelka do karmienia niemowląt! Pochodzi z terenów dzisiejszej Austrii i została niesamowicie zaprojektowana. Ma kształt słodkiego małego zwierzątka, a u góry otwór, przez który można było wlać mleko czy inny pokarm do środka.

W tym przypadku dziecko piło z dzióbka zwierzęcia, co jest trochę zabawne. Pozostałe starożytne butelki mają już nieco mniej urozmaicony kształt. Wyglądają jak dzbanuszki z małym otworem, który przytykało się do dziecięcych ust. Badania dowiodły, że w niektórych z nich zachowały się jeszcze resztki mleka.

Czytaj więcej: https://portalparentingowy.pl/tajemnicze-znalezisko-sprzed-3-tysiecy-lat-nie-uwierzysz-do-czego-sluzyl-ten-kroliczek-bl-mls-240224

Podziel się!