1. G. Płaczek: Przekręt tysiąclecia? Mocny wywiad z europarlamentarzystką… USUNIĘTY przez YouTube!; 2. J. Karwelis: Mój wywiad w TV Republika; 3. Nakaz aresztowania Putina za zbrodnie wojenne; 4. FSM: Uwolnione z rosyjskiej niewoli

Przekręt tysiąclecia? Mocny wywiad z europarlamentarzystką… USUNIĘTY przez YouTube!

Dziewczynka prosi Aby Polska była Polską… Nie z nazwy, nie z polskojęzycznych rządów, ale Polską z krwi i kości, z tradycji (o czym mówi jej strój), z zasad moralnych (o czym mówi cała jej postać) z dziejów, z korzeni (o czym mówi drzewo, które bierze w ramiona)!

My nie prosimy – Oczekujemy tego, żądamy tego, działamy aby to stało się faktem! Aby Polska była rządzona przez Polaków, a nie ponad nimi przez wodzów partyjnych.

Demokracja Bezpośrednia = Wolna Polska!

DB= WP!

1. Grzegorz Płaczek: Przekręt tysiąclecia? Mocny wywiad z europarlamentarzystką… USUNIĘTY przez YouTube!

https://banbye.com/watch/v_Vhv0dboqo3eZ

 

2. J. Karwelis: Mój wywiad w TV Republika

https://youtu.be/FnDAfZ13q9w

3. Nakaz aresztowania dla Putina za zbrodnie wojenne popełnione na Ukrainie

wPolityce: Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania Putina! Jest oskarżony o odpowiedzialność za zbrodnie wojenne na Ukrainie
Niezalezna: Jest nakaz aresztowania Putina! Międzynarodowy Trybunał Karny oskarża go o odpowiedzialność za zbrodnie wojenne

Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina oskarżając go o odpowiedzialność za zbrodnie wojenne na Ukrainie. Jest też nakaz aresztowania rosyjskiej komisarz ds. praw dziecka Marii Aleksiejewny Lwowskiej-Belowej.

Jak czytamy w oświadczeniu MTK, Władimir Putin ma być „odpowiedzialny za zbrodnię wojenną polegającą na bezprawnej deportacji ludności (dzieci) oraz bezprawnym przesiedleniu ludności (dzieci) z okupowanych obszarów Ukrainy do Rosji”.

Nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina za zbrodnie wojenne, który wydał Międzynarodowy Trybunał Karny, „to dopiero początek” – oznajmił w piątek szef kancelarii prezydenta Ukrainy Andrij Jermak. Prokurator generalny Ukrainy Andrij Kostin uznał krok podjęty przez MTK za „decyzję historyczną”.

Decyzja MTK ma „historyczne znaczenie dla Ukrainy i całego międzynarodowego systemu prawnego” – ocenił Kostin.

MTK posiada uprawnienia do rozpoznawania przypadków zbrodni wojennych, ludobójstwa i zbrodni przeciwko ludzkości, popełnionych na terytorium ponad 120 krajów, które przyjęły w 2002 roku Statut Rzymski, czyli dokument ustanawiający ten sąd. W 2016 roku Rosja wycofała się ze Statutu.
Nakaz aresztowania dla Putina za popełnione na Ukrainie zbrodnie. Zełenski: „To historyczna decyzja”

Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) w Hadze wydał nakaz aresztowania Władimira Putina za zbrodnie wojenne. – To historyczna decyzja, która rozpocznie historyczną odpowiedzialność – ocenił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Szef państwa-terrorysty i jeszcze jedna osoba urzędowa są oficjalnymi podejrzanymi o zbrodnię wojenną: deportację dzieci ukraińskich, nielegalne przemieszczenie tysięcy naszych dzieci na terytorium rosyjskie”

– napisał Zełenski na serwisie Telegram.

Ocenił, że „zrealizowanie takiej zbrodniczej operacji”, jaką jest deportacja dzieci, nie byłoby możliwe bez rozkazu „najwyższego szefa państwa-terrorysty”.

„Rozdzielanie dzieci z rodzinami, pozbawianie ich wszelkiej możliwości kontaktu z krewnymi, ukrywanie dzieci na terytorium rosyjskim, rozproszenie ich po odległych regionach – wszystko to stanowi w sposób oczywisty rosyjską politykę państwową”

– ocenił Zełenski. Dodał, że chodzi o „decyzje państwowe” i zło ze strony państwa, które „rozpoczyna się właśnie od pierwszej urzędowej osoby w tym państwie”.

„Jestem wdzięczny zespołowi prokuratora Karima Khana, Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu i wszystkim na świecie, którzy pomagają nam w walce o sprawiedliwość”

– napisał Zełenski. Wyraził wdzięczność „za gotowość realnego pociągnięcia do odpowiedzialności wszystkich winnych”.

MTK wydał w piątek nakaz aresztowania Putina; sędziowie przychylili się do wniosku prokuratury, uznając, że są realne podstawy by sądzić, że jest on odpowiedzialny za zbrodnie wojenne polegające na bezprawnych deportacjach dzieci z okupowanych terenów Ukrainy do Rosji. W tej samej decyzji MTK wydał również nakaz aresztowania rosyjskiej rzeczniczki praw dziecka Marii Lwowej-Biełowej, oskarżanej o te same zbrodnie.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

https://niezalezna.pl/478682-nakaz-aresztowania-dla-putina-za-popelnione-na-ukrainie-zbrodnie-zelenski-to-historyczna-decyzja

Onet: Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania Władimira Putina

Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) wydał nakazy aresztowania prezydenta Władimira Putina oraz prezydenckiej komisarz ds. praw dziecka w Rosji Marii Lwowej-Biełowej. Są oni oskarżani o zbrodnie wojenne popełnione w Ukrainie na dzieciach.

  • Władimir Putin ma być odpowiedzialny za „zbrodnię wojenną polegającą na bezprawnej deportacji ludności (dzieci) oraz bezprawnym przekazaniu ludności (dzieci) z okupowanych obszarów Ukrainy do Federacji Rosyjskiej”
  • Za takie same czyny odpowiedzialna ma być Maria Lwowa-Biełowa
  • „Trybunał uznał, że nakazy są tajne w celu ochrony ofiar i świadków, a także w celu zabezpieczenia śledztwa” — czytamy w oświadczeniu. MTK uznał jednak, że w interesie publicznym leży ujawnienie faktu wydania nakazów

Jak czytamy w oświadczeniu MTK Władimir Putin ma być odpowiedzialny za „zbrodnię wojenną polegającą na bezprawnej deportacji ludności (dzieci) oraz bezprawnym przekazaniu ludności (dzieci) z okupowanych obszarów Ukrainy do Federacji Rosyjskiej”.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/miedzynarodowy-trybunal-karny-wydal-nakaz-aresztowania-wladimira-putina/gx67km1,79cfc278

TV Republika: Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania Władimira Putina

https://www.youtube.com/watch?v=f8oXFSjJjpw

4. Fundacja Solidarności Międzynarodowej: Uwolnione z rosyjskiej niewoli

https://www.youtube.com/watch?v=Nn4WjgzCVaY

https://www.youtube.com/watch?v=Nc4eG6IlCpk

https://www.youtube.com/watch?v=1V-I6ejPLPk

Podziel się!