1. GNN: Rządowa kampania szczepień na Covid-19 czwartą dawką preparatów mRNA Pfizera i Moderny; 2. Biełsat: Aleś Bialacki. Kim jest białoruski obrońca praw człowieka i laureat pokojowego Nobla?; 3. Ludożerca – System wyłudzania świadczeń socjalnych; 4. Warszawski Komilition – Grzegorz Płaczek

Rządowa kampania szczepień na Covid-19 czwartą, zaktualizowaną dawką

Cienie Putina, a właściwie już Cień Cieni – Zapowiedź geopolitycznej Wielkiej Zmiany.

 

1. Głos Niezłomnych Naukowców: Rządowa kampania szczepień na Covid-19 czwartą, zaktualizowaną dawką preparatów mRNA Pfizera i Moderny

Komentarz dla niezdecydowanych i zwolenników szczepień

https://www.gov.pl/web/chcezrozumiec

Kampania jest jedną, wielką manipulacją. Ale trudno oczekiwać od czytelnika cierpliwości omówienia każdego kłamstwa. Popatrzmy więc na najważniejsze z nich, a potem wyjaśnię, dlaczego w badaniach, do których czytelnicy są odnoszeni, jest tyle oszustw i dlaczego naukowcy i lekarze nie ujawniają prawdy.

1 . Oceny “ekspertów”, a fakty

Na stronach chcezrozumiec czytamy, ze szczepionka chroni 100x osoby 60+, a 10x wszystkich razem na średnio. Tak twierdzi opracowanie PZH.

A jak jest?

https://basiw.mz.gov.pl/analizy/covid/statystyki-zakazen-i-zgonow-z-powodu-covid-19z-uwzglednieniem-zaszczepienia-przeciw-covid-19/ :Zgony na Covid Okres 08.26.2022- 09.02.2022

Średni wiek osoby niezaszczepionej: 82 średni wiek osoby zaszczepionej: 80

Dodajmy, że w lipcu 2021 roku Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące średniej długości życia Polaków. Zgodnie z przedstawionymi statystykami w 2020 r. przeciętne trwanie życia mężczyzn w Polsce wyniosło 72,6 roku, natomiast kobiet 80,7 roku.

liczba zgonów wśród nieszczepionych ogółem 70

liczba zgonów wśród zaszczepionych ogółem 76

liczba zgonów wśród nieszczepionych 60+ 67

liczba zgonów wśród zaszczepionych 60+ 73

Komentarz dla niezdecydowanych i zwolenników szczepień cz 2. Dlaczego nie wierzę PHZ i jego opracowaniom wykorzystanym w kampanii szczepień
Co to jest PHZ, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, której opracowanie użyto w kampanii szczepień? Dlaczego nie ufam jego specjalistom?

PHZ Instytut jako PIB będzie prowadził kompleksowe badania epidemiologiczne, laboratoryjne ośrodki referencyjne (w tym BSL3 o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa biologicznego) oraz  laboratorium bezpieczeństwa żywności.

Oprócz tego NIZP PZH – PIB będzie m.in. kontrolował jakość szczepionek i surowic, monitorował sytuację epidemiologiczną w kraju w zakresie chorób zakaźnych i środowiskowych zagrożeń dla zdrowia we współpracy z instytucjami krajowymi i międzynarodowymi oraz w ramach rozwoju systemu EpiBaza.

Tymczasem w trakcie interwencji poselskiej ujawniono, że

 • PHZ nie bada, co jest we fiolkach preparatów mRNA na COVID
 • PHZ nie zna dokumentów Pfizera, zawierających dokumentację z pierwszych 6 miesięcy masowej dystrybucji preparatów mRNA na Covid, w tym 1290 wymienionych skutków ubocznych.

  Twitter avatar for @DariuszSzumilo

  Dariusz Szumiło @DariuszSzumilo
  Niebywałe‼️ Narodowy Instytut Badań Zdrowia Publicznego nie badał nigdy preparatów, które są ludziom wstrzykiwane. Poseł @GrzegorzBraun_ podczas interwencji poselskiej dowiedział się również, że lekarze w Narodowym Instytucie Badań Zdrowia Publicznego mają „związane ręce”!!!😡
  Image

  10:54 AM ∙ Sep 22, 2022


  3,178Likes1,331Retweets

https://twitter.com/DariuszSzumilo/status/1572902023804362753

https://twitter.com/DariuszSzumilo/status/1572902023804362753

Dodatkowo dokument użyty w kampani szczepień https://szczepienia.pzh.gov.pl/analiza-ryzyka-zgonu-wsrod-zaszczepionych-i-niezaszczepionych/ ma poważne wady jako podstawa do zalecenia 4 dawki preparatu.

 • Polecany raport dotyczy okresu 10 stycznia do 31 grudnia 2021, zatem sprzed okresu Omikronu, który całkowicie zmienił sytuację.
 • Można też przypuszczać, że osoby chore nie stosowały nawet tak prostych środków zapobiegawczych jak płukanie zatok. www
 • Badanie zawiera kluczowy błąd metodologiczny: jednodawkowcy przerzucani są do grupy nieszczepionych, a wiadomo, ze najwięcej zgonów jest w ciągu 2 tygodni od podania preparatu
 • Z tabeli w opracowaniu, patrz poniżej, wyraźnie wynika, że ryzyko zgonu na 1 000 mieszkańców nawet w czasie Delty wynosiło 0 w grupie 11-12 oraz 0.0001 w grupie 21-30. Ponadto nawet wówczas ryzyko zgonu osób poniżej 30 lat było zaniedbywalne. Młodzi wymagają osobnej oceny korzyści do ryzyka. Obecnie osoby poniżej 60 stanowią ok 5% zgonów. Dania nie szczepii już osób <50, Szwecja <18, UK <12. Ustalanie jednej polityki szczepień dla wszystkich nie ma naukowych podstaw.
A jakie są inne źródła informacji i badania naukowe?

Więcej o ryzyku związanym z przyjęciem preparatu na COVID w:

 • Co to są dokumenty Pfizera
Głos Niezłomnych Naukowców

„Papiery Pfizera”+ chińskie tropy + zatajane $$$ akademików powiązanych z HHS

Judicial Watch jest społeczną organizacją, która domagała się ujawnienia części zatajonych fragmentów dokumentów dotyczących preparatów mRNA na COVID w posiadaniu HHS (Wydziału Zdrowia i spraw Społecznych). Ujawniono między innymi, że w sprawie badań in vitro metabolicznej stabilności składowych preparatu mRNA na COVID, HHS opierało się wyłącznie na ba…

Read more

7 days ago · Dorota
 • Zebrane dowody, że szczepionki przynoszą więcej ryzyka, niż korzyści
Steve Kirsch’s newsletter

Evidence of harm

Executive summary Here’s a high level collection of some of the most compelling pieces of evidence I’ve seen to date. This is not an exhaustive list, but just the key pieces of data that are impossible to explain if the vaccines are safe and effective…

Read more

16 days ago · 847 likes · 511 comments · Steve Kirsch
c.d.n.

2. Biełsat: Aleś Bialacki. Kim jest białoruski obrońca praw człowieka i laureat pokojowego Nobla?

Szef Centrum Obrony Praw Człowieka „Wiasna” był wcześniej pięciokrotnie nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla. Prześladowany przez władze mógł też wielokrotnie wyjechać z kraju, ale został.

Aleś Bialacki. Zdj. spring96.org

Ojciec legendarnego obrońcy praw człowieka pochodził z okolic Rohaczowa na Homelszczyźnie, matka – spod Narowli. Ale Aleś urodził się w rosyjskiej Karelii. Jak to się stało? Rodzina przeniosła się tam w 1940 roku, zaraz po wojnie radziecko-fińskiej. Na Białorusi była wtedy prawdziwa bieda, a w Karelii właściwie nie było kołchozów, wokół był las, a możliwości zarobku miały być „prawie rajem”. Dlatego dziadek Bialackiego przyjął taką ofertę. Na Białoruś rodzina wróciła dopiero w 1964 roku, kiedy Aleś miał 2 lata.

Jego rodzice przez długi czas wybierali między dwoma szybko budowanymi wówczas miastami – Swietłahorskiem i Salihorskiem. W końcu osiedli w pierwszym. Przyszły działacz spędził tam też dzieciństwo.

Bialacki studiował filologię białoruską na uniwersytecie w Homlu. Zorganizowała się tam tam grupa białoruskojęzycznych studentów, a w tym samym czasie Aleś dużo podróżował po Białorusi. Największym odkryciem dla niego było to, że „język białoruski nadal żyje”. Podczas studiów grał na gitarze – w zespole Baski.

Również podczas studiów Ales poznał swoją żonę Natallę. Było to w 1981 roku w Łojewie, podczas ślubu jej krewnych. Para pobrała się w 1987 roku. W tym czasie Aleś zdążył popracować jako nauczyciel w obwodzie lelczyckim i odbyć służbę wojskową w Armii Radzieckij w rosyjskim Swierdłowsku – obecnie Jekaterynburgu.

„To nagroda za ciężką i niebezpieczną pracę”. Żona Alesia Bialackiego o pokojowym Noblu

 

Bialacki był jednym z ze współorganizatorów pierwszych oficjalnych opozycyjnych wieców w BSRR – w tym słynnego na „Dziadach” w 1988 roku.

Przez długi czas kariera Bialackiego była związana z literaturą. Miał wiele własnych publikacji, był jednym z założycieli środowiska młodych pisarzy „Tutejszyja”. A w 1988 roku został dyrektorem Muzeum Literackiego im. Maksima Bahdanowicza na Trojeckim Przedmieściu w Mińsku.

W 1988 roku wszedł do składu komitetu organizacyjnego Białoruskiego Frontu Narodowego (BNF). W 1991 roku został deputowanym do rady miejskiej Mińska. Następnego dnia po puczu w Moskwie wraz z 28 innymi radnymi wygłosił śmiałe oświadczenie wzywające do „zachowania lojalności wobec legalnie wybranych władz”.

W 1996 r. Bialacki założył Centrum Obrony Praw Człowieka „Wiasna-96”. Już wtedy, 25 lat temu, potrzebna była pomoc osobom, które ucierpiały z powodu represji władz – prawna, psychologiczna i wszelka inna. Bardzo szybko stało się jasne, że jeśli istnieje jakiś problem, trzeba zwrócić się z nim do „Wiasny”. Żadna inna organizacja obrony praw człowieka przez wszystkie lata niepodległości nie miała tak nienagannej reputacji.

Cichanouskaja: dzięki Noblowi dla Bialackiego doceniono Białorusinów walczących o wolność

Dziś trudno w to uwierzyć, ale do 2003 roku „Wiasna” miała nawet oficjalną rejestrację, którą sąd potem unieważnił. Ostatnim punktem w jej legalnej historii była obserwacja wyborów prezydenckich w 2001 roku. Obrońcy praw człowieka ogłosili wtedy nawet strajk głodowy w obronie własnej organizacji. Bezskutecznie – Komitet Praw Człowieka ONZ uznał, że władze Białorusi złamały umowy międzynarodowe likwidując „Wiasnę”, ale przedstawiciele oficjalnego Mińska odpowiedzieli, że opinie ONZ mają jedynie charakter doradczy.

W 2006 roku Vaclav Havel wręczył Alesiowi Bialackiemu nagrodę Homo Homini za działania na rzecz praw człowieka. W latach 2007-2016 Bialacki był wiceprzewodniczącym Międzynarodowej Federacji Praw Człowieka (FIDH).

Pierwsza sprawa karna przeciwko Bialackiemu została wszczęta w 2011 roku, rzekomo za ukrywanie dochodów w szczególnie dużej wysokości. Władze dowiedziały się wtedy o rachunkach „Wiasny” w litewskich bankach, przeznaczanych na działalność organizacji. Bialacki został skazany na 4,5 roku więzienia. Jego obrońcą był Dzmitryj Łajeuski, który niedawno bronił Wiktara Babarykę, a wkrótce potem został pozbawiony licencji adwokackiej. Bialacki zeznawał w śledztwie i w sądzie po białorusku – takie było zawsze jego pryncypialne stanowisko.

Białoruscy śledczy nie umieli przesłuchać Bialackiego po białorusku

 

Obrońca praw człowieka odsiedział wyrok w kolonii Bobrujsku, gdzie pracował w warsztacie krawieckim. Podczas pobytu w więzieniu Białorusin był wielokrotnie nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla, a jeśli wierzyć ówczesnej prasie norweskiej, Bialackiego uchodził za jednego z głównych faworytów.

Bialacki odsiedział niecałe trzy lata więzienia: zwolniono go w czerwcu 2014 roku na mocy amnestii. Paweł Szabieka, podpułkownik Komitetu Śledczego, wyraził nawet potem żal, że uczestniczył w prześladowaniu działacza. Podczas pobytu w więzieniu zdołał napisać szkice kilku książek, które ukazały się już potem, na wolności.

Aleś Bialacki jest już na wolności!

Po opuszczeniu kolonii Bialacki kontynuował działalność na rzecz praw człowieka. Miał wiele okazji do wyjazdu lub nie powrotu na Białoruś, ale raz za razem przyjeżdżał do Mińska, mimo że doskonale zdawał sobie sprawę, co może go czekać.

Został zatrzymany 14 lipca 2021 r. i od tego czasu oczekuje na proces w areszcie śledczym. Zarzuca się mu przemyt (art. 228 kk) oraz finansowanie zbiorowych działań rażąco naruszających porządek publiczny (część 2 art. 342 kk).

Razem z nim za kratami znaleźli się inni działacze „Wiasny” – jego zastępca Walancin Stefanowicz oraz koordynator kampanii „Obrońcy Praw Człowieka na rzecz Wolnych Wyborów” Uładzimir Łabkowicz.

Białoruski obrońca praw człowieka Aleś Bialacki, rosyjski Memoriał i ukraińskie Centrum Wolności Obywatelskich laureatami Pokojowej Nagrody Nobla

cez/belsat.eu wg nashaniva.com, inf.wł

źródło: https://belsat.eu/pl/news/07-10-2022-ales-bialacki-kim-jest-bialoruski-obronca-praw-czlowieka-i-laureat-pokojowego-nobla/

3. Ludożerca: Rozmowy Najtrudniejsze – Zwiefka & Bakun – System wyłudzania świadczeń socjalnych

https://www.youtube.com/watch?v=YhgP9WFczsg

 

4. Warszawski Komilition – Grzegorz Płaczek (1 i 2)

https://www.youtube.com/watch?v=s6NEP8HSBZU

 

https://www.youtube.com/watch?v=s6NEP8HSBZU

 

https://youtu.be/eJpGPMR6PeI

Podziel się!