1. NCzas: Polska – Pozwy za skutki uboczne po szczepieniach przeciwko COVID-19. „Część pacjentów umierała lub doznawała trwałego rozstroju zdrowia”; 2. 2. PJJ – Rafał Piech – To dopiero początek, zaproszenie do współpracy; 3. Niezależna: Unijne superpaństwo? Kaleta – Traktaty te oznaczają koniec Polski! Nie widzę innej możliwości, niż referendum

Pozwy za skutki uboczne po szczepieniach przeciwko COVID-19. „Część pacjentów umierała lub doznawała trwałego rozstroju zdrowia”
Jak widać powoływanie się na Demokrację Bezpośrednią w postaci Referendum stało się ostatnio modne. Szkoda, że PIS i jego Lewitanci nie postawili na DB wtedy kiedy było trzeba. Nie było spytać narodu czy chce izolacji lockdownowej, kwarantanny przymusowej, stanu wojenno-covidowego, szpitali dedykowanych zrazie, unicestwienia 200 000 współobywateli, segregacji sanitarnej, przymusu szczepień, Paszportów Szczepionkowych, Prawa Geologiczno-Wywłaszczeniowego, Nowego Ładu, pieniądza elektronicznego i zakazu używania gotówki, Ustawy 1066??? Trzeba było choćby zadać to pytanie o Sfederowanie UE w Referendum przy wyborach 2023! Ale mieliście oczywiście inne ważniejsze dla PISu pytania, tyle że nie takie ważne dla POLSKI jak to jedno!!!
Teraz jest za późno… Nie uważacie PISowscy oszuści?!…
A może nie jest? Może liczycie, że naród który obijaliście stosując bezprawie i lekceważyliście przez 8 lat, który teraz jak głupia bita żona wrócił do poprzedniego męża-kata, zapominając o tym jak on ją maltretował, okłamywał i okradał, znów zapomni… i jeszcze raz wróci do was… Bo przecież do PO/KO wrócił?! … Bo przecież nie ma wyboru?! (materiał nr 3)
Materiał nr 2- Nie ustajemy ani na chwilę w walce o wprowadzenie w Polsce Demokracji Bezpośredniej – Polska Jest Jedna zaprasza do współpracy!

 

1. NCzas: Polska – Pozwy za skutki uboczne po szczepieniach przeciwko COVID-19. „Część pacjentów umierała lub doznawała trwałego rozstroju zdrowia”

Polscy pacjenci składają pozwy z powodu skutków ubocznych po szczepieniach przeciwko COVID-19. We wnioskach żądają renty i wysokich odszkodowań – znacznie wyższych niż przypada z Funduszu Kompensacyjnego.

„Śmierć w wyniku zatorów, utrata wzroku, padaczka czy niepełnosprawność po częściowo ustępującym paraliżu całego ciała – za takie następstwa szczepień przeciwko Covid-19 polscy pacjenci będą dochodzić odszkodowań, zadośćuczynień i rent” – podaje „Rzeczpospolita”.

Poszczepienny paraliż

Jednym z opisywanych przypadków jest sytuacja mężczyzny, który po dwóch tygodniach od szczepienia doznał częściowego paraliżu. Spędził pół roku w szpitalu, a jego matka musiała sprzedać mieszkanie, aby sfinansować kosztowne leczenie i rehabilitację. Mężczyzna stał się niepełnosprawny i nie może już pracować jako kierowca.

Lekarze zdiagnozowali u niego zespół Guillaina-Barrégo. Producent covidowej szczepionki Pfizer/BioNTech nie wymienił tej dolegliwości jako możliwy skutek uboczny przyjęcia preparatu. To utrudnia dochodzenie przed rzecznikiem praw pacjenta. Z Funduszu Kompensacyjnego przypada maksymalnie 100 tys. zł, czyli wielokrotnie mniej, niż wyniosły rzeczywiste koszty leczenia. O utracie czasu i zmianie o 180 stopni życia całej rodziny nie wspominając.

Prawnicy rodziny złożą jednak pozew, żądając znacznie wyższych kwot niż te oferowane przez Fundusz Kompensacyjny. – My będziemy dochodzić 2 mln zł. Na razie jesteśmy na etapie przedsądowym. Solidarnie pozwiemy producenta szczepionki, prezesa NFZ i ministra zdrowia. To państwo odpowiada za dopuszczenie szczepionki. Wprawdzie szczepienie nie było obowiązkowe, ale wprowadzono liczne obostrzenia dla niezaszczepionych oraz wytworzono atmosferę nieformalnego nacisku na zaszczepienie preparatami, po których przyjęciu część pacjentów umierała lub doznawała trwałego rozstroju zdrowia – mówi „Rzeczpospolitej” adwokat Tomasz Chudziński.

Pierwszy mały „sukces” już jest. Sąd Okręgowy w Świdnicy zwolnił poszkodowanego w całości z opłat sądowych.

Inny opisywany przykład dotyczy dwudziestoparolatka, który po szczepieniu dostał zakrzepicy i zmarł. Jego rodzice nie wiedzą, czy złożą pozew, bowiem sąd nie musi zwolnić z opłat sądowych. Chcieliby milion złotych odszkodowania, co oznacza 50 tys. opłat na start, a to kwota stanowiąca barierę nie do pokonania.

Kolejne przypadki? Po szczepieniu covidowym senior stracił wzrok, dziecko doznało padaczki.

Rygorystyczne zasady przyznawania odszkodowań po covidowych szczepieniach. Wniosków ponad 1,5 tysiąca

Zasady uzyskania odszkodowania za niepożądane odczyny poszczepienne po preparatach covidowych są bardzo rygorystyczne. Fundusz Kompensacyjny wypłaca pieniądze tylko w przypadku, gdy wystąpią działania wymienione w charakterystyce produktu leczniczego, w wyniku których pacjent wymagał hospitalizacji przez przynajmniej 14 dni albo doszło do wstrząsu anafilaktycznego. Jeśli w szpitalu spędził np. 13 dni, to odszkodowanie się nie należy.

Mimo tak rygorystycznych zasad, do rzecznika praw pacjenta tylko do końca maja br. roku wpłynęło 1528 wniosków o przyznanie świadczenia. Fundusz wypłacił już 4,4 mln zł, przy średniej kwocie ponad 20 tys. zł. Sześciu osobom przyznano maksymalną kwotę – 100 tys. zł.

Ci, którzy nie spełniają wymogów wpisanych w Funduszu Kompensacyjnym albo domagają się wyższych kwot czy stałej renty, dochodzą swoich praw przed sądem. Jak to w polskich „wolnych sądach”, rozprawy toczą się dosłownie wolno, ale nic innego poszkodowanym nie pozostało. Pozwy najczęściej składane są przeciwko producentom szczepionek albo podmiotom leczniczym, które nie powinny kwalifikować pacjentów na szczepienie. W przypadku pozwu przeciwko państwu wskazuje się na wadliwość dopuszczenia produktu do obrotu.

2. PJJ – Rafał Piech – To dopiero początek, zaproszenie do współpracy

https://www.youtube.com/watch?v=2OlCy5z9iyw

3. Niezależna: Unijne superpaństwo? Kaleta – Traktaty te oznaczają koniec Polski! Nie widzę innej możliwości, niż referendum

W europarlamencie przegłosowano dokument, który wprost proponuje likwidację prawa weta i oddanie UE kolejnych kompetencji, jak: obronność, polityka zagraniczna, energetyka i innych. – W niedługim czasie należy się spodziewać przystąpienia do kolejnych kroków tej procedury – uważa wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. W jego ocenie, Polacy powinni zagłosować w tej sprawie w referendum.

więcej u źródła: https://niezalezna.pl/polityka/parlament-europejski/unijne-superpanstwo-kaleta-traktaty-te-oznaczaja-koniec-polski-nie-widze-innej-mozliwosci-niz-referendum/501747

 

Podziel się!