Australian Open: Niemal 100% POLSKI finał miksta: Jan Zieliński + Su-Wei Hsieh vs Neal Skupski + Desirae Krawczyk

Australian Open: Niemal 100% POLSKI finał mixta: Jan Zieliński + Su-Wei Hsieh vs Neal Skupski + Desirae Krawczyk

Polacy zaczynają obecnie dominować w światowym tenisie. Od dziesiątków lat dominowali w nim Słowianie: Rosjanie, Białorusini, Serbowie, Czesi. I my mieliśmy swoje wielkie sukcesy zwłaszcza dzięki Jadwidze Jędrzejowskiej, Wojciechowi Fibakowi, Jerzemu Janowiczowi i Agnieszce Radwańskiej, ale teraz to nie tylko Iga Świątek i Hubert Hurkacz, ale zdecydowanie czas i innych Polaków, którzy idą do zwycięstwa jak nigdy – szeroką ławą. W finale miksta mamy tylko jedną tenisistkę niepolskiego pochodzenia – Tajwankę Su-Wei Hsieh, ale przecież zapewne z powodzeniem mogłaby ją zastąpić Iga Świątek, gdyby chciała.

Przegląd Sportowy: Wielki sukces Polaka w Australian Open! Jest w finale i zagra o tytuł!

Jan Zieliński w parze z Su-Wei Hsieh zagra w wielkim finale Australian Open w mikście! Polak i Tajwanka rozstawieni w Melbourne z „trójką” w półfinale pokonali duet gospodarzy, Jaimee Fourlis i Andrewa Harrisa 7:6(8), 6:2. O tytuł powalczą z turniejową „dwójką” — Brytyjczykiem Nealem Skupskim i Amerykanką Desirae Krawczyk.

Brytyjczyk i Amerykanka również wyeliminowali w półfinale Australijczyków — Marka Polmansa i Olivię Gadecki (6:4, 6:1).

 

źródło: https://przegladsportowy.onet.pl/tenis/australian-open/wielki-sukces-polaka-w-australian-open-jest-w-finale-i-zagra-o-tytul/944q5nt

Neal Skupski

eal Skupski (ur. 1 grudnia 1989 w Liverpoolu) – brytyjski tenisista polskiego pochodzenia[1], zwycięzca Wimbledonu 2023 w grze podwójnej oraz Wimbledonu 2021 i 2022 w grze mieszanej, lider rankingu ATP deblistów.

Kariera tenisowa

Neal Skupski jest młodszym bratem Kena Skupskiego, również tenisisty. Karierę zawodową rozpoczął w 2012 roku.

W grze podwójnej zwyciężył w piętnastu turniejach rangi ATP Tour z trzydziestu jeden rozegranych finałów.

Desirae Krawczyk

Desirae Krawczyk (ur. 11 stycznia 1994 w Palm Desert) – amerykańska tenisistka, zwyciężczyni French Open 2021, Wimbledonu 2021 i 2022 oraz US Open 2021 w grze mieszanej, finalistka French Open 2020 w grze podwójnej, zwyciężczyni dziewięciu turniejów WTA w grze podwójnej. Jest córką Polaka i Filipinki[1].

Desirae Krawczyk nie startowała w rozgrywkach gry pojedynczej podczas turniejów wielkoszlemowych.

Olivia Gadecki ma oczywiście także polskie pochodzenie!!!

Olivia Gadecki (ur. 24 kwietnia 2002 w Gold Coast[1]) – australijska tenisistka polskiego pochodzenia[2].

Kariera tenisowa

W karierze wygrała trzy singlowe i dziesięć deblowych turniejów rangi ITF. 8 stycznia 2024 zajmowała najwyższe miejsce w rankingu singlowym WTA Tour – 121. pozycję, natomiast 21 sierpnia 2023 osiągnęła najwyższą lokatę w deblu – 103. miejsce.

W 2016 roku zwyciężyła w turnieju gry pojedynczej na mistrzostwach Australii do lat 14. W 2017 roku wchodziła w skład juniorskiej drużyny rywalizującej w rozgrywkach Pucharu Federacji. Była również finalistką mistrzostw Australii do lat 16 w 2018 roku[1].

W 2021 roku zadebiutowała w turnieju głównym zawodów wielkoszlemowych, osiągając drugą rundę gry podwójnej podczas Australian Open[3]. Następnie po raz pierwszy zwyciężyła w meczu singlowym w zawodach cyklu WTA Tour[4] – w Melbourne doszła ostatecznie do trzeciej rundy, wygrywając m.in. w drugim spotkaniu z najwyżej rozstawioną Sofią Kenin, mistrzynią Australian Open 2020[5].

Podziel się!