Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie: Sensacja – Zatopione sanktuarium pogańskie z figurami z czasów wczesnopiastowskich na dnie Jeziora Jelonek!? (Prima Aprilis???)

Zatopione sanktuarium pogańskie z figurami z czasów przedpiastowskich na dnie Jeziora Jelonek!

Gdy ponad tydzień temu zgłoszono nam odkrycie pozostałości staaaaaarych konstrukcji na brzegu wyspy na Jeziorze Jelonek w Gnieźnie nie spodziewaliśmy się co to może być. A tymczasem… prawdziwe cuda zaczęły ukazywać się na dnie jeziora. To dopiero początek naszych badań, a już wiemy, że ich sponsorem będzie literka F, bo już na dziś są FENOMENALNE, FASCYNUJĘCE I FANTASTYCZNE! Media podchwyciły temat od razu. KONIECZNIE MUSICIE ZOBACZYĆ materiał nagrany przez telewizję.

Media nie interesują się tym tematem, ani śladu wiadomości w PAP Nauka w Polsce,  miecze i kolczuga wyjmowana z wody – wyglądają na świeżuteńkie, cudownym sposobem „oczyszczone”, a więc podejrzewam, że to jest Prima Aprilis Muzealników z Gniezna. Ale rysunki bóstw fajne! CB

Sensacja archeologiczna w Gnieźnie! Zatopione sanktuarium pogańskie z figurami z czasów przedpiastowskich na dnie Jeziora Jelonek!

https://youtu.be/6Vp-MVBe4UI

https://www.facebook.com/mpppgniezno/videos/386755833023840

Podziel się!