1. Wybory parlamentarne 2023. Jest siódmy komitet ogólnopolski – „Polska Jest Jedna” Rafała Piecha; 2. Konfederacja: Po Raporcie NIKu Żądamy Trybunału Stanu dla Morawieckiego i Sasina!; 3. Radio Głos: Rozmowa z Rafałem Piechem (Polska Jest Jedna)

Po Raporcie NIKu Żądamy Trybunału Stanu dla Morawieckiego i Sasina!

Materiał info nr 1 – Szlagier Dnia! – Polska Jest Jedna Rafała Piecha wystartuje jednak w wyborach do Sejmu jako Komitet Ogólnopolski z listami kandydatów w całej Polsce!!! Na dzień 13 września PKW zarejestrowała Listy PJJ w 35 okręgach wyborczych! Do pełnej całkowitej rejestracji bez żadnej łaski PKW brakuje w tej chwili tylko 6 okręgów!!! To naprawdę niesamowite i wspaniałe!!!

PLSP (P. Tanajno) zarejestrował kandydatów w 17 okręgach wyborczych (na 13.09.2023), a więc brak im 4 okręgów (przypominam że jeden okręg Opolski im anulowano). 

W wyborach do Senatu PJJ zarejestrowała kandydatów tylko w 4 okręgach. Przypominam, że Doktor Bodnar w Przemyślu startuje z Listy Bezpartyjnych Samorządowców i ma duże szanse na wejście do Senatu.

Cytat dzisiejszego dnia to niby prześmiewczy, ale w rzeczywistości żałosny tytuł z elektronicznej Gazety.pl (czyli Wyborczej BIS): „Nowa partia walczy o Sejm. Polska Jest Jedna „na pierwszym miejscu stawia Boga” i nie wierzy w pandemię”. Dalej w tym artykule jest równie śmieszno i straszno.

1. Wybory parlamentarne 2023. Jest siódmy komitet ogólnopolski – „Polska Jest Jedna” Rafała Piecha

Startujemy w Całej Polsce – Polska Jest Jedna – Rafał Piech

https://pjj.org.pl/

https://www.pjj.tv/video/BDbD9Y6dl2/

https://youtu.be/zMjtyiA6yrs

wR24: PJJ rejestruje listy ogólnopolskie! Przedłużymy embargo na produkty z Ukrainy! Jak ma głosować Polonia? Popołudniówka

https://banbye.com/watch/v_JjiNWfFF49Wd

Rzeczpospolita:

Nie sześć, a siedem komitetów ogólnopolskich będzie w wyborach parlamentarnych w Polsce 15 października – wynika z doniesień. Partia Polska Jest Jedna ogłosiła, że udało jej się przeprowadzić rejestrację list w wymaganej liczbie okręgów.

źródło: https://www.rp.pl/wybory/art39102241-wybory-parlamentarne-2023-jest-siodmy-komitet-ogolnopolski-polska-jest-jedna

Portal Samorządowy: Polska Jest Jedna Rafała Piecha siódmym ogólnopolskim komitetem wyborczym. „To cud”
Dziś nie walczymy o 5 proc., my walczymy o dużo więcej i wiem, że jest to możliwe – mówi Rafał Piech, lider partii Polska Jest Jedna. Ogłaszając polityczny sukces poinformował, że jego ugrupowanie wystawi kandydatów w wyborach parlamentarnych w ponad dwudziestu okręgach.
  • Raptem kilka po sukcesie Bezpartyjnych Samorządowców, którzy zostali zarejestrowani jako szósty ogólnopolski komitet wyborczy, ten sam sukces powtórzyła partia Rafała Piecha Polska Jest Jedna (PJJ).
  • Prezydent Siemianowic Śląskich porównał go do cudu.
  • Lider ugrupowania przekonuje, że tylko partia Polska jest Jedna to prawdziwa prawica na polskiej scenie politycznej. I ostrzega przed manipulacjami.

– Kochani, wielka radość. Przed chwilą dowiedzieliśmy się, że na PKW mamy już 21 okręgów z podpisami – takimi słowami we wtorek Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich i przewodniczący partii Polska Jest Jedna (PJJ), zakomunikował zakończenie pierwszego etapu wyborczego starcia. – To niesamowite. Dzięki waszemu zaangażowaniu udało się to, co wydawało się niemożliwe, bo partia jest dopiero od marca tego roku. Wielki cud – dodał, dziękując członkom i sympatykom PJJ.

Piech prosi o dalsze wsparcie (także finansowe – na kampanię wyborczą) poprzez media społecznościowe i kanał na YouTube, bo jak twierdzi, jego partia jest blokowana przez telewizje.

– Oni nas się bardzo boją, bo nie jesteśmy skażeni żadnym układem, jesteśmy autentyczni i mówimy prawdę. A to jest dzisiaj bardzo niewygodne – kontynuuje Piech.

Rafał Piech o partii Polska Jest Jedna: prawdziwa prawica na polskiej scenie politycznej i ostrzega przed manipulacjami

Przekonuje, że tylko partia Polska jest Jedna to prawdziwa prawica na polskiej scenie politycznej.

– Mówcie innym, że wreszcie pojawiła się prawdziwa prawica, ta, na którą czekaliśmy, a nie ta zakłamana, która zniszczyła tak naprawdę górnictwo, rolnictwo, przedsiębiorczość i zadłużała państwo na potęgę. Każdy z rządów, które były od 1989 r., robi to i robią do dzisiaj, więc nie pozwólmy już więcej na sprzedawanie i niszczenie naszego kraju – prosi prezydent Siemianowic Śląskich.

Jego zdaniem sondaże polityczne przed wyborami będą zmanipulowane, by pokazywać, że nie warto głosować na mniejsze partie, w tym na PJJ.

– A my dziś nie walczymy o 5 proc., my walczymy o dużo więcej i wiem, że jest to możliwe – kontynuuje Piech. – Bóg, rodzina i ojczyzna – to wartości, z którymi idziemy do wyborów.

Jak wynika z danych PKW (stan na 13 września 2023 r.), KW Polska Jest Jedna ma zarejestrowanych kandydatów do Sejmu w 29 okręgach i czterech kandydatów do Senatu (okręg 28, 34, 35 i 83). 

Sam Piech jest jedynką PJJ w okręgu 14. Na listach są przedstawiciele różnych zawodów: samorządowcy, nauczyciele, ekonomiści, przedsiębiorcy, lekarze, kierowcy czy mechanicy.

Bezpartyjni Samorządowcy szóstym ogólnopolskim komitetem wyborczym

O sukcesie Bezpartyjnych Samorządowców (BS) równo tydzień temu poinformował jeden z liderów ugrupowania, marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. BS wystawią listy w wyborach do Sejmu we wszystkich 41 okręgach.

– Wystawimy też kandydatów na senatorów. Chcemy dać Polakom nadzieję na normlaną Polskę; Polskę, w której można żyć spokojnie, można współpracować i tworzyć piękne rzeczy – powiedział Przybylski.

Prezydent Lubina i jeden z założycieli BS Robert Raczyński pokreślił, że „udało się przekonać tysiące ludzi do uczestnictwa w ruchu Bezpartyjnych Samorządowców”.

– Owocem tych rozmów, które trwały przez ostatnich kilka lat jest zebranie ponad 300 tys. podpisów. Polacy chcą byśmy byli obecni w polityce – mówił Raczyński.

https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/polska-jest-jedna-rafala-piecha-siodmym-ogolnopolskim-komitetem-wyborczym-to-cud,488611.html

G. Wyborcza – Katowice: Jest siódmy ogólnopolski komitet wyborczy. To Polska Jest Jedna prezydenta, który zawierzył miasto Maryi

Partia Polska Jest Jedna zarejestrowała listy w 21 okręgach wyborczych. Tym samym będzie mogła zarejestrować listy w całym kraju. „Polacy będą mogli wybierać patriotów, którzy na pierwszym

miejscu stawiają Boga, troszczą się o rodzinę i kochają swoją ojczyznę” – ogłosiło ugrupowanie Rafała Piecha, prezydenta Siemianowic Śląskich.

Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich i założyciel partii Polska Jest Jedna, już jakiś czas temu zapowiadał start wyborach parlamentarnych i starania o zarejestrowanie list w jak największej liczbie okręgów. W ostatnich dniach mobilizował swoich zwolenników do zbiórki podpisów. W efekcie może się pochwalić, że Polska Jest Jedna zarejestrowała listy kandydatów w 21 okręgach wyborczych. To oznacza, że w pozostałych 20 może wystawić listy kandydatów bez konieczności zbierania podpisów.

Przedstawiciele partii Polska Jest Jedna ogłosili pozytywne zarejestrowanie przez Państwową Komisję Wyborczą list ugrupowania w 21 okręgach wyborczych. Tym samym PJJ będzie mogła rejestrować kandydatów w okręgach wyborczych w całej Polsce. „Osiągnęliśmy kolejny wielki sukces” – napisali w mediach społecznościowych politycy partii, która stała się oficjalnie siódmym ogólnopolskim komitetem wyborczym.

Termin rejestracji list kandydatów minął w środę 6 września. Państwowa Komisja Wyborcza zdecydowała się jednak zatwierdzić zgromadzoną przez partię Polska Jest Jedna liczbę podpisów. Tym samym komitet ugrupowania stał się oficjalnie siódmym ogólnopolskim komitetem wyborczym. Kandydaci PJJ będą więc startować w tegorocznych wyborach obok polityków z Konfederacji, Lewicy, Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Trzeciej Drogi, a także Bezpartyjnych Samorządowców.

Polska Jest Jedna oficjalnie siódmym ogólnopolskim komitetem wyborczym

Informacje o nowym, ogólnopolskim komitecie wyborczym opublikowano w mediach społecznościowych i na oficjalnej stronie partii Polska Jest Jedna. „Osiągnęliśmy kolejny wielki sukces! Przed chwilą otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość, rejestracja list w 21 okręgach przebiegła pomyślnie! Tym samym Partia Polska Jest Jedna, będzie miała możliwość rejestracji kandydatów w innych okręgach wyborczych. Będziemy mogli wybrać lepsze jutro dla naszej Ojczyzny i zagłosować na osoby reprezentujące Partia Polska Jest Jedna” – napisali przedstawiciele ugrupowania.

We wpisie podkreślono także, że po raz pierwszy Polacy będą mogli głosować na „patriotów, którzy na pierwszym miejscu stawiają Boga, troszczą się o rodzinę i kochają swoją ojczyznę”. „Dziękujemy wszystkim, którzy swoją ofiarną pomocą, wsparciem, ciężką pracą i modlitwą przyczynili się do tego wielkiego sukcesu. Niech Bóg nieustannie pomnaża dobro, które dzielicie z innymi” – podsumowali swój wpis politycy.

Polska Jest Jedna jako ruch społeczny została zapoczątkowana w 2021 roku przez prezydenta Siemianowic Śląskich Rafała Piecha. Jej lider zasłynął poprzez swoją walkę z rzekomą segregacją sanitarną oraz krytyką rządu w czasie pandemii. Otwarcie mówił, że nie przyjął szczepionki na COVID-19, ponieważ „nie miał do niej zaufania”. Jednocześnie przekonywał, że jest publicznym głosem wszystkich tych, którzy są za wolnością wyboru, a także tych, którzy obawiają się przyjąć „ten preparat”. W czasie pandemii na ulicach Siemianowic Śląskich pojawiały się także antyszczepionkowe plakaty przedstawiające płaczące dziecko z pistoletem przystawionym do głowy. W 2023 roku Polska Jest Jedna oficjalnie została zarejestrowana jako partia polityczna. Członkowie ugrupowania nazywają je „prawdziwą prawicą„, a w swoim programie stawiają na wartości chrześcijańskie i rodzinne. W sferze gospodarczej postulują m.in. powrót do węgla oraz rozwój rodzimego rolnictwa.

W trakcie swojej kariery prezydenckiej Piech zasłynął również „oddaniem” swojego miasta Maryi. – Każde miasto ma osobę odpowiedzialną. W Siemianowicach Śląskich taką osobą jest Maryja. Ona otrzymała klucze do miasta, jest jego menedżerem i je prowadzi – tłumaczył w jednym z przemówień. Przyznał także, że kiedy objął stanowisko prezydenta, nie wiedział, jak ma prowadzić miasto, ale „po oddaniu wszystkiego Maryi udało się zrobić tyle rzeczy, ile przez ostatnie 20 lat nie udało się zrobić wszystkim prezydentom”. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Prezydent Siemianowic Śląskich: „menedżerem miasta jest Maryja”, o szczepieniach: „eksperyment”

źródlo: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,143907,30183472,do-walki-o-sejm-stanie-partia-prezydenta-ktory-zawierzyl-miasto.html

onet: „Osiągnęliśmy wielki sukces”. Antyszczepionkowcy ruszają walczyć o Sejm

„Przed chwilą otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość, rejestracja list w 21 okręgach przebiegła pomyślnie! Tym samym Partia Polska Jest Jedna będzie miała możliwość rejestracji kandydatów w innych okręgach wyborczych” – chwalą się w mediach społecznościowych przedstawiciele partii.

Dlaczego to jest ważne?

Polska Jest Jedna to zapoczątkowany przez prezydenta Siemianowic Śląskich, Rafała Piecha ruch w 2021 r. Teraz dzięki rejestracji list w 21 okręgach, partia będzie mogła rejestrować kandydatów w innych miejscach. Na razie na listach do sejmu zarejestrowanych zostało 6 komitetów ogólnopolskich: Konfederacja, Lewica, Koalicja Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, Trzecia Droga i Bezpartyjni Samorządowcy. 

Co napisali przedstawiciele partii?

„Przed chwilą otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość, rejestracja list w 21 okręgach przebiegła pomyślnie! Tym samym Partia Polska Jest Jedna będzie miała możliwość rejestracji kandydatów w innych okręgach wyborczych. Będziemy mogli wybrać lepsze jutro dla naszej Ojczyzny i zagłosować na osoby reprezentujące Partia Polska Jest Jedna” – stwierdzili.

Partia na bazie ruchu antyszczepionkowego

Polska Jest Jedna, jako ruch społeczny sprzeciwu wobec koronawirusowych obostrzeń, powstał we wrześniu 2021 r. Rafała Piecha, który zapowiadał wówczas walkę z „segregacją sanitarną”, wsparli m.in. posłanka Anna Maria Siarkowska, były poseł Ligi Polskich Rodzin Jan Łopuszański i dziennikarz Jan Pospieszalski.

Później Rafał Piech ruch zmienił w partię polityczną, która zarejestrowana została na początku tego roku. PJJ nazywa „prawdziwą prawicą”. Stawia w niej na wartości chrześcijańskie, a w sferze gospodarczej m.in. na rodzime rolnictwo i powrót do węgla.

Piech zasłynął również tym, że „oddał” swoje miasto pod opiekę Matki Bożej.

źrodło: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/osiagnelismy-wielki-sukces-antyszczepionkowcy-ruszaja-walczyc-o-sejm/388g8re

2. Konfederacja: Po Raporcie NIKu Żądamy Trybunału Stanu dla Morawieckiego i Sasina!

https://www.youtube.com/watch?v=1W7uwrMlhZo

2. Radio Głos: Rozmowa z Rafałem Piechem (Polska Jest Jedna)

https://www.youtube.com/watch?v=2kBUihN7JIE

Witold Gadowski o Ogólnopolskiej Rejestracji Komitetu Wyborczego Polska Jest Jedna!

https://www.facebook.com/PolskaJJ/videos/876599177228125

 

Podziel się!