Niezależna: Zobacz euforię na filmie „Naszość” w największej sali kinowej w Polsce! W Krakowie tłumy (WIDEO)

Naszość w Krakowie

Naszość oddaje pokłon TW Bolek w czasie akcji „Spalić Pawła Zyzaka

– To jest bardzo piękny film o wolności. A w dzisiejszych czasach ludzie dokonują często autocenzury, zupełnie niepotrzebnie. Zachwyciły mnie wypowiedzi o tej generacji patriotycznych rodzin, które motywowały ludzi, będących wtedy młodym pokoleniem, ambitnych, buntujących się, do takich działań – powiedziała po obejrzeniu filmu Magdaleny Piejko „Naszość – tylko dla nienormalnych” reżyser Bogusława Stanowska-Cichoń. Wybuchom śmiechu, oklaskom i okrzykom nie było końca. Po filmie odbył się koncert zespołu Apteka na czele z Jędrzejem „Kodymem” Kodymowskim oraz występ Bartka Kalinowskiego, w czasie których pod sceną odbywało się pogo. Reportaż poniżej, zobacz FILM pod tym tekstem.

„Pozdrawiano” PO i SLD

W krakowskim kinie Kijów, w największej sali kinowej w Polsce, na 850 osób odbył się pokaz filmu „Naszość – tylko dla nienormalnych”. Podczas seansu publiczność wybuchała co chwilę śmiechem, a niektóre z happeningów Naszości wydawały się jeszcze bardziej aktualne, niż dawniej.

Np. gdy w czasach resetu Naszość przyszła do rosyjskiego konsulatu z petycją, by Putin dał swojemu nowemu psu na imię Donald, co przyczyni się do ocieplenia między naszymi narodami. W czasie kończącej pokaz owacji skandowano zaś hasło z czasów happeningów przeciwko postkomunie „SLD-KGB!”.

– Dla wielu naszych działań inspiracją był Kraków, szczególnie krakowska Liga Republikańska. Po napaści Rosji na Czeczenię udało nam się zjednoczyć niezależne środowiska ponad podziałami i to znów była inspiracja krakowska – działalność Pawła Chojnackiego z Klubu Józefa Mackiewicza i Marka Kurzyńca z Federacji Anarchistycznej, którzy mieli odmienne poglądy, ale potrafili razem występować przeciwko establishmentowi III RP

– mówił Piotr Lisiewicz.

Podziękował on także szefom największego kina w Polsce, że nie bali się oni zorganizować tego pokazu.

– Ponoć gdy kino budowano w latach 60. uzasadniano jego wielkość tym, że będą mogły się odbywać tu zjazdy PZPR. No i choć spadkobiercy PZPR są do dziś w Polsce silni, to teraz w kinie Kijów zamiast PZPR była Naszość. Podobnie zmieniło się znaczenie nazwy kina. Wtedy miała być dowodem współpracy ze Związkiem Sowieckim. Dzisiaj brzmi jak demonstracja solidarności z walczącą z Moskwą Ukrainą. W najbliższych wyborach chodzi o to, by ten proces postępował dalej, a nie cofnął się.

Barwny reportaż z tego, co działo się w kinie Kijów poniżej:

źródło: https://niezalezna.pl/polska/zobacz-euforie-na-filmie-naszosc-w-najwiekszej-sali-kinowej-w-polsce-w-krakowie-tlumy-wideo/496965

Naszość w Krakowie

https://youtu.be/0Lu28OBXwgI

 

Akcja Alternatywna „Naszość” – grupa happeningowa powstała w końcu lat 80. Działa głównie w Poznaniu oraz innych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku czy Węgorzewie. Głównym ośrodkiem powstawania ruchu było VII Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Poznaniu[1].

Cele
 • Przeprowadzenie prawicowej kontrrewolucji
 • Picie napojów pomocniczych i obrady Rady Kontrrewolucji, najczęściej w sobotnio-niedzielną noc na ulicach i w lokalach Poznania
 • Wolna Polska
 • Wolna Czeczenia
 • Przeciwdziałanie układom korupcyjnym
 • Pisanie poezji
Hasła
 • Nasz cel: Głupota
 • Tylko dla Nienormalnych
 • Flaki z nietoperza – kup bo w dziób
 • Pierwszy maja dniem Samuraja
 • Nie bój się Putina, pij gruzińskie wina
 • Towarzyszu, w wolnej chwili weź popełnij harakiri

więcej w Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Naszo%C5%9B%C4%87

Podziel się!