Okiem Vrana – Etna pomnik Etnosu, Władcy Naturalni vs uzurpatorzy, oraz co mamy na bieżąco, historia kołem wojny się toczy, z Żmijowymi Wałami w tle.

Etna pomnik Etnosu, Władcy Naturalni vs uzurpatorzy, oraz co mamy na bieżąco, historia kołem wojny się toczy, z Żmijowymi Wałami w tle.

 

Miałem wyjaśnić nasz system władzy kim byli Władcy Naturalni. Ale na początek takie pomnikowe przebitki, po starożytnych Polakach.

Mamy jeszcze jedno potwierdzenie,że Amalechici (Amalekici) „The forces of the Giants (Al-Amalika) brigades”(jacyś Arabowie walczący z Huti, tak nazwają swoje siły zbrojne) czyli Amalekici to biblijni olbrzymi, bo słowo „Amalika” znaczy Giganci czyli olbrzymi, trochę to paradoksalne, że ciż Arabowie nazywają się starożytną nazwą od Polaków-AmaLechitów, a my znamy tylko nazwę Lechitów.

Wybuchła też Etna, jak wiadomo pod nią ma leżeć powalony stugłowy Tyfon (armia 100 wojewodów), naprzeciwko Etny z drugiej strony cieśniny oddzielającej Sycylię od półwyspu leżała starożytna osada Peloria, nazwa identyczna z imieniem cudownego smoka Pelora, znanego z Sparty czy okolic Arkadii, czyli to ten sam metamorficzny smok.

Cytat „Słowo może pochodzić od wymowy greckiego Aitna (Αίτνη) pochodzącego od słowa wywodzącego się z klasycznego języka greckiego αἴθω (aitho czyli ‘palić’)” inna „twierdzi, że Etna pochodzi od fenickiego słowa attano (‘piec, palenisko’).”

Wielkiej różnicy w znaczeniu tych słów nie ma, Ariant dlatego kazał zrobić wielki kocioł-pomnik, garniec z grotów strzał po liczeniu Scytów, bo państwo Scytów, metaforycznie uważano za wielki garniec, kocioł, kaganiec, podobnie w Biblii mamy poprzedzający najazd Scytów „Garniec podpalony ja widzę, a oblicze jego od północy”, pewnie kojarzono to też z piecem do wytopu, mamy bardzo blisko do wulkanu (a kaganiec to wprost garniec Wulkana).

Ewidentnie więc Etna jest wielkim odwiecznym pomnikiem etnosu Scytów czyli Amalechitów nie ma tu żadnego przypadkowego podobieństwa nazwy Etny i słowa etonos-naród, zwanych też Pelorianami-Polarianami (Polus-Polonus-Polak), też ewidentnie to biblijni Amalekici byli sławnymi olbrzymami.

Przechodząc do władców naturalnych, co oczywiste nie ma tu żadnej tajemnicy takim naturalnym władcą jest ktoś z narodu najlepszy, najdzielniejszy-najwaleczniejszy, najmądrzejszy czy logicznie pozostający w analogii do wyborów „mister universe”, najzdrowszy, najprzystojniejszy (oblubieniec).

Problem w tym, że ktoś najdzielniejszy czy silny fizycznie, a nawet przerażający, więc niekoniecznie będzie najprzystojniejszy, a mędrzec może być mniej zdatny do boju, mieć mniej mięśni, za to mieć dużą głowę. Specjalizacja nie jest wynalazkiem naszych czasów.

Hara, Haraiti, (mit. irańska) święte pasmo górskie pierwszy stworzony element świata. Wokół Wysokiej Hary krążyły ciała niebieskie, to też hinduistyczna góra Meru wokół której krąży Słońce-Surja, u nas Apollo-Swarożyc syn Swaroga-Wulkana-Hefajstosa. (Góry Amadockie czyli Miłosławskie→ Świętokrzyskie).

Na najwyższym szczycie Hary, Hukariji mieszkał w grocie, wytatuowany młodzieniec Mitra petrogenes → rodzący się ze skały (w grocie), rodzący się 25 grudnia, opleciony przez węża (Ofiona) z pochodniami w rozłożonych rękach (znicz północy), miał też buławę z głową byka.

Oczywiście tożsamy jest z Słońcem, cóż symbolizują te pochodnie otóż to Księżyc i gwiazda Polarna, co mamy niżej unaocznione łącznie z Wężem Żmijem (sto gwiazd gwiazdozbioru smoka, stu wojewodów), który oplata króla Słońce, gwiazda Polarna jest znakiem królestwa północy szczytu świta, Księżyc symbolem Selencji mamy wymienność tych symboli itd.

 

Tak tę historię zapisano w/na niebie. Starożytna światowa sława heroicznej teokracji, stworzonej przez mędrca/mędrców. Mamy informacje Kadłubka, że wybór władcy był dokonywany poprzez wyścig konny do słupa (zapewne terminusa), czyli wymagał biegłości/dzielności w sztuce jazdy konnej. Czy informację, że władca Polski który rozniecił jej przygasłą gwiazdę (j/w Polarną) pokonał ościennych władców wyzywając ich na pojedynki i tak podporządkował Polsce, czyli musiał być dzielnym szermierzem, czyli poprzedził to wybór naturalnego najlepszego wojownika.

Uzurpatorzy vs władcy naturalni.

więcej u źródła: https://vranovie.wordpress.com/2022/03/23/etna-pomnik-etnosu-wladcy-naturalni-vs-uzurpatorzy-oraz-co-mamy-na-biezaco-historia-kolem-wojny-sie-toczy-z-zmijowymi-walami-w-tle/

Podziel się!