1. Polska w Liczbach: 10 powodów, by kwestionować narrację „Putin vs Davos” – Ryan Matters; 2. Nasza Historia: Maciej Świrski – Foremki do jajek i skorumpowani czynownicy, czyli Blitzkrieg po rosyjsku; 3. Banbye: Lekarze prześladowani w Polsce? Musimy bronić swoich praw! Dr Ratkowska i dr Sienkiewicz!; 4. Ukraina dzisiaj.

10 powodów, by kwestionować narrację „Putin vs Davos” – Ryan Matters

Cytat dnia – Die Welt (Niemcy): „Wojna w Ukrainie ujawniła to, co do tej pory było tajemnicą poliszynela: XX-wieczny faszyzm znalazł w Rosji nowy dom. Putinizm nie jest zwykłym autorytaryzmem, to czysty faszyzm, a jak w przypadku wszystkich tego typu reżimów, chodzi o imperialną nostalgię, restytucję i ekspansjonizm. ”

„…rosyjskie duchowieństwo prawosławne całym sercem i duszą popiera dyktaturę Putina i jego wojny. 6 marca 2022 r. Cyryl, patriarcha rosyjskiej Cerkwi prawosławnej, wygłosił kazanie, w którym potępił „fałszywe wolności” Zachodu i obarczył go winą za wojnę…”

źródło: „Rosja Putina to Rosja faszystowska.  Jest tylko jeden sposób, by to zmienić”

1. Polska w Liczbach: 10 powodów, by kwestionować narrację „Putin vs Davos” – Ryan Matters

Wokół krąży wiele teorii na temat tego, co się naprawdę dzieje, prawdziwej przyczyny inwazji oraz prawdziwych motywów i działań prezydenta Rosji Władimira Putina.

Wśród tego splątanego bałaganu twierdzeń, nieprzemyślanych opinii i wręcz fałszywych założeń znajduje się pewna teoria, która zyskała popularność w kręgach alt-medialnych, a mianowicie, że Putin jest jakimś zbawcą, a jego posunięcia na Ukrainie stanowią atak przeciwko zachodniej, globalistycznej elicie.

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem to twierdzenie krążące w sieci, od razu przyszła mi do głowy myśl, że musiało to pochodzić od QAnon. Widzisz, we wszechświecie Q Władimir Putin jest jednym z dobrych ludzi i otrzymuje ten sam status mesjasza, co sam Bóg-Król, Donald Trump.

Wiele „dekoderów” QAnon jest nadal bardzo aktywnych w Internecie i są one siłą napędową teorii „Rosja-wjechała na Ukrainę, aby nas uratować-od-biolabów”, która sama w sobie jest ciekawym pomysłem, który wydawał się narodzić na Twitterze i był gorąco cenzurowany, zanim zaczął krążyć szeroko w alternatywnych mediach.

Niedawno Victoria Nuland, podsekretarz stanu USA do spraw politycznych, przyznała, że ​​na Ukrainie znajdują się „biologiczne obiekty badawcze” i wyraziła obawę, że Rosja je zarekwiruje. Aha okej. Czy ktoś jeszcze uważa, że ​​ta narracja wydaje się niesamowicie podobna do całej hipotezy o przecieku z laboratorium koronki?

W moim artykule na temat fenomenu Q poparłem ideę, że Q jest w rzeczywistości Psy-opem wywiadu wojskowego prowadzonym przez zachodni establishment wywiadowczy. Jest to pomysł, który wywnioskowałem z doskonałych badań Bernarda Grovera, Josepha Farrella i Catherine Austin-Fitts.

https://www.newbraveworld.org/addicted-to-hope-the-qult-of-qanon/

Chociaż „Q” nie opublikował niczego od ponad roku, nie wierzę, aby tak wyrafinowana operacja po prostu rozpłynęła się w powietrzu.

W rzeczywistości mam przeczucie, że moce stojące za Q nauczyły się wszystkiego, czego potrzebowały, aby dowiedzieć się, w jaki sposób informacje krążą w alternatywnych kręgach, i teraz używają tych danych do „zatrucia studni”, niejako poprzez subtelne wprowadzanie fragmentów dezinformacji i zdyskredytowania alternatywnych mediów. Jest to jednak temat na zupełnie inny artykuł.

Wystarczy powiedzieć, że wiele osób forsuje ideę, że Putin próbuje walczyć z zachodnią globalistyczną elitą, tym samym sugerując, że NIE jest on zaangażowany w nadrzędny program kontroli technokratycznej WEF.

Jednak fakty zdają się wskazywać na coś innego. Oto dziesięć powodów, by kwestionować narrację „Putin vs Davos”.

1. ROSJA –  SZCZEPIONKA NA KORONKĘ jest taka sama jak na Zachodzie

Rosja grała razem z plandemią, tak jak większość innych krajów na świecie. Opracowali nawet własną szczypawkę o nazwie „Sputnik V”.

Szczypawka została stworzona przez Centrum Gamaleya Rosyjskiego Ministerstwa Zdrowia, instytucję, która określa się jako „wiodąca na świecie instytucja badawcza”, ale nie ma nawet wystarczającej ilości pieniędzy, aby zainstalować windę!

Sputnik V wykorzystuje wektor adenowirusowy do transportu syntetycznego materiału genetycznego do komórek, powodując, że mechanizm komórki wytwarza wirusowe „białko kolczaste” (tak mówią). Chociaż różnią się one od technologii mRNA, szczypawki wykorzystujące wektory adenowirusowe są prawdopodobnie nadal formą terapii genowej (wektory „Ad” były stosowane jako nośniki dostarczania genów od czasu wprowadzenia terapii genowej).

Więc tak, rosyjska szczypawka opiera się na tej samej technologii trans-humanistycznej, której używają wszystkie inne szczypawki. W rzeczywistości, według dyrektora Gamaleya, Alexandra Gintsburga, nie ma znaczących różnic między Sputnikiem V a szczypawką opartą na adenowirusie produkowaną przez grupę Oxford-AstraZeneca.

Ponadto w grudniu 2020 r. rosyjski ośrodek badawczy Gamaleya podpisał „Memorandum o współpracy” z AstraZeneca w „walce z KORONKĄ”. Putin nie tylko brał udział w ceremonii podpisania, ale stwierdził, że był: absolutnie przekonany, że takie podejście do partnerstwa dziś może być dobrym, przekonującym przykładem łączenia sił naukowych, technologii, inwestycji dla wspólnego celu – ochrony życia, zdrowia i bezpieczeństwa milionów ludzi na całej planecie.”

(Nie zapominajmy o powiązaniach między badaczami Oxford-AstraZeneca, Wellcome Trust i brytyjskim społeczeństwem eugenicznym).

Sam Putin otwarcie poparł zarówno rosyjską szczypawkę, jak i ich szczególny wzmacniacz „iniekcji donosowej”.

To prowadzi nas do drugiego punktu…

2. ROSJA WSPÓŁPRACUJE Z BIG PHARMA

Twórcy rosyjskiej szczypawki Sputnik V przeprowadzili wspólne próby nie tylko z firmą AstraZeneca, ale także z firmami Pfizer i Moderna!

W październiku 2021 r. Kirill Dmitriev, szef Rosyjskiego Funduszu Inwestycji Bezpośrednich (RDIF), powiedział, że uważa zastrzyki Pfizera i Sputnika za „bardzo udaną kombinację”. Jeden z głównych deweloperów Sputnika V również wyraził swoje poparcie dla wprowadzenia zagranicznych szczypawek w Rosji.

Niedawno, w marcu tego roku, rosyjska firma farmaceutyczna R-Pharm złożyła wniosek o rejestrację szczypawki AstraZeneca w Rosji. Wynika to z nowego raportu opublikowanego przez RDIF, w którym stwierdza się niesamowite korzyści z połączenia „Sputnik Lite” i brytyjsko-szwedzkiego specyfiku AstraZeneca.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tych dwóch punktów, gorąco polecam zajrzenie na blog Edwarda Slavsquat.

https://edwardslavsquat.substack.com/p/russia-pushes-for-astrazenecasputnik?s=r

3. PASZPORTY SZCZYPAWEK SĄ OBOWIĄZKOWE W ROSJI

Rosja wcześnie przyjęła paszporty szczypawek. Na początku 2021 r. mieszkańcy mogli otrzymać paszport koronki, potwierdzający ich status zaszczypawkowania. Karnety zawierają kod QR, który można zeskanować w różnych miejscach i umożliwia mieszkańcom otrzymywanie zniżek i innych korzyści. Paszporty pozostawały dobrowolne przez pewien czas, aż w listopadzie 2021 roku Moscow Times podał, że:

Rosyjski rząd poinformował w piątek, że przedłożył parlamentowi dwa projekty ustaw, które wprowadzą obowiązkowe przepustki zdrowotne umożliwiające dostęp do restauracji i transportu publicznego w związku z nową falą zachorowań na koronkę”.

Zgodnie z artykułem, nowe przepisy miały na celu „zwiększenie powolnych wskaźników szczypawek w Rosji w warunkach silnego nastawienia anty-szczypawkowego”. Brzmi znajomo. Przepis ma obowiązywać podobno do 1 czerwca 2022 r.

4. ROSJA ROZWIJA WŁASNĄ WALUTĘ CYFROWĄ BANKU CENTRALNEGO (CBDC)

W tym roku Bank Rosji rozpoczął pilotaż swojego „cyfrowego rubla”, swojej wersji cyfrowej waluty banku centralnego. Bank centralny wezwał również do całkowitego zakazu kryptowalut, twierdząc, że cyfrowy rubel stanie się alternatywą dla zdecentralizowanych monet.

Trzy banki w Rosji już obsługują transakcje pilotażowe przy użyciu istniejącej technologii bankowości mobilnej, a dziewięć kolejnych banków ma do nich wkrótce dołączyć.

Jeśli nie znasz „cyfrowych walut banku centralnego”, są one scentralizowaną formą cyfrowych, programowalnych pieniędzy, emitowanych i kontrolowanych przez banki centralne, co pozwala na pełny nadzór nad wszystkimi transakcjami, dając bankom możliwość kontrolowania, kto może wydawać co i gdzie.

Innymi słowy, wprowadzenie CBDC jest kluczową częścią technokratycznej siatki kontrolnej, którą globaliści WEF starają się zbudować, a Rosja w pełni zgadza się z planem.

https://www.coindesk.com/policy/2022/02/16/bank-of-russia-proceeds-with-digital-ruble-renews-push-for-crypto-ban/

5. ROSYJSKI LOCKDOWN BYŁ PODOBNY JAK NA ZACHODZIE

Podobnie jak większość krajów na całym świecie, Rosja ustanowiła lockdown jako środek do „walki” z „pandemią” koronki. Lockdown rozpoczął się w kwietniu 2020 r. i trwał około sześciu tygodni.

Stolica Rosji, Moskwa, ustanowiła kolejny lockdown w październiku 2021 r., a także nakazała wszystkim niezaszprycowanym obywatelom w wieku powyżej 60 lat pozostać w domu przez cztery miesiące.

https://edition.cnn.com/2021/10/21/europe/moscow-lockdown-october-2021-covid-intl/index.html

To prawda, lockdałny w Rosji nie były tak długie ani tak liczne, jak w niektórych innych krajach.

6. PUTIN ZADEKLAROWAŁ WSPARCIE DLA GLOBALIZACJI I AGENDY 21

W zeszłym miesiącu Rosja i Chiny wydały wspólne oświadczenie w sprawie „stosunków międzynarodowych wkraczających w nową erę i globalnego zrównoważonego rozwoju”, w którym wyraziły poparcie dla globalizacji, Agendy 21, szczypawek, kontroli pandemii, finansowania zmian klimatycznych, gospodarki cyfrowej i wiele innych.

Oto kilka kluczowych fragmentów raportu:

Trwająca pandemia nowego zakażenia koronką stanowi poważne wyzwanie dla realizacji Agendy Zrównoważonego Rozwoju 2030 ONZ. Niezbędne jest wzmocnienie relacji partnerskich dla dobra globalnego rozwoju i upewnienie się, że nowy etap globalnego rozwoju jest definiowany przez równowagę, harmonię i inkluzywność…”

W celu przyspieszenia realizacji Agendy ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030 strony wzywają społeczność międzynarodową do podjęcia praktycznych kroków w kluczowych obszarach współpracy, takich jak ograniczanie ubóstwa, bezpieczeństwo żywnościowe, kontrola szczypawek i epidemii, finansowanie rozwoju, zmiany klimatu , zrównoważony rozwój, w tym rozwój ekologiczny, uprzemysłowienie, gospodarka cyfrowa i łączność infrastrukturalna”.

7. PUTIN JEST BLISKIMI PRZYJACIELEM Z HENRYM KISSINGEREM

Prezydent Rosji Władimir Putin ma „długoletnie, przyjazne stosunki” z byłym sekretarzem stanu USA Henrym Kissingerem.

Według rzecznika Kremla, Dmitrija Pieskowa, Putin i Kissinger „cały czas się komunikują”, korzystając z okazji „omawiania palących problemów międzynarodowych, a także wymiany opinii na temat perspektyw globalnych”.

Kissinger był częstym gościem w Rosji od czasu przejęcia władzy przez Putina w 2000 roku. W 2007 roku Putin wyznaczył Kissingera na współprzewodniczącego dwustronnej „grupy roboczej” mającej na celu poprawę stosunków amerykańsko-rosyjskich.

Kissinger i zespół, który towarzyszył mu w Moskwie, byli członkami wysokiego szczebla Rady Stosunków Międzynarodowych (CFR), jednego z prominentnych zachodnich „think tanków” kierujących szarżą na rzecz Nowego Porządku Świata. Kissinger jest również członkiem Grupy Bilderberg i Bohemian Club.

8. PUTIN POWIĄZANY ZE ŚWIATOWYM FORUM GOSPODARCZYM

Putin uczestniczy w wydarzeniach organizowanych przez WEF od początku lat dziewięćdziesiątych.

W zeszłym roku szef WEF Klaus Schwab zaprosił Putina do wygłoszenia specjalnego przemówienia na dorocznym spotkaniu WEF (odbywającym się w cyfrowym Davos). Podczas swojego przemówienia Putin wezwał do większej liczby testów i szczypawek jako środków zwalczania koronki, stwierdzając, że:

Niezbędne jest przyłączenie się i koordynacja wysiłków świata w przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się koronki i zwiększaniu dostępności tak potrzebnych szczypawek. Musimy pomóc krajom, które potrzebują wsparcia, w tym narodom afrykańskim. Mam na myśli rozszerzenie skali badań i szczypawek”.

Następnie podkreślił rolę banków centralnych w odbudowie globalnych gospodarek „dotkniętych pandemią”, co wydawało się być poparciem programu Wielkiego Resetu Schwaba:

Kluczowym pytaniem jest więc dzisiaj, jak zbudować program działań, aby nie tylko szybko przywrócić światową i krajową gospodarkę dotkniętą pandemią, ale także zapewnić, że ożywienie to będzie trwałe w dłuższej perspektywie, Oczywiście, mając na uwadze powyższe ograniczenia i politykę makroekonomiczną, wzrost gospodarczy będzie w dużej mierze zależny od bodźców fiskalnych, w których kluczową rolę będą odgrywać budżety państwowe i banki centralne”.

Schwab twierdził nawet, że Putin był członkiem jego programu „Młodzi globalni liderzy”, którego absolwenci to Justin Trudeau, Angela Merkel, Tony Blair, Bill Gates, Mark Zuckerberg i Emmanuel Macron.

Jednak poza tym, co powiedział Schwab, nie ma innych dowodów na poparcie tego twierdzenia, a Putin i tak byłby za stary, aby dołączyć, gdy program został uruchomiony.

Czy więc Schwab właśnie popełnił błąd? Mężczyzna ma 80 lat, więc to zrozumiałe, czy też poślizgnięcie się było znakiem, że łączy ich dość bliski związek? W końcu Putin zaczął swoje przemówienie w WEF intymnym „Drogi Klausie”…

https://www.eurasiareview.com/27012021-vladimir-putin-at-davos-online-forum-transcript/

https://www.bitchute.com/video/hKH7c6UbCHDP/

9. WOJNA PUTINA NA UKRAINIE PRZYSPIESZA ROZWÓJ CBDCS NA CAŁYM ŚWIECIE

Kit Knightly z OffGuardian opublikował niedawno artykuł zatytułowany „Kryzys ukraiński przyspiesza wzrost walut cyfrowych banków centralnych”, podkreślając fakt, że rządy na całym świecie opracowują i testują CBDC.

Jak wspomniano wcześniej, CBDC dałyby państwu absolutną kontrolę, umożliwiając im śledzenie poszczególnych transakcji, ograniczanie wydatków ludzi i zapewnianie, że ludzie kupują tylko towary i usługi, które państwo uzna za dopuszczalne.

Jak słusznie zauważa Knightly:

Zachodnie rządy wypowiadają obecnie wojnę finansową dziesiątkom prywatnych obywateli, którym nie postawiono – nie mówiąc już o skazaniu – żadnych przestępstw, tylko ze względu na ich narodowość. Robi się to pod przykrywką „karania brudnych Rosjan”, ale to, co można zrobić oligarsze, można zrobić każdemu”.

https://off-guardian.org/2022/03/19/ukraine-crisis-accelerating-rise-of-central-bank-digital-currencies/

10. WOJNA NA UKRAINIE WSPOMAGA WIELKI RESET

Częścią globalistycznej agendy jest zniszczenie obecnej gospodarki, pozwalające na wprowadzenie nowego systemu gospodarczego („Wielki Reset”), opartego na CBDC, inwigilacji i sterowanego przez sztuczną inteligencję.

Jak powiedziałem w poprzednim poście:

„Elity ubierają się w modne słowa i chwytliwe zwroty, takie jak „zrównoważony rozwój” i „włączenie społeczne”, ale w ostatecznym rozrachunku „wielki reset” polega na stworzeniu cyfrowego państwa nadzoru opartego na sztucznej inteligencji, w którym wszystkie transakcje zawierają „cyfrowe waluty banku centralnego” (które mogą być w pełni śledzone).”

Wojna Putina na Ukrainie wspomaga ten cel, pomagając w dalszej destabilizacji światowej gospodarki i zniszczeniu klasy średniej (dokładnie to, co miała zrobić KORONKA).

Sky News donosi, że wzrost cen żywności jest „nieunikniony” ze względu na rosnące koszty nawozów, paszy i paliwa, co budzi obawy o bezpieczeństwo żywnościowe w Wielkiej Brytanii. Podobnie New York Times poinformował, że „wojna Rosji podnosi ceny gazu i burzy rynki finansowe”.

Według artykułu:

Jeśli skuteczne zamknięcie rosyjskich rynków finansowych i rosnące ceny surowców doprowadzą do gwałtownego spadku na giełdzie lub będą miały inne, nieoczekiwane konsekwencje, Fed znajdzie się w trudnej sytuacji. Będzie zmierzał w kierunku zaostrzenia warunków monetarnych, ale być może będzie musiał się odwrócić i zaangażować w kolejną operację ratunkową, tak jak to miało miejsce w marcu 2020 r.”

Idzie to z prognozami recesji w Europie. I jest wiele innych powodów, dla których ta wojna sprzyja programowi Wielkiego Resetu.

https://news.sky.com/story/ukraine-war-increases-in-food-prices-inevitable-as-conflict-hits-production-costs-12569861

https://pressnewsagency.org/russias-war-is-raising-gas-prices-and-roiling-financial-markets/

https://www.advisorperspectives.com/commentaries/2022/03/15/war-in-ukraine-recession-in-europe

Ryan Matters

Źródło

https://off-guardian.org/2022/03/22/10-reasons-to-question-the-putin-vs-davos-narrative/

źródło: https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/03/10-powodow-by-kwestionowac-narracje.html

2. Nasza Historia: Maciej Świrski – Foremki do jajek i skorumpowani czynownicy, czyli Blitzkrieg w wydaniu rosyjskim

Felieton dla „Nasza historia” napisany 9/03/2022

A więc wojna!

Rosyjski agresor zaatakował naszego sąsiada, z którym mamy wspólną przeszłość. Skala agresji pokazuje, że mamy do czynienia z tym samym agresorem co w 1939 roku czy później w Budapeszcie w 1956. Wyciągnijmy wnioski:
Po pierwsze okazuje się, że „decepcja” czyli cały zespół działań mających wprowadzić w błąd obiekt planowanej operacji była prowadzona od dawna, tylko że amerykańskie przecieki wywiadowcze rozbroiły planowaną przez Putina prowokację, mającą uzasadnić agresję na Ukrainę.

Po drugie wojsko rosyjskie nie okazało się takie jak pokazywała to wszechobecna rosyjska propaganda. Zdeterminowani obrońcy wyposażeni w nowoczesną broń ppanc i plot mogą napastnikowi zadać tak duże straty, że jego plany strategiczne mogą lec w gruzach. Putin planował rozbicie Ukrainy w ciągu tygodnia.

Po pierwsze Ukraińcy się przygotowywali, a po drugie – nie przestraszyli się. Rosjanie w odpowiedzi niszczą miasta wraz z ludnością cywilną. W konsekwencji to barbarzyństwo zwraca się przeciwko Rosji. Wzmaga zaciętą obronę, a większość świata potępia Rosję, powodując kolejne sankcje… Do tej pory Niemcy nie zgadzały się na wykluczenie z systemu transakcyjnego SWIFT ostatnich dwóch banków – Sberbank i Gazprombank – obsługujących transakcje gazowo-naftowe Rosji. A chodzi o to, żeby przeciąć finansowanie wojny. Jeśliby się to udało to sytuacja Rosji stałaby się jeszcze trudniejsza. Prezydent Biden zakazał kupowania rosyjskiego gazu ropy i produktów ropopochodnych przez podmioty amerykańskie.

Analitycy wskazują, że koszty prowadzenia takiego konfliktu znacząco osłabiają militarną siłę Rosji – na przykład zużycie rakiet i broni precyzyjnej w warunkach nałożonych sankcji na import i przepływy finansowe. Broń taka jest są trudna albo w ogóle niemożliwa do odtworzenia ponieważ wchodzą tu komponenty importowane – jak chociażby elektronika, a Rosja jest zależna od importu zachodnich technologii. Dodatkowym kosztem tej wojny jest dla Rosji całkowity upadek rosyjskiej „softpower” – za co Rosja płaciła miliardy. Przez dziesięciolecia budowany wizerunek „kraju miłującego pokój” poszedł tam gdzie russkij korabl.
Co się zatem stało?

Zrozumieć to można poprzez pojęcie fundamentalne dla Rosji jako zjawiska społecznego i psychologicznego – Чин (wym. czin). Słowo to oznacza rangę urzędniczą, przypisaną do każdego urzędnika w carskiej Rosji. Zostało to wprowadzone przez cara Piotra I. System „czynów” zaważył na historii Rosji i poza innymi wadami państwa rosyjskiego w konsekwencji doprowadził do jej upadku w 1917 roku. Słowo „czynownik” także w polszczyźnie oznacza kogoś bezmyślnie wykonującego rozkazy zwierzchności, o mentalności niewolnika, starającego się w lot zaspokoić tej zwierzchności życzenia. To sprawia, że w Rosji polecenia wykonywane są bezrefleksyjnie, a informacja zwrotna (feedback) ma zaspokajać samozadowolenie zwierzchników, a nie przedstawiać realny obraz sytuacji. Po prostu – przynoszący złe wieści, oględnie mówiąc, nie są dobrze widziani. Jest to samobójcze, bo nie tylko uniemożliwia elastyczną reakcję na zmieniającą się rzeczywistość, ale także niszczy łańcuch dowodzenia w wojsku, które ma walczyć z przeciwnikiem używającym nowoczesnych technologii, a więc elastycznie reagować i zmieniać się, w miarę postępujących wyzwań. Mentalne czynownictwo powoduje, że rosyjscy decydenci podejmują decyzje na podstawie fałszywych przesłanek. Jeśli dodamy do tego systemową korupcję to widoki z naszych ekranów staną się zrozumiałe: Putin myślał, że ma do dyspozycji doskonale dowodzoną, uzbrojoną i wyekwipowaną armię, zdolną do nowoczesnych działań bojowych. Okazało się, że pieniądze na zbrojenia zostały po prostu rozkradzione (stąd zamiast ładunków pancerza aktywnego rosyjskich czołgów zobaczyliśmy ze zdumieniem foremki do jajek), zmarznięte wojsko jest ubrane w waciaki, bez paliwa i morale. Rosja nie ma mocy wygrać wojny przeciwko dobrze dowodzonemu i uzbrojonemu przeciwnikowi, który w dodatku się Rosji nie boi.

I dlatego Rosjanie mordują cywili, bo chcą zmusić rząd Ukrainy do kapitulacji dla oszczędzenia strat ludności.
Sankcje i przecięcie związków z zachodnimi technologiami, upadek morale armii prędzej czy później doprowadzi do upadku Rosji. Teraz trwa wyścig z czasem – jak długo Ukraina jest w stanie wytrzymać, tak by Rosji wyczerpały się zasoby.
Jesteśmy świadkami historycznych wydarzeń, które zaważą na przyszłych dziejach ludzkości.

Maciej Świrski, Reduta Dobrego Imienia

źródło: https://naszahistoria.pl/maciej-swirski-foremki-do-jajek-i-skorumpowani-czynownicy-czyli-blitzkrieg-w-wydaniu-rosyjskim/ar/c1-16184079?fbclid=IwAR3kFr8ckJ1Rw-H3ZHsKhYE2HXopg9tfkSoE1Fc8JU0Uur6eFOA1JY1UmpY

3. Lekarze prześladowani w Polsce? Musimy bronić swoich praw! Dr Ratkowska i dr Sienkiewicz!

https://banbye.com/watch/v_oDGwvaU_0zOF

 

4. Ukraina dzisiaj

WNET: Potocki: Rosjanie będą chcieli się skupić na ofensywie na południowym-wschodzie

https://www.youtube.com/watch?v=sfcaHb_-YZA

 

Witt: Celem Putina jest wyludnienie Ukrainy, zniszczenie jej i stworzenie nowego kryzysu uchodźczego

https://www.youtube.com/watch?v=7wTp3rffcSc

Gen. Samol: Ukraińcy nie mają innego wyjścia jak prowadzić działania wojenne do ostatniego żołnierza

https://www.youtube.com/watch?v=JohgQOqroQ8

Putin powołał 134,5 tys. poborowych. Rosja twierdzi, że… to nie ma nic wspólnego z wojną

Putin dokonał „potężnego błędu w ocenie”. A jego doradcy… boją się powiedzieć prawdę

Fake newsy o „przywilejach” uchodźców? Dworczyk: Celowe, zaplanowane działania, obliczone na skłócenie Polaków i Ukraińców

Wojska rosyjskie opuszczają elektrownię jądrową w Czarnobylu

Władimir Putin gorączkowo poszukuje odpowiedzialnych za niepowodzenia

Rosjanie opuszczają Czarnobyl. Panika po pierwszych objawach choroby popromiennej

Rosjanie wycofują się spod Kijowa. Ukraińska armia: Teraz możliwe są dwa warianty

Pentagon potwierdza: Rosjanie opuścili lotnisko w Hostomlu i Czarnobyl

Do Charkowa wracają mieszkańcy. Gdy nie mają do czego, pomaga miasto
Podziel się!