1. PS: Kto jest winny katastrofalnej sytuacji rolników? Dlaczego Polacy mają krótką pamięć?; 2. Tarnogórski: Rolnicy, górnicy, myśliwi, pszczelarze, transportowcy i leśnicy połączyli siły; 3. Dakowski: Geotermia – Mapa temperatur do czterech km w głąb

https://www.youtube.com/watch?v=l-nlBEwzhYY

https://www.youtube.com/watch?v=EyusgBg57uY

3. Dakowski: Geotermia: Mapa temperatur do czterech km w głąb

 

PGA PREZENTUJE MAPĘ GEOTERMALNĄ POLSKI Z GŁĘBOKOŚCI 4 KM, KTÓRA DOBITNIE POKAZUJE OBSZARY NA KTÓRYCH Z WÓD GEOTERMALNYCH MOŻNA PRODUKOWAĆ PRĄD ELEKTRYCZNY !!!

W opracowaniu ujęto tylko te obszary Polski, gdzie wody geotermalne przekraczają temperaturę 75 st.  Obszary kraju na których temperatura wód jest niższa niż 75 st. C nadają się do wykorzystania w ciepłownictwie a jeszcze niższe do budowy np. term czy chowu ryb ciepłolubnych. Najwyższe temperatury na tej głębokości dochodzą w kraju do ponad 160 st. C°.

Wiercenia geotermalne przy nowych technologiach na takie głębokości trwają tylko kilka tygodni.

Polska posiada największe zasoby geotermalne w Europie. 80% powierzchni naszego kraju ma znakomite warunki geotermalne. Krajowe pokłady energii geotermalnej przekraczają około tysiąc razy nasze roczne zapotrzebowanie na energię. Poza tym energetyka geotermalna to najtańsze i niewyczerpalne źródło energii !!!

Polskie zbadane zasoby geotermalne z głębokości 3 km to 625 000 PJ/rok przy zużyciu rocznym energii w kraju na poziomie 4200 PJ/rok.

 

https://www.dakowski.pl/geotermia-mapa-temperatur-do-czterech-km-w-glab/

Podziel się!