Android: Polak opracował benzynę, której nigdy nie zabraknie. To pierwsza taka technologia na świecie

Polak opracował benzynę, której nigdy nie zabraknie. To pierwsza taka technologia na świecie

Wokół nas codziennie pojawiają się nowe wynalazki oraz koncepty, które mogą usprawnić życie milionów ludzi. Technologia idzie do przodu, a wielkich odkryć nie dokonuje się tylko w Stanach Zjednoczonych, Chinach czy Niemczech. Tak się bowiem składa, że to Polak opracował sposób na zmianę plastiku w wyjątkowo czyste paliwo!

Technologia przyszłości? Oto benzyna, której nigdy nie zabraknie

Na kanale YouTube Macieja Kaweckiego pojawił się nowy wywiad, w którym prowadzący rozmawia z Adamem Hańderkiem. Polski wynalazca, naukowiec i przedsiębiorca może pochwalić się między innymi wynalezieniem sposobu na zmianę plastiku w paliwo. W tym miejscu warto podkreślić, że doświadczony badacz jako pierwszy człowiek w historii opracował metodę pozyskiwania tak czystego paliwa z plastiku. Co więcej, ta technologia ma być w stanie zaspokoić aż 5% zapotrzebowania Polaków na paliwo samochodowe.

Oczywiście jest to również bardzo ekologiczna koncepcja, ponieważ oczyszcza Ziemię z plastiku, który stanowi ogromny problem między innymi dla oceanów.

Jego paliwo ma cechy fizykochemiczne, które jak mówi — można wlać prosto do silnika benzynowego oraz diesla. Takiej jakości paliwa z odpadów niewymagającego dalszego przetwarzania nie ma żadna znana nam podobna technologia na świecie.

Maciej Kawecki

Link do wywiadu, w którym Adam Hańderek opowiada o tej oraz innych opracowanych przez siebie technologiach znajdziecie poniżej. Zaznaczam jednak, że materiał trwa ponad 40 minut, więc warto zarezerwować sobie trochę czasu, aby obejrzeć materiał jednym ciągiem.

https://youtu.be/NWplVUcT-LY

https://youtu.be/NWplVUcT-LY

W trakcie rozmowy prowadzący podejmuje między innymi tematy plastiku PET, recyklingu ubrań i butelek, a także produkcji paliwa. Zdecydowanie jest to wywiad, który zainteresuje wszystkich fanów nowych technologii — szczególnie tych nastawionych na ekologię.

źródło: https://android.com.pl/nauka/645373-technologia-beznyna-ktorej-nie-zabraknie/?utm_source=Facebook&utm_medium=Social&utm_campaign=organic&fbclid=IwAR3WXvthzew5kaMoz6UUwZqWPAZ3iWYPXQ5UThn4x_jP_cGqohST6K9-Tmo

Podziel się!