„W świecie wyobrażeń dawnych Słowian” – Czytam, więc jestem – spotkania filozoficzno-literackie (spotkanie autorskie z Michałem Łuczyńskim – Wawer 25 05 2023)

spotkanie autorskie z Michałem Łuczyńskim – Wawer 25 05 2023

CZWARTEK, 25 MAJA 2023 O 18:30

W świecie wyobrażeń dawnych Słowian / Czytam, więc jestem – spotkania filozoficzno-literackie

Wawerskie Centrum Kultury
Szczegółowe informacje
Wawerskie Centrum Kultury
W kolejnej odsłonie spotkań filozoficzno-literackich posłuchamy dra Michała Łuczyńskiego, który opowie nam o świecie wyobrażeń dawnych Słowian. Zapraszamy!
Tematem spotkania będzie mitologia Słowian i ich wyobrażenia na temat świata i człowieka. W co wierzyli nasi dalecy przodkowie? Jacy bogowie i boginie mieszkali na słowiańskim „Olimpie” i co tam robili? Co, gdyby oprócz przygód Herkulesa, Thora i Lokiego, w kinach wyświetlano ekranizacje słowiańskich eposów o bogach, bohaterach i potworach? O tym opowie nam dr Łuczyński, ilustrując swoją opowieść obrazami z nieistniejącej wystawy słowiańskiego malarstwa mitologicznego. A co, jeśli Caravaggio, Leonardo da Vinci, Giotto, Michał Anioł czy David oprócz greckich i rzymskich herosów, uwieczniliby na płótnie też przygody tych naszych, słowiańskich?
Dr Michał Łuczyński – nauczyciel, bibliotekarz w jednej z wawerskich szkół i autor książek na temat mitologii słowiańskiej „Bogowie dawnych Słowian”(2020), „Mity Słowian. Śladami świętych opowieści przodków” (2022) i „Co się zdarzyło w Swarogowie?” (2023, w druku).
25.05.2023, godz. 18.30. Wawerskie Centrum Kultury, ul. Żegańska 1a. Wstęp wolny.
Odwiedź fanpejdż WCK na Facebooku i polub nas:
https://www.facebook.com/WawerskieCentrumKultury
Zobacz program innych wydarzeń w Wawerskim Centrum Kultury:
https://www.wck-wawer.pl
Podziel się!