1. J. Karwelis: Fundusz przewałowy; 2. Skrawki: „Wiele operacji jest niepotrzebnych. To żyła złota dla szpitali”; 3. Pitoń tv: Co z tą Konfederacją ? Prof A.Wielomski

Fundusz przewałowy

Jak widzicie Cenzura Googla pełną amerykańską gębą i pod pełną parą, za zgodą „polskiego” rządu PIS! Zbliża się koniec epoki reklam płatnych na bialczynski.pl 

Czekam kiedy zaczną wyłączać pocztę internetową i zamykać witryny internetowe takie jak moja. Myśleliście, że Nowy Faszyzm to żart albo teoria spiskowa?! Przecież część witryn została wyłączona bezprawnie przez ABW, albo inne jakieś niepolskie agenturalne „ścierwa” rządowe. Byle Polaczek na przykład nie wejdzie na stronę Myśli Polskiej, albo NCzas.com.

 

1. J. Karwelis: Fundusz przewałowy

olejny ciekawy wpis z cytatu z serwisu prawo.pl, tym razem dotyczący tajemniczej kupy pieniędzy, jaką stał się Fundusz Kowidowy, zwany przewałowym. Kowid w fazie panikarskiej, czyli tak przez 2,5 roku usprawiedliwiał wszystko, zwłaszcza przy gromadzeniu kasy. Tu były strumienie nieograniczone, z nich powstawały szpitale tymczasowe ziejące bezsensem pustki decyzyjnej, ale było tej kasy tyle, że dużo zostawało, nawet nie można jej było wydać na kowida, zaś rok pandemiczny sam NFZ skończył z 10 miliardową superatą, a szpitale nie wykonały ponad 25% procedur. Ale pieniążek zebrany raz z publicznych nie może się zmarnować. A jak? Szczegóły w cytowanym artykule.

Nie ma epidemii, odwołano stan zagrożenia epidemicznego, a jednak Fundusz Przeciwdziałania Covid-19 działa. Jest wygodny dla rządu, bo wydatki z niego nie podlegają kontroli. Z funduszu finansowano szczepionki, ale także dodatek węglowy czy samorządowe inwestycje w ścieki. Początkowo zasilany z emisji obligacji, teraz pochłania pieniądze na leczenie pacjentów i zyski NBP.  I nic nie zapowiada, żeby wkrótce nadzór nad tymi wydatkami miał się zwiększyć.

Fundusz Przeciwdziałania Covid-19 powstał na mocy nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (nowelizacja z 31 marca 2020 r.). Miał zapewniać pieniądze na zwalczanie Covid-19 i przeciwdziałanie skutkom kryzysu społeczno-gospodarczego wywołanego pandemią.

Początkowo planowano go jako państwowy fundusz celowy, czyli fundusz zdefiniowany w ramach ustawy o finansach publicznych. Zakładałoby to rygory raportowania wydatkowania środków, określenia ich dysponenta. Jednak „nocną wrzutką” został zamieniony na fundusz działający przy Banku Gospodarstwa Krajowego – zaznacza dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Fundusz covidowy jest największym funduszem funkcjonującym w Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

więcej: https://dziennikzarazy.pl/12-07-fundusz-przewalowy/

https://www.youtube.com/watch?v=ERXH1MZAtY4

3. Pitoń tv: Co z tą Konfederacją ? Prof A.Wielomski

https://www.youtube.com/watch?v=exXaEaGeZwc

Podziel się!